Политиката в България - Тема 5

  • 493 204
  • 18 099
  •   2
Отговори
# 15 765
  • Мнения: 5 658
Не стига, че не се пребориха с ББ и Пеевски, но ги направиха по силни.
Какво значи да ги преборят ?
Не са на тепих.
Няма как да стане да ги преборят докато са първа и трета политическа сила.

# 15 766
  • Мнения: 1 015
milittana, ами правителството си е на ГЕРБ, нищо че е служебно. Точно за това става дума. А е такова благодарение на конституционните промени инициирани от ППДБ. Тяхна е заслугата за него. Бясна съм им. Бяха заслепени от алчност и злоба към Радев и изобщо не разбраха на къде ги водят. И ако преди СП разбъркваха от време на време къщичката на ББ, сега вече няма никакъв шанс.

# 15 767
  • Мнения: 15 291
Цитат
За такова СП са гласували както ППДБ (тяхна грешка, но първоначалното им предложение не е било прието от ГЕРБ и ДПС), така и ГЕРБ и ДПС. Много моля настоящият политически хаос да не се приписва само на една партия, колкото и да се опитвате да оневините останалите.....
Като не е било прието предложението и не са могли да измислят нещо разумно, защо трябваше да го променят? От друга страна, ако някоя от партиите откажеше да гласува промените в Конституцията пак щяха да стигнат до "разглобяване" и обвинения.
Хр.Иванов ги подведе, че има проект за съдебна реформа, която ще ограничи властта на президента, на гл. прокурор и ще отпуши промяна в законите. На практика се оказа, че няма нищо, дори идея си няма как и какво да промени, но не му се изтърваше момента с гарантираното мнозинство. "Блесна" с уменията си, ако някои не са го разбрали, жалко.

# 15 768
  • Мнения: 5 658
Не стига, че не се пребориха с ББ и Пеевски, но ги направиха по силни.

Защо трябва да разбираш думите буквално, забрави ли с каква заявка се появиха ПП. Аз същи съм гласувала за тях два пъти, точно заради това.
Не стига, че не се пребориха с ББ и Пеевски, но ги направиха по силни.
Какво значи да ги преборят ?
Не са на тепих.
Няма как да стане да ги преборят докато са първа и трета политическа сила.
Разбирам ги буквално, защото човек трябва да е реалист, какво е постижимо в тази ситуация.
Илюзиите, че масово се иска нещо ново и различно приключиха още с по-предните избори.

Както има една група в обществото, която иска да изрине ББ и ДП.
Така има други, които ще гласуват за ББ дори и в Магнитски да го вкарат.
И трети, които ще гласуват за ДПС, независимо какъв председател ще има.

# 15 769
  • Мнения: 18 486
Безпрецедентна ситуация- срещу сл. министър председател се очертава вот на недоверие. Това е в резултат от "гениалните" идеи на ХИ парламента да работи докато има служебен кабинет.
Сега Главчев като падне, първо ще е още по-проблемно кого да сложат, второ новият трябва да почне нова чистка.

# 15 770
  • Мнения: 19 527

Безпрецедентна ситуация- срещу сл. министър председател се очертава вот на недоверие.
Не помня колко бяха гласовете на БСП, Възраждане и ППДБ, но ако имат мнозинство, може и да го катурнат. За една седмица правителството си показа рогИте достатъчно.

# 15 771
  • Мнения: 633
Мисля , че не може да има вот на недоверие към СП, май има някакво тълкуване на КС.

# 15 772
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Скрит текст:
[/i]
Спокойно, съвсем скоро ще се върнем във времето отпреди 3 години Blush
Как ще се върнем,като Борисов е бита карта...
Не само ще се върнем в това време, но и ще гледаме управлението на ГЕРБ още дълги години, било като редовни, било като служебни правителства. Мисля, че е ясно, че "менюто", от което ще се избира служебен МП ще бъде попълнено на 100% от кадри на ГЕРБ. Не безчинствата на ГЕРБ се приписват на ППДБ, а това че направиха възможно това, което се случва сега. И не само го направиха, а се гордееха с направеното и бяха готови да се сдружат и с дявола за да го постигнат. Сега да не плачат по-медиите. Ние ще плачем, за което им "благодаря" от все сърце.
Няма как да съм по-съгласна.
С малката “поправка“, че ние управлението на ГЕРБ не сме спирали да го “гледаме“, че и да го усещаме.
ППДБ просто им помогнаха съвсем аматьорски за неща, които вероятно и при тях са стояли на дневен ред, визирам Радев и Конституцията, но много умело извъртяха нещата аматьорите да оберат калая, докато ползата не е “рОду“, а само и единствено за обслужване на лични и корпоративни интереси.

