Въпрос за сока от моркови?

  • 1 412
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Блонди, има ли някъде в нета където мога да прочета за това, че няма полза от ядене на суров морков понеже не се усвояват витамините му от организма ?

Според мен човешкото тяло си има натрупани запаси от витамини, малко ми е странно и това, че няма запаси от вит. Е
Ще се поразровя в нета за инфо, но ако ти имаш готово, давай, да не се мъча  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
Нямам. Аз ползвам книги. Сигурно има и в нета, не съм търсила  Confused
Специално българските източници са доста ограничени  Confused

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Виж какво открих:
4.ТЮТЮНОПУШЕНЕТО ИЛИ РАБОТАТА В ЗАДИМЕНА ОБСТАНОВКА: Води до катастрофално намаляване и дори до пълно изчерпване на запасите от витамините С и Е и бета-каротина в организма.
от : http://www.publik.hit.bg/kbaftr.htm

Значи все пак имаме запаси на вит. Е

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Морков - зеленчукът на 2007
Интернет Медия БИГ.БГ 17/1/2007 18:00:00

Изборите за зеленчук на годината преминаха при 100% избирателна активност и резултатите бяха категорични - морковът ще е зеленчукът, който ще е на почит през тази година.

Някъде много назад останаха броколите (така и не си представихме как нареждате по лицето си няколко стръка или пък затъквате в косата си с цел подхранване), както и марулите. Шегуваме се, разбира се.

След внимателен анализ, безсънни нощи, мерене на полезността, гледане на разположението на небесните тела през 2007 г. (тук почти не се шегуваме), стигнахме до единен Тяло-избор.



Осанката на моркова изгря на небосклона с леко оранжево сияние и всички ние казахме в един глас - морковииии.

Пригответе се и вие, също като нас, да останете запленени завинаги от морковите.

Бъди по-здрав с моркови


Морковите съдържат витамин А, витамини от В-групата и витамин С. Някои го сравняват с разтворима таблетка мултивитамини, защото съдържа огромна част от витамините и минералите в таблетки, но е по-вкусен и не съдържа изкуствени оцветители.

Яденето на моркови ще ти помогне да изчистиш организма си от натрупаните токсини, включително и холестерола. Не очаквай разбира се магически резултати. Важното е да ядеш по морков на ден, резултатите няма да закъснеят.

Морковите се отразяват добре и на зрението, така че го препоръчваме горещо на всички, които целодневно и целонощно стоят пред компютъра или над лекциите (сесийно време е, все пак).

Освен всичко друго, оранжевите зеленчуци съдържат калий, фосфор, калций, натрий, магнезий, желязо и манган. Казахме ти, че е като таблетка мултивитамин, нали.

И още нещо. Морковите правят тена страхотен. Не се притеснявайте, че може можете да станете оранжеви. За такъв
ефект трябва да се тъпчете са над 400 мл. сок от моркови на ден в продължение на поне седмица.

Бъди по-слаб с моркови

Морковите съдържат много целулоза, която е същински небесен дар за храносмилателната ти система.

Целулозата, както знаеш, подобрява работата на червата. Също така морковите засищат и не се сещаш за друго ядене прилично дълго време.

Може би не знаете, но е желателно да консумирате морковите с растителна мазнина, най-добре зехтин, защото така се усвояват пълноценно полезните хранителни вещества в моркова.

Бъди по-красив с моркови

Бета-каротинът, който се съдържа в морковите, се грижи за здравината на косата и кожата. Прилага се и външно, и вътрешно. Морковът де, не бета-каротинът.

Маска от моркови и мед избистря тена, подхранва и съживява съсипаната от липса на витамини кожа.



http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=18383


Това което съм подчертала с оранжево потвърждава думите ти, че със зехтин се усвояват най-пълноценно полезните вещества от моркова, Но в никакъв случай не означава, че ако се яде суров, както влиза, така и излиза от организма, без да бъдат усвоени витамините му.  Simple Smile

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А сега по темата:
Не ми се вярва да тровиш детето със сок от морков, Но замисли се дали го даваш веднага след цедене ! Това е много важно, защото нитратите в допустими количества не са вредни /дори са полезни донякъде/, но ако сока е престоял нитратите се превръщат в нитрити и тогава става опасно !

# 20
  • Мнения: 192
А сега по темата:
Не ми се вярва да тровиш детето със сок от морков, Но замисли се дали го даваш веднага след цедене ! Това е много важно, защото нитратите в допустими количества не са вредни /дори са полезни донякъде/, но ако сока е престоял нитратите се превръщат в нитрити и тогава става опасно !

Ми,както казах тя много си го обича и си го изпива почти веднага,или най-много до 30-40 мин.
Днес вече не миришеше памперса. Grinning Този случай,обаче ми дава повод да се поразровя за инфо за нитратите и влиянието им върху организма.А това за нитритите пък ми е абсолютно непознато...
Boniboni,ако знаеш нещо,пусни ми линк,моля.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт