сладки-кошнички,фунийки и праскови

  • 28 512
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Bambinkamalinka какво да кажа ...страхотни, красиви и вероятно много вкусни smile3501
Много се срамувам, но наистина държа да ги направя поне за рождения ден на детенце, затова моля напишете рецептата и за крема(кое кога се слага)

# 16
  • Мнения: 5 140
Бамбинкамалинка страхотни са кошничките, фунийките и прасковките.
И трите са ми любими и отдавна не съм яла домашно приготвени такива.
Ще ги направя когато си намеря формички. Hug Hug

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
И трите са ми любимите сладки! Форми за фунийки съм виждала в една железария, аз съм си направила от капачки за буркани, вършат идеална работа.
Фунийките е добре да се направят 2-3 дни преди повода, но не повече.
Bambinkamalinka  Hug

# 18
  • Мнения: 527
днес направих фунийките станаха супер........Благодаря за рецептата  bouquetспомних си децтвото  Laughing

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Bambinkamalinka, направо се навих да си купувам формички за фунийки!  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 099
За съжаление никъде не могат да се намерят фунийки, а търся от както излезе темата, Cry така че чакам Вики да изпие адаптираните си млекца, та да им взема фолиото, както спомена korneliia_h , мисля че те ще свършат чудесна работа и стават на фунийки, но ще има доста да почакам за такова количество. Hug

# 21
  • Мнения: 2 910
И трита вида сладки са ми любими и отдавна не съм ги вкусвала, май от последната сватба Mr. Green
От понеделник съм по магазините, за да издирвам формички за кошничките и фунийките.

# 22
  • Мнения: 2 099
reniuga ако си намериш пиши. Тук в П-в никъде не успях да си намеря, купих си формички само за кошничките - 18бр./само толкова имаха/

# 23
  • Мнения: 3 251
Bambinkamalinka , имаш специални поздрави от съпружеството и децата, че ме подсети за тези рецепти.  bouquet Направих днес фунийки, довечера ще напълня само 50-тина /всички се въртят около кухнята  Grinning и обещавам снимки.

# 24
  • Мнения: 338
Някой може ли да каже как става крема за фунийките newsm78

Оххх много съм завеяна,видях че има рецепта doh

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 16:32 от danieli00

# 25
  • Мнения: 7 106
За съжаление никъде не могат да се намерят фунийки, а търся от както излезе темата, Cry така че чакам Вики да изпие адаптираните си млекца, та да им взема фолиото, както спомена korneliia_h , мисля че те ще свършат чудесна работа и стават на фунийки, но ще има доста да почакам за такова количество. Hug

Фунийки стават и от капачки за буркани, не от тези винтовите, ами обикновената капачка, дето се затварят компотите на село  Laughing (незнам как точно да я опиша  newsm78). С ножица се изрязва много лесно дебелия извит край и я навиваш на фунийка. Аз съм си направила вече 15-тина.

Рени, кошнички има на пазара, до старите тоалетни. Ако се сещаш на една сергийка продава един точилар разни джунджурий, при него има и кошнички  Simple Smile. Фунийки няма да намериш посмъртно във Видин, избродила съм много отдавна всяко павилионче и сергийка в града.

В София съм си купувала кошничките от едно магазинче до женски пазар, имаше поне 6-7-8 вида и размера, както и няколко вида формички за тарталетки. Там може да има и за фунийки.

# 26
  • Мнения: 138
Здравейте  днес направих прасковите , но като ги изпекох станаха леко хрупкави , а би трябвало да са мекички .

# 27
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А не поемат ли от крема? И после не се ли мокрят допълнително от боята?

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
няма нужда от форми4ки за фуниики . с обикновено фолио също си става . аз имам такива "форми4ки " направени отдавна и си стават страхотни фуниики . фолиото го сгъвам на 2 и навивам фунииката . после се вадят много лесно и могат да се ползват  много пъти . аз си ги пазя и като доиде време за фуниики (щото ги хар4им в къщи ) ве4е не навивам а ползвам старите .

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 704
ние вкъщи формичките за фунийки ги правехме от капачките на киселото мляко.
и са си изрязани,и са меки,само свиваш на фунийка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт