Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 22 524
  • 360
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 8
Здравейте,
На 36 г. съм, след месеци опити за бебе, установихме, че мъжът ми има проблем, няма как да се получи естествено,
Скрит текст:
чакаме си часа за репродуктивен специалист, но е чак след два месеца. През това време, ендокринологът ми писна тези изследвания на 21 ден от цикъла. Моля за коментар, какво да направя, за да подобря здравето си, тъй като ще се наложи инвитро, със сигурност. Добър избор ли е да приемам витамините FH-pro , през двамата месеца до часа? Благодаря предварително!
Здравей!
Прогестеронът показва, че е имало О.
Имаш доста отклонения и дефицити - напр. на вит. Д, йод, селен, желязо ?! ( отиваш към ЖДА - била ли си скоро болна, защото Феритина е висок - т.е. нещо дърпа желязото?!... посочвам тези, за да е по темата ) - трябва да ги приемаш, защото дефицитите на вит. и минерали влияят негативно на репр. функция.
Прехвърли, ако искаш въпроса си в темите за хормоните ( имаш ИР, Хипофункция на ЩЖ и т.н.)
Здравейте,
На 36 г. съм, след месеци опити за бебе, установихме, че мъжът ми има проблем, няма как да се получи естествено,
Скрит текст:
чакаме си часа за репродуктивен специалист, но е чак след два месеца. През това време, ендокринологът ми писна тези изследвания на 21 ден от цикъла. Моля за коментар, какво да направя, за да подобря здравето си, тъй като ще се наложи инвитро, със сигурност. Добър избор ли е да приемам витамините FH-pro , през двамата месеца до часа? Благодаря предварително!
Здравей!
Прогестеронът показва, че е имало О.
Имаш доста отклонения и дефицити - напр. на вит. Д, йод, селен, желязо ?! ( отиваш към ЖДА - била ли си скоро болна, защото Феритина е висок - т.е. нещо дърпа желязото?!... посочвам тези, за да е по темата ) - трябва да ги приемаш, защото дефицитите на вит. и минерали влияят негативно на репр. функция.
Прехвърли, ако искаш въпроса си в темите за хормоните ( имаш ИР, Хипофункция на ЩЖ и т.н.)

Здравейте, Денис, благодарям много за отделеното време.
Не съм била скоро болна, преди две години карах ковид с тежък постковид който срина целия ми организъм и от тогава желязото не помръдва почти нагоре, а приемах и добавки. Умората и недоспиването за мен останаха като проблем, от тогава.

Да приемам ли някакъв комлекс от витамини и антиоксиданти, освен посочените от Вас йод, селен , цинк и железо?

Ще прехвърля въпросите си в посочената от Вас тема.

# 316
  • Мнения: 97
Нещо Магнезий и адаптогени за тази умора и недоспиване може да пиете ако не сте все още

# 317
  • Мнения: 1 441
Симптомите са от ниските стойности на витамин Д и б12. Трябва да ги повишите.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 14:17 от Bibi85

# 318
  • Мнения: 8
Симптомите са ниските витамин Д и б12. Трябва да ги повишите.
В момента приемам само витамин Д 3000 IU и Мг; иначе, магнезий пиех почти постоянно след ковида.

# 319
  • Мнения: 1 441
Малка е тази доза витамин Д за вашият дефицит. Щом искате да забременеете е хубаво витамин Д и б12 да са към горната граница. Докато не си оправите дефицитите магнезия няма да ви помогне. Аз също бях с дефицит на б12 и витамин Д и се чувствах постоянно уморена и отпаднала. Сега вече не е така, но ги приемах и вдигнах стойностите.

# 320
  • Мнения: 8
Малка е тази доза витамин Д за вашият дефицит. Щом искате да забременеете е хубаво витамин Д и б12 да са към горната граница. Докато не си оправите дефицитите магнезия няма да ви помогне. Аз също бях с дефицит на б12 и витамин Д и се чувствах постоянно уморена и отпаднала. Сега вече не е така, но ги приемах и вдигнах стойностите.
Благодаря за съветите!

# 321
  • Мнения: 97
Определено дефицитите оказват влияние на цялото състояние и трябва да се попълнят. Аз пиех магнезий в комплекс с б витамини и както имаше раздразнителност и умора след сън, почнах много повече да спя от него и постепенно нервността отмина и не се паля толкова бързо за глупости.

# 322
  • Мнения: 115
Здравейте, купих си Холин 500мг. С Мио инозитола ли да го пия?

# 323
  • София
  • Мнения: 36 173
Здравейте, купих си Холин 500мг. С Мио инозитола ли да го пия?
Здравей!
Зависи за какво искаш да ги приемаш, т.е. на  кои органи и функции да действа.
Ако е за мозък, нервни клетки ... - на един прием след хранене. Съотношение 1:1 или 500:500, 750:750, 1000:1000.
Ако искаш Инозитол да е с други ползи - за подпомагане на репр. функция, ИР, чистене на мазнини и т.н. - на гладно с вода ( дози 2х2000 + ... а Холина си го приемаш след хранене, по-мазно - той с е с ползи за ЧДроб, памет, концентрация ( тук е важно каква форма е, защото не всеки Холин, най-общо, преминава кръвно-мозъчната бариера), мускулен тонус, детокс на излишния Естроген и т.н.

