КГБ = Клуб на Готините Баби - 217

  • 22 917
  • 747
  •   1
Отговори
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015

  СТАРИ ТЕМИ:    




ВИНАГИ ЩЕ ВИ ПОМНИМ
Скрит текст:
=======       =======       =======
Мел, винаги ще бъдеш една от нас!
04.09.1985 - 14.12.2012
 =======       =======       =======
Мими (Руми), винаги ще бъдеш една от нас!
12.06.1954 - 18.08.2018
=======       =======       =======
Хармонично (Таня Тодорова), винаги ще бъдеш една от нас!
05.04.1954 - 28.02.2019
 =======       =======       =======
Хули (Пенка Маринова), винаги ще бъдеш една от нас!
01.03.1953 - 12.11.2022
 =======       =======       =======


ДОБРЕ ДОШЛИ И НЕКА ИЗПЪЛНИМ ТЕМАТА С ПОЗИТИВНИ МИСЛИ!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 740
Пипи,благодаря за новата хубава къщичка!Да я изпишем здрави,щастливи и в пълен състав!

# 2
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет, красавици!
Влизам в новата ни къщичка с новия лапчо. Щерката му инсталира всичко, което исках и съм доволна.
ПИПИ, благодаря! Пишете, момичета. Толкова е хубаво да сме заедно, да сме весели, да споделяме, да се смеем.
МАЯ, брой ме и мен за театъра. Тези дни си мислех, че не е лощо да видим програмата за Музикалния и да се насладим на някоя постановка.
Ще изневеря на това, да ви коментирам, но получих подарък три книги и от първата ми остава много малко, та бързам да я дочета.
Китайския го пропуснахме. Сега Дядото ли е наред?

# 3
  • Мнения: 1 998
Пипи, благодаря ти и аз за новата къщичка !🌸🌼

Нова къщичка .Замислих се.
Дали бих заживяла в нов дом?
Може би не.
Само бих преустроила тук -там сегашния ни.Ако можех сама де.
ММ ще ме изгони ,или напусне😄😀🤭🙆🤦
Не обича ремонти и размествания.
Имаме една стая,наречена багажна,за която ми е обещал ,че ще става спалня.Уж за тази зима да е готова  .🤐🤦
Май  както е тръгнало ще разчитам повече на зетьовете😀😄

Фло,къде си?
Проблем с лапчовците?

Фло 🥰,изпревари ме

# 4
  • Мнения: 1 029
Пипи, получаваш цАлуФки!
За добро настроение - вицове:

Сяда до мен инструкторът по шофиране и казва да тръгвам.
Аз го питам взел ли си е сбогом със семейството, а той излезе да пуши

Разгневена жена влиза в къщи и вика:
- Такааа! Аз всичко знам!
Мъжът ѝ:
- Колко притока има Дунав?

- Вчера бях на гости при една дама. Цялата ѝ къща е накичена с ловни оръжия.
Но това, което най-много ме напряга, е че тя постоянно ми казва "зайко".

- Какво трябва да направи един джентълмен след романтична вечеря с дама?
- Да ѝ помогне да изразходва приетите с вечерята калории.

На изпита по анатомия Иванчо получил двойка, защото на въпроса "В кои органи има най-много паразити" той отговорил  - "В държавните".

Лека нощ!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 433
Добро утро, мили приятелки!
Пипи, благодаря за новата къщичка! Прекрасна е! Пожелавам да я изпълним с положителни мисли и събития, а най-важно да сме здрави.
Днес на 26 октомври православните християни почитаме  Свети Димитър Солунски и кафето, което ви предлагам е:
Димитър Солунски е роден през 3 век в Солун, а баща му е тогавашният градоначалник. След неговата смърт император Максимиан Херкуп възлага този пост на Димитър, който е приет с голяма радост и почит. Като управител на Солун Димитър открито изповядва и слави християнската вяра. Недоволен от неговото поведение император Галерий го хвърля в тъмница. Преди да го осъдят, войници влезли в килията му и го убили с копие по време на молитва. Тогава християнската църква го провъзгласява за мъченик на вярата и светец, а жителите на Солун започват да го почитат като покровител на града.
Честит празник на всички от темата и на техните близки, които носят това Божествено име.
Хубав ден.

