Политиката в България - Тема 5

  • 491 622
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 17 100
  • Мнения: 18 666
Пак се започва с оправдаването, както при лъжата за гражданството - всички са съгласни, че е излъгал, но нарушаването на констутицията не било кой знае какво. Иначе на думи 100 процента от запитаните са за спазване на законите.

# 17 101
  • Мнения: 5 856
Пак се започва с оправдаването, както при лъжата за гражданството - всички са съгласни, че е излъгал, но нарушаването на констутицията не било кой знае какво. Иначе на думи 100 процента от запитаните са за спазване на законите.
Обясняването на обичайни практики и причини за дадено поведение не е оправдаване.Въпроса е, че не е направено за да открадне парите на сдружението или да навреди на членовете или каузата.
А се раздува сякаш е убил и заровил труповете.
Мотивите на "съвестните граждани" са също толкова непочтени както и неговото поведение през 2021 г.
А че КП няма респект и уважение пред законите, това не е новина. Защо трябва да уважава Конституцията също е непонятно (не само за него), когато се видя че шепа хора я кроят неграмотно, но според потребностите си. Благодаря за такава Конституция, закони, държава. Бих зарязала цялото блато на мига, но за съжаление съм вече твърде възрастна.

# 17 102
  • Мнения: 5 658
Между другото този документ може да подправен и от самия "подписал" се.. просто технически може всеки да го е направил.

# 17 103
  • Пловдив
  • Мнения: 4 735
Големията въпрос, който хвърля сянка върху мотивите на борците за законност е "защо сега?" Отговорът е ясен.

Ами не е чак толкова очевиден.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 23:41 от marzeliva

# 17 104
  • Мнения: 18 666
Големият въпрос е кога би било удобно за ПП да бъдат публикувани разследвания за техните ръководители - за Лорер, Василев, Лена, Кирил Петков... Според мен отговорът е никога, те винаги ще кажат, че това са номера на мафията. Няма проблем да се пише за Борисов, Пеевски, Елена Йончева - понеже е обсъждана на последните страници, - и пр., но когато е за тях - вече не е ОК, мафията е виновна, а и нарушаването на законите е маловажно.
Това не е сериозно поведение.

# 17 105
  • Мнения: 15 751
Кирил Петков твърди, че за един глас се давали по 500 лв.  Кирил Петков никога не лъже. Кирил Петков ще отрече и съществуването си един ден.
Joy

https://dnes.dir.bg/politika/kiril-petkov-otreche-da-e-pokrovite … anal-v-mitnitsite

Кирил Петков: "За мен, Асен Василев, акад. (Николай) Денков гарантирам с главата си, че не са откраднали една стотинка от тази държава",
За нищо си я няма тая глава Кирил. И е доста доверчив - да не се окаже накрая, като с честния Живко Коцев Simple Smile

# 17 106
  • Мнения: 18 396
Пак се започва с оправдаването, както при лъжата за гражданството - всички са съгласни, че е излъгал, но нарушаването на констутицията не било кой знае какво. Иначе на думи 100 процента от запитаните са за спазване на законите.
Обясняването на обичайни практики и причини за дадено поведение не е оправдаване.Въпроса е, че не е направено за да открадне парите на сдружението или да навреди на членовете или каузата.
А се раздува сякаш е убил и заровил труповете.
Мотивите на "съвестните граждани" са също толкова непочтени както и неговото поведение през 2021 г.
А че КП няма респект и уважение пред законите, това не е новина. Защо трябва да уважава Конституцията също е непонятно (не само за него), когато се видя че шепа хора я кроят неграмотно, но според потребностите си. Благодаря за такава Конституция, закони, държава. Бих зарязала цялото блато на мига, но за съжаление съм вече твърде възрастна.
Никой не твърди, че е извършил това воден от користни намерения. Става въпрос, че за сетен път са нарушени законите.  Пък и пътя към Ада е постлан с добри намерения. Честно казано дори не мисля, че КП е пряко виновен тук (а не съм човек който го харесва), по -скоро вината е на Лена, а той вероятно ѝ се е предоверил. Лена е виновна за фалшифициране на подпис, а отделно - за противоуставното "избиране" на даден човек.
За КП отдавна разбрахме, че не зачита българските закони. Дали поради непознаване или склонност да ги омаловажава -не иска да коментирам.
Същевременно обаче не следва да подминаваме и въпроса, защо Бивол 2 години са мълчали. Без изобщо да отричам закононарушението на ЛБ и без да я оправдвам, смятам че не е редно да държат компромати срещу теб "на трупчета". Редно е било Бивол да спомене тези факти още преди две години.

П.С. за сетен път - оправданието "всички правят така" не е оправдание. Да разбираме, че ако всички се хвърлят масово от десетия етаж и КП ще се хвърли? Нали всички крадат, излиза че и КП трябва да краде.

# 17 107
  • Мнения: 15 751
Ами колкото и да е странно, май ДАНС работи. Явно за това КП толкова искаше да смени шефа на ДАНС с негов човек - да се потулят и преустановят разработките срещу хора от ПП.

Да и си умирам от смях как удобно си крият магариите зад думата "бухалка". Значи, този който е правил глупости, подправял е подписи, което е незаконно от където и да го погледнеш, не е виновен - виновни са ДАНС, че си вършат работата.

