Работещи мами, как се организирате?

  • 2 937
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Ми как - като отряд за бързо реагиране Grinning И двамата работим на смени, така че винаги има някоя пауза между детската или взимането от баба и домакинската работа. На връщане от работа пазарувам. След това извеждам кучето. Прибирам се и пускам пералнята ако е необходимо (най-често е, не знам защо), минавам с прахосмукачка и парцал, докато изсъхне ям и пия кафе пред компа. Взимам малката и докато се разхождаме и давам да хапне. Прибираме се, мия чинии, докато си говорим, бърша прах (или тя), поливам цветя, храня костенурка, готвя (ако няма нищо сготвено от предишния ден), простирам и сортирам. Подготвям дрехите и раницата за следващият ден, храня малката, къпя я и сядам пред компа. Ако съм втора смяна и има баби за гледане е много лежерно чистене.
  Сега ти звучи страшно, но не е, въпрос на навик е. Не се опитвай да правиш всичко сама, установи кой какво прави най-добре и разпредели задълженията горе-долу поравно. Мъжът ми например много добре извежда куче и купува хляб, майстор направо!
  Успех!

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз през седмицата почти не си мръдвам пръста- най-много да пусна пералнята или съдомиялната. Ядем, къпем се с децата, гледаме телевизия... Вечерята- ако не е останало нищо от неделя или я осигуряваме на връщане от работа от някой магазин или заведение, или поръчвам по интернет.
Готвя и чистя само когато съм в почивка. Обикновено неделя ми е санитарен ден.

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
През седмицата почти нищо не правя по къщата - основното чистене е събота или неделя Wink...вечер след работа хапваме, играем, къпем се и лягаме да спим Laughing.
Забравих да спомена важна подробност - майка ми готви Blush....та поне за тази точка от дневния ред не се грижа. Пералня /около 6 бр./ пускам пак събота и неделя.
Вярно е, че вкъщи не блести от чистота и е поносим безпорядък, но предпочитам вечер да си поиграя с дъщеря ми и да се видя с мъжа ми отколкото да чистя непрекъснато Wink.

# 18
  • Мнения: 2 700
Всичко е въпрос на организация и взаимопомощ (ама как звучи  Embarassed). Моите два принципа са "никога празен курс" (т.е. ако отивам да простирам, пътьом на връщане оправям нещо или пренасям нещо) и "прави винаги поне по две неща едновременно" (докато готвя - пералнята пере, докато яденето е на печката - простирам, докато учим например стихотворение наизуст за училище - гладя и т.н).
Чистенето по мое желание е мое задължение и го правя или събота сутрин през зимата или петък вечер през лятото (мъжът ми в това време се занимава с дъщеря ми). Цветята ги полива мъжът ми веднъж седмично (вече отдавна са свикнали на този режим и не им пречи). Гладя само когато панерът за дрехи е препълнен. Чаршафи НЕ гладя. ГотвиМ (или аз или мъжа ми) в неделя вечер за няколко дни. Като цяло имаме примерен план на това, което ще се яде през следващите седмица-две, на базата на който пазаруваме основните неща един или два пъти в месеца (дребните неща и плодове и зеленчуци се купуват периодично).
Взаимопомощ звучи архаично, но тя е разковчинето. Събота след обяд и неделята са ни days off.
При това и двамата работим и и двамата имаме извънредна работа отвреме навреме.

# 19
  • в Низината
  • Мнения: 705
Вергилия, ти даже си доста оргарнизирана.Като чета, почвам да си мисля, че аз нещо не съм наред.През седмицата нищо не барвам в къщи, единственият, който готви е мъжът ми. Събота и неделя измивам банята, чиниите и пода. Аз със сигурност не успявам да се оргарнизирам, защото и време за себе си не намирам, а какво остава за домакинска работа и други подобни неща. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Моето раб. време до средата на февруари ще е 9 - 18,30 ч. с един час обедна почивка, в събота работя 9 - 13 ч. След това ще е малко по-спокойно, т.е до 17 ч.
Сега как се организирам - сутрин ставам в 7 ч., приготвям дъщеря ми за училище и 7,30ч я карам до там. Връщам се, пия кафе и междувременно разтребвам, и пускам прахосмукачка.


ей това ме озадачи! за какви разстояния говорим? не мога да не отчета колко време губя в каране, докато превозвам наследничките из града, а уж все избирахме работа и училище в ненатоварени части на софия.

# 21
1. Много дрехи, за да не зависиш от пералнята / имам близнаци /
2. В магазините готвят по-вкусно от мен, а излиза и по-евтино.
3. Прахосмукачката може да я пусне и "той", не хапе.
4. Децата - поделяме си игрите и заниманията с тях.
5. Намерих козметичен салон с приемливи цени за постоянна грижа коса и ръце.
п.п. Работя средно по 10 часа. Не съм ползвала майчинство. Съботата е изцяло посветена на децата ми. Неделята разделям между тях, дома и грижата за мен самата - в къщи. Пропуснах от скоро оставяме децата с преспиване у свекърва ми в петък вечер, за да имаме и мъничко личен живот.
п.п.п. Децата ни ходят на детска градина. Не пропускат часовете по плуване и са сравнително здрави.
6. Ядосвам се, че все още не мога да вместя в гадния си график поне два часа за плуване.
Момичета, животът не свършва с децата. Не забравяйте, че и вие ходите по земята и е нужно да оставите нещо след себе си, освен тях, пък било то и личното удовлетворение от изтеклия ден.

# 22
  • Мнения: 2 584
свиква се, сега уча малката да си прибира играчките Mr. Green, аз работя 2 на 2 излизам в 7,45 и се прибирам 21.10 живея близо до офиса, като се прибера малката естествено ме чака да си играем, пускам една пералня и слагам да готвя нещо з другия ден че баткото като се прибере от училище трябва да яде, а и за вечеря трябва има, пуска и една прахосмукачка в хола защото там се стой по принцип, сега се храним там за да не отоплявам и кухнята, а двата почивни дни ако има нещо извън тези неща си го правя, малката я водя при една майка която я гледа като сме на работа, по точно баща и я води защото аз трябва да я вдигна рано и той я прибира, какво толкова има да правиш, докато се извърти една пералня, яденето ми е готово и съм минала с прахосмукачката, а и мойте мъже са научени на ред, след ядене си вдигат масата, прибират яденето, мият си чиниите, дори днес сина е гледал малката, нахранил я е, само памперса не може да и смени, така се справям ама и не претендирам че съм перфектна домакиня

# 23
  • Мнения: 125
ЛЕЛЕЕЕЕЕЕ,МОМИчЕТА  НЕ СТЕ НАРЕД ТАКОВА ТРЕПАНЕ- АБЕ ТЕ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ МНОГО МЪЖЕТЕ....НОСЯТ СЕ СЛУХОВЕ ИЗ МЪЖКОТО ОБщЕСТВО  чЕ НИщО БОГ ЗНАЕ КАКВО НЕ ПРАВИМ,ТОВА ДОМАКИНСКАТА РАБОТА НЕ БИЛО НИщО...И БЕЗ ТОВА НЕ СМЕ ИЗКАРВАЛИ ДОСТАТЪчНО ПАРИ...И Т.Н....НО ПО ВЪПРОСА МИСЛЯ ДА ПУСНА ОТДЕЛНА ТЕМА...чЕ МНОГО МЕ ХВАщА ЯД НА ТАКИВА МЪЖЕ-"ЕЕЕЕЕ  КАКВО ТОЛКОВА ЕДНО ДЕТЕ СМЕ РОДИЛИ,ЕДНО ГОТВЕНЕ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ АБЕ С 2 ДУМИ СМЕ ИМ СЕ КАчИЛИ НА ГЛАВАТА..."

# 24
  • Мнения: 9 990
ми много просто-не си оставям работата само за събота или неделя.Действам си всяка вечер общо взето, и за пране, и за готвене и за кво ли не....Мен две тави  манджа не ме оправят.... GrinningОбщо взето-ставаме в 6.30 сутрин и няма време за моткане и правене на закуска, т.к. пътуваме поне по час до градината на детето и до работата ни после.На прибиране губим около час и половина в път, плюс още половин час са пазар ако има-та докато се и приберем-около два часа, два и половина.Това ми тежи най-много-загубеното време в път, другото е лесно.

ОБАЧЕ-не го правя заради мъж, а заради себе си-аз не понясям да настъпвам играчки или да ми е неподредено/всеки според критериите си за подреденост все пак/Все пак моят мъж рядко се задържа вкъщи, че да ми е в тежест два чифта чорапи, дето пералнята ги извъртяла.Не разхвърля, нито цапа, че да му ходя на него по гъза.Пък и не забелязва разхвърляно ли е-или бачка или спи в повечето случаи...

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 А, ще се организираш, просто ти трябва още малко време.

 Ние излизаме в 7.30 и се прибираме в 19.30-20.00 часа. През седмицата пускам перални(вечер, а сутрин простирам). В събота - пак перални, сменям чаршафи, мъжът ми пуска прахосмукачка и мие подове. В неделя готвя поне две неща, да имаме до сряда-четвъртък ядене.
С подреждането през седмицата нямаме проблем, просто защото не остава време да разхвърляме.
 Това е лесният вариант - зимата. Лятото е по-сложно, защото сме повече време на вън и събота, и неделя все гледаме да сме някъде.

# 26
  • ново
  • Мнения: 5 971
Цитат
Моето раб. време до средата на февруари ще е 9 - 18,30 ч. с един час обедна почивка, в събота работя 9 - 13 ч. След това ще е малко по-спокойно, т.е до 17 ч.
Сега как се организирам - сутрин ставам в 7 ч., приготвям дъщеря ми за училище и 7,30ч я карам до там. Връщам се, пия кафе и междувременно разтребвам, и пускам прахосмукачка.


ей това ме озадачи! за какви разстояния говорим? не мога да не отчета колко време губя в каране, докато превозвам наследничките из града, а уж все избирахме работа и училище в ненатоварени части на софия.

Янита, училището ни е много близко, а и не живея в София. Тук няма задръствания, имам много пряк и ненатоварен път до училището. Едно от предимствата на дълбока провинция  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 8 917
Сутрин ставаме към 9, тогава идва и гледачката на Гери - аз се оправям за работа, а тя се занимава с нея, излизаме в 10 с мъжа ми. Прибирам се 17-17.30 и ако Гери спи , понякога готвя, а понякога правя нещо бързо. По-рядко татео ни пави спагети, пици или нещо от неговите специалитети Crazy Събота и неделя пускаме пералнята и чистим заедно. Не ми е натоварено Peace

# 28
  • Мнения: 3 423
Чета ви и се питам, мъжете ви нищичко ли не
пипат вкъщи или сте самотни домакини и майки?

# 29
  • Мнения: 9 990
Лично моят-пипа, ама рядко, по простата причина, че рядко е у дома...Често работи , когато останалите хора спят и почиват, въшреки, е е бил и през деня на работа.Ето, например- в единственият свободен неделен следобед от около половин година насам лепи плочки и обикаля да купува теракол и прочее тъпотии ConfusedВ тази връзка съм пре-доволна, щото имам само едни дрехи да му изпера на него, а то всъщност пералнята ги пере тях...
Лиске, не всички мъже работят от 9.00 до 17.00 и почиват събота и неделя.Соц-времето мина и замина....Половината от варненските жени пък са жени на моряци-тях ги нама по половин-една година.Други мъже са лекари-денонощно са на повикване.Да тупат килима в 2 през ноща ли?
Има си тема за хвалби и там са описали как и в какво им помагат мъжете.Има и мъже-търтеи, разбира се, има и тема-оплакване от тях-ходи и прочети там , да не пренасяме това и тук...
С този въпрос, който го задавате във всяка подобна тема я обръщате на кой е по-по-най, ама хайде..... Tired

Общи условия

Активация на акаунт