# 15 773
  • Мнения: 18 486
Някакви драми има в ПП-ДБ-СС. заместник -кмета по строителството Иван Матов е с отнети правомощия - лично от Терзиев. Наскоро арх. Л.Георгиев стяган за гл. арх. се сбогува с Терзиев защото не одобряваше плановете му за града. Има някакво вътрешно брожение,  още навремето се заговори че Борис Бонев от Спаси София враждува с "Екипът за София", на Любомир Георгиев https://www.google.com/search?q=%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D … ient=gws-wiz-serp

# 15 774
  • Мнения: 18 733
Безпрецедентна ситуация- срещу сл. министър председател се очертава вот на недоверие. Това е в резултат от "гениалните" идеи на ХИ парламента да работи докато има служебен кабинет.
Сега Главчев като падне, първо ще е още по-проблемно кого да сложат, второ новият трябва да почне нова чистка.

Това ще бъде най-голямата полза от едно падане на това служебно правителство - да се види в цялост на какви точно пачи яйца се насадиха сами.

# 15 775
  • София
  • Мнения: 708
Не виждам основание да се допусне вот на недоверие срещу СП, то не е избирано и гласувано от парламента, а вота е предвиден само за парламентарни правителства. Или поне такъв е духът на конституцията. Няма как да стане това според мен. Ако има практика на КС в тази насока, ще се радвам да я прочета, но не се сещам.

Ако пък го допуснат, значи правната аматьорщина вече е надминала и най-смелите ми и черногледи очаквания.
Скрит текст:
Ох, голямо бранене на ППДБ, не знам, не го разбирам.
Веднъж не съм прочела от поддръжниците да напишат една критика, да признаят, да, сгрешиха Кирил, Асен, Христо, Атанас и компания. Не се ли усещате, че те играят в комбина с мафията, която уж бореха?
А ти не се ли усещаш, че ППДБ поставиха условия двама министри да не са в настоящото правителство, за да го считат за независимо. И двамата са в правителството. А ББ дрънна един телефон оня ден и вчера двама министри са сменени. Някакво раздъждение на кого е това правителство? Не виждам как ППДБ са били в комбина с мафията в този случай. И не е ли добре да виним самата мафия че ни прави луди или това не е важен въпрос за вас?
Ама кои са те да поставят условия за служебното правителство?
Радев изпълни процедурата от техната конституционна промяна, нали?
Малко не се ли прекалява с тропането на краче от ППДБ и агитка? То, бива..бива.
По тази логика и БСП, и ИТН да си поставят условията и да се разпищят.
Ето сега го и правят, искат смяна и те, вот на недоверие. Ама там не ви харесва, защо?
ППДБ с някакви специални права ли са в политическия живот и откъде ги черпят?
Смях...
А ББ с какво право иска от Главчев смяна на двама министри веднагически? Нещо да ти прави впечатление, че исканото от него се изпълни ведната? За такова СП са гласували както ППДБ (тяхна грешка, но първоначалното им предложение не е било прието от ГЕРБ и ДПС), така и ГЕРБ и ДПС. Много моля настоящият политически хаос да не се приписва само на една партия, колкото и да се опитвате да оневините останалите.....
Ами с никакво право, по-горе писах, че и неговите ходове са пълен позор. А Главчев го и слуша даже.
Не знам защо ми връщаш реплики за ББ, не съм му фен въобще и смятам, че цялата държавност е заложник на страха му от Магнитски. Това е. Пълна каша.
Но нямаше да е така ако имахме нормални президентски служебни правителства , независещи от капризите на лабилни политици.

# 15 776
  • Мнения: 2 162
Ох, майко! Nerd Вот на недоверие! Те ти булка Спасов ден! Stuck Out Tongue Closed Eyes

И кво прайм, ако вземе да мине?! Ще си късат ли дипломите пишман юристите, дето изходиха едно голямо а.о и сега се правят на вода ненапита, срамежливо забравяйки, че те надробиха попарата?! Nerd
Мда къде го чукаш,  къде се пука?! Joy
За сеира ми се ще вота да мине, но като си представя как кръжецът около летеца доволно потрива ръчички се разколебавам. Rolling Eyes
Циркът е пълен, но още има накъде да се копае. При тези актьори, токова изпълнение.Rage

# 15 777
  • Мнения: 18 486
Жасмин старата Конституция вече не е функционална. КС няма становище, защото досега когато имаше СП нямаше парламент. но ето че вече има!
Да допуснем че вотът мине (ДПС плюс Герб - 90 човека, в НС са 240). Освен ако ПП -ДБ не подкрепят правителството то ще падне.
И после? Главчев няма как да остане и да провежда избори? Шефовете на БНБ не могат, омбудсмана е в разкрачено положение, зам-обмудсман няма, а заместниците на Главчев реват да не ги избираме и може да си направят отводи.
на целия този фон Главчев сменя през ден министри, но президента няма задължение да разписва, нито пък има срок

# 15 778
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
На какво основание внасят вот на недоверие? Да привикат Христо Иванов и той да каже основанието, процедурата и дали ще приложат натиск върху Гюров да стане СМП за около месец.

# 15 779
  • Мнения: 14 972
Според мен спешно трябва да се произнесе Конституционният съд.
Друго спасение няма.
Кой ще организира изборите ? То ще започне вот след вот. Ако не беше толкова трагично, щеше да е безкрайно смешно.
КС , ако върне властта на Радев, ето ви случка.

Общи условия

Активация на акаунт