Политиката в България - Тема 5

  • 495 343
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 12 105
  • София
  • Мнения: 6 045
Много ми звучи на тип "Да разлаем кучетата".  Предполагам госпожата е софиянка, която живее сама в собствено жилище.

# 12 106
  • Варна
  • Мнения: 18 164
Много ми звучи на тип "Да разлаем кучетата".  Предполагам госпожата е софиянка, която живее сама в собствено жилище.
Какво значение има? Да си продаде жилището за салам?

# 12 107
  • Мнения: 15 929
Много ми звучи на тип "Да разлаем кучетата".  Предполагам госпожата е софиянка, която живее сама в собствено жилище.

Е това няма как да го знам, но какво общо има това къде живее с това, че не може да си позволи да си купува кашкавал, сирене и месо?

Между другото бабата на мъжа ми живее сама, в собствено жилище и в последната 1 година често пъти е казвала, че пенсията й сега е по-голяма, но с нея си купува по-малко неща от преди.

# 12 108
  • Мнения: 13 560
Димитър Главчев също заема хубав пост, че с лека ръка да се откаже от него.

При политическите назначения е каквото босът каже. Откаже ли, ще го отлюспят.


Ето за покупателната способност
https://offnews.bg/ikonomika/pak-sme-posledni-bvp-na-chovek-po-p … -s-36-820282.html

Ще съм изненадана, ако има нещо, по което не сме последни. С тия заплатаджии и крадци, които ни управляват не ме изненадва.

# 12 109
  • София
  • Мнения: 6 045
Много ми звучи на тип "Да разлаем кучетата".  Предполагам госпожата е софиянка, която живее сама в собствено жилище.
Какво значение има? Да си продаде жилището за салам?

Има голямо значение, защото номерът е да се "създаде новина". Не познавам пенсионер (извън тези самотни, които са на инвалидна пенсия), който да не е ял месо, сирене или кашкавал за няколко месеца.
Кашкавалът по големите вериги може да струва около 35-37 лв. за кг. По фирмените магазини - 18-20 лв. за кг.
Има много голямо значение дали живееш сам или с някой друг, дали плащаш сметките на 2- или 2-стаен апартамент.

П.п. Ако вземем за пример цената на аржентинското телешко, което е над 120 лв. за кг, то и аз не съм яла телешко от няколко месеца. Ако разбираш какво казвам.

# 12 110
  • Мнения: 3 821
между другото, да споделя нещо. в последните месеци, когато си теглех пари от банкомат все ми ги даваше по 50 лв. вчера теглих - вече ги дава в банкноти по 100 лв. това знак за какво е, знаете ли?

# 12 111
  • София
  • Мнения: 6 045
между другото, да споделя нещо. в последните месеци, когато си теглех пари от банкомат все ми ги даваше по 50 лв. вчера теглих - вече ги дава в банкноти по 100 лв. това знак за какво е, знаете ли?

Знак е, че статистиката за този банкомат показва какви са средните суми, теглени от този банкомат. Ако липсват тегления под 100 лв., зареждат банкомата с по-едри купюри.

# 12 112
  • Мнения: 4 607
между другото, да споделя нещо. в последните месеци, когато си теглех пари от банкомат все ми ги даваше по 50 лв. вчера теглих - вече ги дава в банкноти по 100 лв. това знак за какво е, знаете ли?
Знаем, за абсолютно нищо не е знак...Каквито банкноти се заредят в касетите на банкомата, такива се дават на клиентите..

# 12 113
  • София
  • Мнения: 2 325
Както винаги се случва през историята за едни животът е станал по-добър, а за други по-зле. Ако съдя по себе си и обкръжението е факт, че сега живея по-добре отколкото преди 5-10 и 15 години. По статистиката вървим нагоре. Доближаваме се все повече до Гърция. Ето статистика от 2023 и 2024-та. :
Хърватия е дръпнала нагоре, което показва, че еврото може да ни бъде само в + за разлика от твърдението на форумните специалисти.

2023:



2024:



# 12 114
  • Мнения: 3 821
аз имам друго обяснение, но ще изчакам още други предположения.

# 12 115
  • София
  • Мнения: 6 045
аз имам друго обяснение, но ще изчакам още други предположения.

Е, ако е кемтрейлс, соросоиди, вандерберги и т.н., нямам обяснение.

# 12 116
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 517
между другото, да споделя нещо. в последните месеци, когато си теглех пари от банкомат все ми ги даваше по 50 лв. вчера теглих - вече ги дава в банкноти по 100 лв. това знак за какво е, знаете ли?
Знаем, за абсолютно нищо не е знак...Каквито банкноти се заредят в касетите на банкомата, такива се дават на клиентите..
по-голям проблем е, че пуска чисто нови банкноти от 50 и 100 лв.  непрегъвани, с поредни номера.
това означава, че се печатат нови копюри, което означава инфлация. харчат се пари за изработката им. и всичко това при положение, че се очаква еврото.

# 12 117
  • Мнения: 2 172
Голямо мазало са сътворили ХИ и компания с промените в Конституцията за Служебните кабинети.
ХИ при Ризова пак се оправдава с другите за собствената си некадърност и несъстоятелност в стил "кой ми с.а в гащите"
С такава некомпетентност и неможене, каквато демонстрират "добрите сили" никой друг не може да се похвали.
Страх ме хваща на какво дередже е хазната след врътките във финансите на афериста.
Тия за два пъти по 7-8 месеца ще занулят държавата във всички сфери.
 Истинско бедствие са. На принципа "след нас и потоп"
Господ да ни е на помощ! Confused

# 12 118
  • София
  • Мнения: 6 045
Ох, не се хващайте с печатането на пари и инфлацията, защото никак не ви е ясно.

# 12 119
  • София
  • Мнения: 2 325
И какво е голямото мазало освен пак епитетите, които не са аргумент? Доста добри са промените най-вече с промяната на властта на президента, защото както се вижда, не винаги се случва на читав такъв. Хубаво бе редуцирането на правата му, за да се предпазим от т.нар. цезарова диктатура. Ето сега, както нямаме редовно правителство, след седмица пак щяхме да слушаме Гълъб Донев и разни специалисти по телевизора, които пак щяха да ни плашат с апокалипсис. Е, няма повече.

Общи условия

Активация на акаунт