# 324
  • Мнения: 97
Фосфадитил холина освен за черния дроб, помага ли и при разширени вени?

# 325
  • Мнения: 115
Здравей Денис,
четох, че е важен за развитието на бебето при настъпване на бременност.
МИО инозитола го пия за подпомагане на яйчниците, обаче 2х2 ми идва много и пия само две. Предполагам, че пак има ефект, тъй като вече няколко месеца ги пия.
В коментарите на iherb пишеше, че едното помага за усвояването на другото.
Благодаря ти за отговора!
Цитат на: denis©link=topic=1601661.msg48103159#msg48103159 date=1717131848
Здравейте, купих си Холин 500мг. С Мио инозитола ли да го пия?
Здравей!
Зависи за какво искаш да ги приемаш, т.е. на  кои органи и функции да действа.
Ако е за мозък, нервни клетки ... - на един прием след хранене. Съотношение 1:1 или 500:500, 750:750, 1000:1000.
Ако искаш Инозитол да е с други ползи - за подпомагане на репр. функция, ИР, чистене на мазнини и т.н. - на гладно с вода ( дози 2х2000 + ... а Холина си го приемаш след хранене, по-мазно - той с е с ползи за ЧДроб, памет, концентрация ( тук е важно каква форма е, защото не всеки Холин, най-общо, преминава кръвно-мозъчната бариера), мускулен тонус, детокс на излишния Естроген и т.н.

# 326
  • София
  • Мнения: 36 173
Здравей Денис,
четох, че е важен за развитието на бебето при настъпване на бременност.
МИО инозитола го пия за подпомагане на яйчниците, обаче 2х2 ми идва много и пия само две. Предполагам, че
Скрит текст:
пак има ефект, тъй като вече няколко месеца ги пия.
В коментарите на iherb пишеше, че едното помага за усвояването на другото.
Благодаря ти за отговора!
Цитат на: denis©link=topic=1601661.msg48103159#msg48103159 date=1717131848
Здравейте, купих си Холин 500мг. С Мио инозитола ли да го пия?
Здравей!
Зависи за какво искаш да ги приемаш, т.е. на  кои органи и функции да действа.
Ако е за мозък, нервни клетки ... - на един прием след хранене. Съотношение 1:1 или 500:500, 750:750, 1000:1000.
Ако искаш Инозитол да е с други ползи - за подпомагане на репр. функция, ИР, чистене на мазнини и т.н. - на гладно с вода ( дози 2х2000 + ... а Холина си го приемаш след хранене, по-мазно - той с е с ползи за ЧДроб, памет, концентрация ( тук е важно каква форма е, защото не всеки Холин, най-общо, преминава кръвно-мозъчната бариера), мускулен тонус, детокс на излишния Естроген и т.н.
Да, важен е, но по-добре го приемай и чрез храната - яйца, броколи и т.н.
Ако приемаш добавка - 500  до 1000мг ( зависи от храненето ти)
Инозитол - на гладно.
Холин - след хранене.. може на един прием с DHA - добра комбинация са... или с вит. Д 

Ако приемаш МВ за бременни, погледни и там какво кол-во се съдържа.
Ако приемаш протеин (добавка) - също.
Ako имаш генетична мутация (тромбофилия) е добре да се консултираш с лекаря си, защото Холинът влияе на тромбоцитната агрегация - увелича риска от съсиреци. Просто внимавай с дозите, защото все още не е добре проучен, вкл. и за ефекта при бременност и кърмене.


Последна редакция: нд, 02 юни 2024, 08:36 от denis©

# 327
  • Мнения: 515
Не знам дали е подходящото място да питам тук, но трябва да реша..
На 41 г, този месец имах доста голямо забавяне на цикъла. С ИЯР и високи нива на ФСХ(беше 50) И ЛХ (20)  .
След преглед, обаче се оказа че ми предстои късна овулация и чак сега ми дойде цикъла.
Гинеколога реши да ми изпише летро*зол за стимулиране на овулацията от 3ти ден. Четох за него и се притеснявам да го пия,.ПИше, че се изписва след менопауза, а аз се притеснявам, че може да вляза в ранна..
Има ли някой който го е пил и какви може да са отрицателните реакции от него? Лекарство за рак на гърдата, пък уж стимулира фоликулите? Виждам, че няма действие да активира естрогена, а даже обратното, което е добре си мисля.
Може ли да очаквам някакви проблеми като напълняване или друго?
Знам, че всеки организъм е различен но все пак..
Пия в момента добавки, като Витекс, Вечерна иглика (спрях я обаче), фолиева и Омега 3, инозитол...

# 328
  • Мнения: 3 281
Летрозол е стандартно лекарство за амбулаторно стимулиране, водят ги стимулациите с него “на естествен цикъл”, а както знаеш на жените с ияр и над 40 им правят именно такива. Има много инфо в търсачката, масово се стимулират жените с него и с кломифен

# 329
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 905
Влизам с въпрос главно към denis - но и друг ако има съвет ще съм благодарна.
Ще започвам прием на Euthyrox 25 mcg по 1 таблетка сутрин, смятам да го приемам около 6 ч. (пия кафе чак около 9), преди да стана.
Ставам към 7:15-30 ч. и пия голяма чаша топла вода с 4 мг. мио-инозитол.
Закусвам около 8.30.
Кафе, както казах - 9 ч. или по-късно (безкофеиново).

Въпросът ми е - взаимодействат ли си Еутирокса и Инозитола и трябва ли да местя нещо някъде? Между тях оставям час и половина, но се старая и Инозитола да е час преди хранене/кафе и сега реално имам 2 неща, които трябва да са далеч от кафе/ядене... ако трябва да са далеч и едно от друго, ще ми стане сложно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт