Варицела!!!

  • 17 507
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Наи-важно е да не се чешиш,можеш да се къпеш със хладка вода и в никакъвв случаи не използвай сапун,душ-гел или някакъв друг препарат.Боба и лещата са абсолютно забранени и шоколадите.Аколкото до белезите старите хора казват,че варицелата не остави ли белег,все едно,че не си я преболедувал и може пак да се заразиш.Аз съм я карала на 1 год. и още си имам белезите по челото(много са гадни,приличат повече на дупки).Синът ми я изкара като тръгна на ДГ.(2,5мес) и я изкара много леко,но суи му останаха две "дупки" на челото.Дано и дъщеря ми да я изкара така леко.Успех. Laughing

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
,но ме притеснява това че някой пъпки особено първите излезли станаха найстина като леща и се пълнят с жълта течностуспоред мен има някаква инфекция и затова ви питам дали не трябва да ги мажа с нещо за да не останат белези

Споко - не е инфекция. Повечето от първите, по-едри пъпки, се изпълват с тази гноеподобна течност. Най-важното е да не махаш насила коричките. Аз я карах есента, на 31 г., след сина ми и за втори път. Документирано е в здравния ми картон. Противно на всички твърдения, че варицерата не повтаря, според последните мнения на инфекционисти - повтаря, ако не си изградил в миналото добър имунитет, а и днешният вирус е малко или много мутирал от този, който е бил преди 28 год.

Та - на въпроса - естествено, че ще се къпеш, само че с хладка вода и внимателно попивай с мека кърпа, а не търкай. Аз си измих косата дори с шампоан още на 3-я ден - жива съм. Имах много пъпки, но почти нямам белези, а малки петна, по-светли от околната кожа. Но предполагам, че на лято, като се изпека на морето и те ще се заличат. Още като паднат коричките започвай по 2-з пъти на ден да мажеш с Контрактубекс. Зо сина ми един местен фелдшер-билкар приготви крем, от който се заличиха почти всички белези. Но всичко си е до типа кожа - макар че той не си разчопли нито една пъпка, останаха му няколко дълбоки дупчици. Надявам се с годините да се заличат.
Забравих - непременно пий витамини, най-добре Центрум, защото Варицела срива тотално имунитета и сега с този грип. А иначе не е зле на 5-7 ден да те види джипито и да ти сложи една слушалка - ако ще има усложнения, те започват тогава.
Успех! И дано се разминеш леко!

# 17
Благодаря ви за всички съвети ! Вече съм 4-5 ден и мисля че постепенно нещата се оправят,да чукам на дърво!последен въпрос,има ли как да си набавя този мехлем дето го правят местните лечители против белезите,и от къде го взимат хората обикновенно,върти ми се в главата нещо костинброд или нещо такова!?

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
bobikat , на мен ми го правиха в Търново. Ти откъде си? Ако не можеш да намериш не е проблем да ти пратя. Можем да се разберем на лични.

Общи условия

Активация на акаунт