И още уточнения - за документалната измама управителят и "Бивол" са разбрали относително бързо, но почти година и половина в Агенцията по вписванията не са били качени въпросните документи. Просто много късно са били качени и се е разбрало едва след година и половина почти каква измама и как точно е направена. Съответно докато не са били приложени документите, нищо не е могло да се докаже.

Ами да махат шефката на Агенцията по вписванията - Главчев какво чака още. Тя навремето беше от НДСВ - и тогава купища магарии направи, сега ПП я върнаха. Да вземат да й направят една ревизия на нея, че има доста неща, които могат да открият, ако се разровят там.

# 17 108
  • Мнения: 18 396
Ами колкото и да е странно, май ДАНС работи. Явно за това КП толкова искаше да смени шефа на ДАНС с негов човек - да се потулят и преустановят разработките срещу хора от ПП.

Да и си умирам от смях как удобно си крият магариите зад думата "бухалка". Значи, този който е правил глупости, подправял е подписи, което е незаконно от където и да го погледнеш, не е виновен - виновни са ДАНС, че си вършат работата.
Подобно твърдение не съм чул някой да отправя. Това сега са инсинуации. "Бухалка" се медии и пр., които вадят едно твърдение с три годишно закъснение. Не става въпрос дали е истина - явно е такава и ЛБ не може да бъде оправдана. Важно е обаче да се запитаме "защо сега"? В този смисъл това наистина е бухалка. Аз самият не харесвам КП, но не е нормално да се вадят компромати с три годишно закъснение.
Същата работа с Живко Коцев - няма никакво съмнение, че е престъпил закона и че над него е имало чадър (не и за мен). Но там са го дебнали години наред, без да предприемат нищо. Е, това не е нормално.

# 17 109
  • Пловдив
  • Мнения: 4 735
Че и нахални излязоха тези от Бивол. Защо точно сега съобщават. Трябва да е, когато няма избори. Нищо, че такъв момент май няма.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 09:49 от marzeliva

# 17 110
  • Мнения: 18 396
Дали са нахални - не мога да съдя. За мен е някакъв опит за рекет. Тези неща са ги знаели преди 2 години имали са многократно възможност да ги съобщят. Винаги съм бил противник, когато някой се сеща след 5,10, 15 години такива неща, а спал когато са се случвали. Това не значи, че не трябва да се огласяват, но този който си е мълчал също има вина-

# 17 111
  • Мнения: 15 751
Ами колкото и да е странно, май ДАНС работи. Явно за това КП толкова искаше да смени шефа на ДАНС с негов човек - да се потулят и преустановят разработките срещу хора от ПП.

Да и си умирам от смях как удобно си крият магариите зад думата "бухалка". Значи, този който е правил глупости, подправял е подписи, което е незаконно от където и да го погледнеш, не е виновен - виновни са ДАНС, че си вършат работата.
Подобно твърдение не съм чул някой да отправя. Това сега са инсинуации. "Бухалка" се медии и пр., които вадят едно твърдение с три годишно закъснение. Не става въпрос дали е истина - явно е такава и ЛБ не може да бъде оправдана. Важно е обаче да се запитаме "защо сега"? В този смисъл това наистина е бухалка. Аз самият не харесвам КП, но не е нормално да се вадят компромати с три годишно закъснение.
Същата работа с Живко Коцев - няма никакво съмнение, че е престъпил закона и че над него е имало чадър (не и за мен). Но там са го дебнали години наред, без да предприемат нищо. Е, това не е нормално.

А защо според теб нещата излизат чак сега, с такова голямо закъснение? Нали знаем кой управляваше държавата през това време. Ти си по анализите - мисля, че ти е ясно защо.

# 17 112
  • Мнения: 18 396
Държавата се управляваше от доста хора през тези години.  Хайде, за седемте месеца управление на КП ясно защо не са изкарали. Ама после? Най управляваха кабинетите на Гълъб Донев? (2 август 2022 - 6 юни 2023) Защо не са пуснали тогава нещата? Защо се държат на трупчета? И какво - чакаме виновният да падне от власт, ама после ревем за справедливост?
тук не става въпроса дали КП е виновен или не - ако не той, то най-малкото ЛБ е виновна. Но за мен тези, които са си мълчали също са виновни. Още преди доста време е трябвало да разтръбят случая.

П.С. Новината на Бивол е от април 2021. Това означава, че докато е имало служебен кабинет, който не е бил приятелски настроен към КП десет месеца Бивол са спали някъде.

# 17 113
  • Мнения: 15 751
Държавата се управляваше от доста хора през тези години.  Хайде, за седемте месеца управление на КП ясно защо не са изкарали. Ама после? Най управляваха кабинетите на Гълъб Донев?

Именно! И при условие, че тази издънка на КП е станала, когато е ставал служебен министър на Радев, как очакваш, че правителството на Донев ще извади на показ нещо, което да компрометира Радев?

# 17 114
  • Мнения: 5 658
Държавата се управляваше от доста хора през тези години.  Хайде, за седемте месеца управление на КП ясно защо не са изкарали. Ама после? Най управляваха кабинетите на Гълъб Донев?

Именно! И при условие, че тази издънка на КП е станала, когато е ставал служебен министър на Радев, как очакваш, че правителството на Донев ще извади на показ нещо, което да компрометира Радев?
ДАНС не трябваше ли да е някаква независима служба...

Общи условия

Активация на акаунт