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 07:27 от Nina NN

# 6
  • София
  • Мнения: 3 706
Добро утро!
Пипилота, благодаря за темата!
Ениса, много ми хареса доктора, ако имам нужда ще може ли да ме консултира?
Не съм ходила скоро на театър, не мога да дам информация.
За ремонти - радвам се, че ММ ми уйдисва на акъла и се включва активно в осъществяване на идеите ми. Понякога проявява инициатива, та чак ме ядосва, че не се допитва до мен предварително.
Вчера ММ се прибра от поредното влизане в болница за вливания. Другото е по старому.
Хубав да ви е деня и ако имаме именяци - нека да са честити!

# 7
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015
Добро утро и от мен. Пия си сутрешното кафе, ще разходя набързо Рекс и яхвам коня. Този път в обратна посока. Отивам командировка в Кюстендил.
Днес е хубав празник - Димитровден! Зетко празнува, но сега май не му е до празници. Ще чакаме да ни доведат в петък ранния следобяд внучката, а те да се разходели до Атина - дано той малко да се разсее. Ще се гледаме с нея и в понеделник. Нали са във ваканция.

# 8
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Добро утро и от мен.
На мен таблетът директно ме е вкарал в новата тема и чак се учудих като прочетох Blush Върнах се назад да видя. Пипи, благодаря за труда! Започваме с хубав празник. Честит имен ден на Дидия и на зетко на Пипи! Бъдете здрави и благословени!
Ееех, миналата година имахме повече именици! Фурийка, внукът на Луси, съпругът й... Където и да са да са живи и здрави!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 740
Добро утро!
 Честит Димитровден на всички,които празнуват!
 Счупи ми се количката за пазаруване и днес ще обикалям магазините да търся по качествена.Чудя се къде може да намеря такава,че са все едни боклуци.Може би в Икея,но ми е много далеко и до там ще е цяло пътешествие.
 Ако някой ме подсети къде може да намеря,много ще ме улесни и ще съм му много благодарна.
 Желая ви хубав ден!
Скрит текст:
740 г. – Земетресение удря Константинопол и причинява много разрушения и жертви.
1185 г. – Втора българска държава: Избухва въстанието на Асен и Петър.
1582 г. – Казашкият атаман Ермак Тимофеевич завзема Сибир, столицата на Сибирското ханство.
1795 г. – Френската революция: Прекратена е дейността на Конвента.
1905 г. – Норвегия става независима от Швеция.
1954 г. – Триест се присъединява към Италия.
1954 г. – Държавната музикална академия в София е превърната в самостоятелно висше учебно заведение и е преименувана в Българска държавна консерватория.
1955 г. – Австрия обявява постоянен неутралитет след напускането ѝ от въоръжените сили на съюзниците, победили във Втората световна война.
1957 г. – В София е открит Полски културен и информационен център.
1989 г. – Народна милиция разгонва със сила активистите на Независимо сдружение „Екогласност“, които в градинката пред ресторант „Кристал“ в центъра на София събират подписи срещу проекта на водностопанския комплекс Рила-Места.
1999 г. – Тържествено е открито строителството на най-големия съвместен българо-турски строителен проект – Хидроенергийна компания Горна Арда.
1999 г. – Официално е открит Музеят на Балканските войни в село Топчиево, Гърция.
2001 г. – САЩ узаконяват Патриотичния акт.
2001 г. – Министър-председателят на България Симеон Сакскобургготски представя правителствената програма за управлението си в парламента, но не допуска обсъждането ѝ.
2002 г. – Терористичен акт на Дубровка: Руски спецназ провеждат атака на окупирания от чеченски терористи театър в Москва, в която загиват 50 терористи и 150 невинни заложници.
2014 г. – В Украйна се провеждат парламентарни избори, предизвикани от политическа криза в страната.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 375
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ДИДИА и ЗЕТКО НА ПИПИ. ДА СА ЗДРАВИ, ДА СИ НОСЯТ ИМЕТО С ЧЕСТ И ДОСТОЙНСТВО.  
Ей ме на и мен. Къде на бегом, къде на бавен ход, справям се със задачите. Не се оплаквам. У дома е толкова весело! Гаджето само се жалва на приятели, че живее заобиколен от 5 женки, но затова пък ни ухажва - прави ни плодова салата, купува ни сладолед.
В събота ще имаме културна програма - ще водим децата на балет. Синът и той се включи в развлекателната програма - ще ги води на суши. Стараем се да им е интересно и разнообразно на децата. Ще видим какво ще измислим за ваканционните дни.
Гъбке, старичкия лапчо го почистих и го прибрах, не знам дали може нещо да се използва от него, та да го дам на приятел, който има компютърна фирма. Трябва да го питам.
Прочетох едната от подарените книги, захванах следващата. Допада ми начина на писане на автора. Напомня ми на Артър Хейли.
Отивам към диваната, че книгата ме дърпа. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 11
  • Мнения: 2 134
Фло, кои са книжките?
Айша, къде си?

# 12
  • Мнения: 5 346
Пипи,   благодарим за новата тема!!! Честит имен ден на зет ти!
Дидия, честит имен ден!  Бъди здрава!!! 
Яжка, преди 2 седмици си купих една доста голяма като куфар за 25 лв. Благодаря за красивата музика,съчетана  с красиви есенни картини!
Яне,   колкото толкова. Къщата ни е с отворени врати.  Ако искат, да заповядат отново!
Фло, приятна ваканция с внуците!  Тук няма кой знае какви възможности .Моите  хич не искат да оставят  компютрите. Поканих госпожицата да ходим на Хисаря,а тя не иска.
Мериян,важното е, че има съгласие за ремонти.У нас винаги аз съм била инициаторка.  И сега имам идеи,ама ще видя кога и как ще ги осъществя.
Гъбка, бъди по-настоятелна и ще имаш нова спалня!   Я му пошепни какви емоции ще му подариш там и веднага ще започне.
Аз  с кеф  се местя на ново място. Като ученичка и студентка-квартири, като омъжена в  3 къщи (на свекърите, после нашата, после "старческия"  ни дом).Обичам промените.
Нина НН, благодаря за информацията!.  Как е приятелката ти?
Тану, всички вицове са смешни,но последният  е трепач.

При мен всичко е същото.

Лека нощ и до утре със здраве!

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 20:43 от K.A.G.

# 13
  • София
  • Мнения: 16 035
 
Тук съм, защо ме търсиш?
Чета си насам-натам, зяпам из нета.
Да са живи и здрави днешните именици! Св. Димитър да ги закриля.
Специални пожелания за здраве и щастие с близките на Дидиа.
Яжке, не знам къде има колички. Аз такова чудо не понасям, мразя го.
Количка имахме още 70те год. в чужбина - предимно мене изпращаха да пазарувам с него. Не ми беше удобно и го зарязах на втората седмица. Иначе накупихме на близкит в Бг. колички, че тук нямаше. Ама то май и нямаше с какво да се пълнят. А сега ме вбесяват разни наборки. Хем едвам вървят, хем се катерят с пълна количка в гр. транспорт. Че като не могат да слязат - да съм им помогнела. Да, ей сега с болното коляно. Голям праз, че купили с 0.50 лв по-евтин праз и го мъкнат от пазара.
У нас аз пазарувам, но имам мярка - 1 платнена торбичка от ДМ. Колкото побера - толкова, на другия ден пак.  Няма как да успея да инвестирам във всички прИмоции и евтинийки. Не гоня инфлацията, че се измарям вече.
По днешните събития - помня случката пред Кристал, станах неволен свидетел, минавах наблизо. Странни ми бяха протестиращите, не че нещо постигнаха за годините.
2002 г. - в театър Дубровка загина българка, моя съученичка от Москва. Била там в командировка, отишла на театър с бившата ни класна и попаднала близо до епицентъра. Но тя беше по културните мероприятия още от у-ще, много контактуваше и с учителите, и с русначетата. Тъжно е, остави дете сираче. Но човек не може да предвиди какво и кога ще се случи.

# 14
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015
Честит имен ден на Дидия.
Днес изкарах почти целият работен ден в Кюстендил. Прибрах се към 16,45 в къщи.
Говорите за ремонти-в къщи аз съм инициатора им и основния изпълнител. Миналото лято като реших, че трябва да се боядисва, ММ ми каза-като толкова искаш-боядисай си и аз си боядисах. Голям съм инат, наумя ли си нещо, трябва да стане и то на момента. Знам, че е досадно, но.....такава съм.

Общи условия

Активация на акаунт