Упорита диария

  • 870
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!Преди 6 дни детето (1г 4м)повърна еднократно,след което вдигна температура и получи диария. Температура имаше 2,3 дни. Няколко дни след неговото разболяване и ние родителите си разболяхме но с грипоподобни симптоми, а не стомашни.Правихме си тестове и сме положителни за ковид.Това,което ни притеснява е вече продължителната диария при детето. На ден има 2,3 изхождания, но са все много рядки.Педиатърката каза диета -варено картофче,оризова каша,диетично мляко без лактоза,бисквити,солети. Сред стриктно спазване консистенцията леко се сгъстява,но далеч не и както трябва.Детето вече като види тези храни и ги плюе,грам не иска да ги яде. Снощи за първи път му дадох от неговото мляко,които по принцип си пие и резултата беше кошмарен в памперса в 6 сутринта …. Казаха ни флора8 и адирекс по 2 на ден.Приди това давах и хидрасек.Моля дайте съвет как да го захранвам и да си справим с диарията.

# 1
  • Мнения: 746
Трябва да внимавате да не се обезводни организмът. Това е най-важното. Прахчетата са подходящи, за съжаление, понякога се проточва това състояние. Би трябвало всеки момент да се оправи бебенцето. Педиатърът е действал по протокол, препоръчват се запичащи храни, няма какво друго да се направи. Необходим е свеж въздух и разходки навън за по-бързото възстановяване.

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря! Значи да продължим адирекс и флора8 и диетата и постепенно ще се успокоят нещата?

# 3
  • Мнения: 746
Заедно ли са ви изписани? Според мен, единият вариант само е достатъчен. Лично аз нищо не давам при вируси на детето, включително и когато се е случвало вашето състояние. Независимо от възрастта на детето, само се облекчават симптомите евентуално, при вирусите е така. Не трябва да има обезводняване и рязко, видимо влошаване на детето/ примерно видимо да е много по-отпаднало в сравнение с предишните дни/. Диарията също е защитен механизъм на имунната система, като температурата, хремата и др. Разходките навън са много важни, и пет пъти по-важни, когато човек преодолява някакъв респираторен вирус. Те помагат на организма да се възстанови. Всеки момент трябва да мине.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Аз използвам рекомфорт, печени филийки и хидратация с вода по малко и начесто.

# 5
  • Мнения: 30
Писах ви на лично.

# 6
  • Мнения: 1 786
Аз бих пуснала микробиология на фецес. При нас при подобен случай се изолира ешерихия коли и се наложи да пие антибиотик. Преди това нито диетата, нито Ентерола, нито РеКомфорта помагаха. Бързо оздравяване!

Последна редакция: сб, 28 окт 2023, 11:06 от Змей Горянски

# 7
  • Мнения: 40 923
Направете изследване на лактозана непоносимост и други хранителни алергии. Днес много деца имат. Може да се е отключило  сега от болестта.

# 8
  • Мнения: 534
При големият ми син, след стомашен вирус точно на годинка имаше същото състояние. Повръщането и температурата минаха за ден, но диарията я влачи повече от месец, дори близо 2. Беше на диета, като вашето дете. Плод давах само банан, месо само пилешко, главно картофи, моркови, ориз и оризова каша. Пиеше пробиотик и ентерол, като ентерола по-кратко време, но пробиотик поне 3-4месеца. Но това беше преди 10години, сега има нови лекарства. Чай от Шипка става за бебе и действа затягащо. Компот от дренки също може.

# 9
  • Мнения: 21
Благодаря на всички! Вируса ни се оказа ковид.При децата така протичало предимно ….Премина от раз няколко дни след публикацията ми и вече всичко е наред!Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт