Политиката в България - Тема 5

  • 493 195
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 15 735
  • Мнения: 12 130
Нормално е, мисля че има тълкувателно решение.

Боташ щеше да е печеливш, ако редовното не го мързеше да си раздвижи мозъчните клетки и да намери купувач на газта. Сега плачат заради незапълнен капацитет. Няма как да го запълнят с хленчене и 20 лв за Унгария. Само един договор трябва и опорката увисва.

Хвалят се напоследък с голямо производство на зелена енергия. Питам се дали тогава имаме нужда от нови реактори за 34 млрд. или пак готвят кражба?
неизпълненият капацитет, не ни е нужен,  ще го плащаме аз и ти. Ненужен. Дано ги разбра.

# 15 736
  • Мнения: 5 658
Като ги знаем колко са ефективни ДАНС и пред администрацията да говорят двамата на високоговорители., не бих повярвала, че може да ги хванат..
Иначе ББ много му е вдигнал мерника Wink спор няма...
Напомпаха така социалните разходи, че няма да има мазнинки за отклоняване.

# 15 737
  • Мнения: 3 620
Нормално е, мисля че има тълкувателно решение.

Боташ щеше да е печеливш, ако редовното не го мързеше да си раздвижи мозъчните клетки и да намери купувач на газта. Сега плачат заради незапълнен капацитет. Няма как да го запълнят с хленчене и 20 лв за Унгария. Само един договор трябва и опорката увисва.

Хвалят се напоследък с голямо производство на зелена енергия. Питам се дали тогава имаме нужда от нови реактори за 34 млрд. или пак готвят кражба?
неизпълненият капацитет, не ни е нужен,  ще го плащаме аз и ти. Ненужен. Дано ги разбра.
Е то и реакторите освен аз, ти и децата, и внуците ни ще ги плащат. Пък ние ще си имаме фотоволтаици.

# 15 738
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 353
Хвалят се напоследък с голямо производство на зелена енергия. Питам се дали тогава имаме нужда от нови реактори за 34 млрд. или пак готвят кражба?
зелената енергия я има когато има вятър и слънце. когато липсват ще стоим на тъмно. АЕЦ-произвежда 24/7.
проблем ще е къде ще изхвърлим слънчевите панели след 15-20 год.

# 15 739
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 580
От Бтв новините - корупцията в българия бележи най-високия ръст за последните 20 години. Официална статистика.
Същото си е, просто разкриват повече 😁

# 15 740
  • Мнения: 13 454
Добре е да се чуе целият анализ за корупцията, говореха за корупцията в която участват хората и бизнеса, а за политическата нямало данни.
Какво са разкрили, един осъден няма, прословутото Капитан Андреево остана само с говорене по медиите.

# 15 741
  • Мнения: 4 604
Просто не бяха готови нещата типично по български да се окажат от трън та на глог. Неутрализираха Радевата опасност, но за сметка на това дойде друга. Трябваше да настояват на своето - правителство в оставка.
И според мен..Що се отнася до "Радевата опасност", положението е такова че след толкова СП - Янев 1 Янев 2, Гълъб 1 и Гълъб 2, уж създадени с идеята да организират избори, така превзеха цялата власт със стотици назначения, че още не може да се  оправи положението...Сега чета, че този Тахов бил човек на Радев, назначен във Фонд Земеделие от правителство Гълъб 2...Така че имам някаква идея, защо се появява точно сега Тахов, паралелно с предложението за ДМитов, което пък трябва да се одобри от Радев..Wink.

# 15 742
  • Мнения: 18 485
Хвалят се напоследък с голямо производство на зелена енергия. Питам се дали тогава имаме нужда от нови реактори за 34 млрд. или пак готвят кражба?
зелената енергия я има когато има вятър и слънце. когато липсват ще стоим на тъмно. АЕЦ-произвежда 24/7.
проблем ще е къде ще изхвърлим слънчевите панели след 15-20 год.

Да, говорил съм със специалист  по темата и той ми обясняваше, че през зимата тези слънчеви централи са на разход.

# 15 743
  • София
  • Мнения: 5 904
Булгаргаз е държавно дружество и е най-малкото малоумно държавата да му създава друг държавен конкурент.

# 15 744
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Нормално е, мисля че има тълкувателно решение.

Боташ щеше да е печеливш, ако редовното не го мързеше да си раздвижи мозъчните клетки и да намери купувач на газта. Сега плачат заради незапълнен капацитет. Няма как да го запълнят с хленчене и 20 лв за Унгария. Само един договор трябва и опорката увисва.

Хвалят се напоследък с голямо производство на зелена енергия. Питам се дали тогава имаме нужда от нови реактори за 34 млрд. или пак готвят кражба?
неизпълненият капацитет, не ни е нужен,  ще го плащаме аз и ти. Ненужен. Дано ги разбра.

Неизпълнен капацитет, защото капацитетът на новите управляващи бе да спънат сделка с Унгария. Булгаргаз щеше да търгува с Европа и да пласира газта и да печели. Резозен е въпросът откъде идва над 1 млрд. газ в България след като не е от азерския път, нито през Турция - Боташ. Печелят някакви фирмички сигурно с по-евтин руски газ и избутват Булгаргаз от пазарите. Така че са малоумници да не използват път, който им е отворен, за да продават и печелят. Говорим за пазари, а и да мислим положително - икономиката да се развива и да има нужда от енергия.

Съмнявам се в изгодността на 34 млрд. за два реактора, които дори още ги няма никъде да работят. Там си мисля, че ще е голяма корупция. То изборът си бе корупция. Иначе се вайкат, че имат празна тръба, от която могат да печелят. Да са отишли в три страни - Австрия, Сърбия, Унгария, даже Украйна, и да са продали мижавия капацицет, който не знам дали има и 1 млрд. куб.

Всяко правителство трябва да рови, много и на дълбоко. Иначе нямаше да разберем за милионите източени покрай Хемус. А последното редовно правителство само говореше за ротация, сглобка, ротация.

# 15 745
  • Мнения: 5 658
Simple Smile
https://www.mediapool.bg/nov-shef-na-patentnoto-vedomstvo-news358301.html
Сменили чак шефката на патентното ведомство.
Аз вече съм очакване непатентовани номера, патентованите ги изчерпаха.

# 15 746
  • Мнения: 18 485
Булгаргаз е държавно дружество и е най-малкото малоумно държавата да му създава друг държавен конкурент.

Първо ще помоля  - по -леко с квалификациите. Второ не смятам че е малоумно, държавата е лош стопанин. навсякъде където имаме монополист (например НЗОК, БДЖ, Български пощи) нещата не вървят.  Там където няма монополист - например в сферата на техниката (телевизори, перални, бойлери и пр.)  и дърдостроителството (легла, гардероби) нещата вървят. Създъването на конкуренция би накалано Булгаргаз да се развива, да предлага конкуретни цени, база и пр. Впрочем не виждам какъв е проблемът с Булгаргаз - ако се сключват сделки като тази с Боташ те трябва да се ратицифират от Парламента, след като дружеството е държавно. Ако действията на едно сл. правителство се ограничат до това да раздава заплати, според както е заложено в бюджета; и да организира избори няма защо да се притесняваме от сключването на важни търговски договори с тежки последици.

# 15 747
  • Мнения: 9 371
България има лош опит както с държавните,така и с частните фирми...

# 15 748
  • Мнения: 18 485
Да, защото регулаторите не работят. Като дадеш 100 процента от дяловете на една фирма, а тя трябва да изпълнява социални функции (какъвто е случаят с електроразпределението) естествено че няма да се получават нещата. Има си начини, един от тях е дървата да държи някаква контролираща акция. Да, по-евтино ще се продаде или даде на концесия, някои  неща не може направо да ги изведеш на пазара. Това обаче не значи, че държавата е добър стопанин, нито че там където има монополист това е добро решение.

# 15 749
  • Варна
  • Мнения: 18 039
От Бтв новините - корупцията в българия бележи най-високия ръст за последните 20 години. Официална статистика.
Същото си е, просто разкриват повече 😁
Това не е на база разкрития, а на база проучвания сред хората.

Общи условия

Активация на акаунт