Политиката в България - Тема 5

  • 495 412
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 17 790
  • София
  • Мнения: 2 325
Ми, уж се гордеем с историята си, но бързо забравихме, че 45 години бяхме на дъното под управлението на комунистите, а през 90-те, отново заради същите, се редяха на опашки за кисело мляко и филия хляб. Unamused Да се надяваме, че това ще е последният вой на свързаните с потъващия руски кораб.
Една модерна прогресивна левица има бъдеще у нас.
Леви партии има в цяла Европа и често управляват и са управлявали добре.
У нас както лявото, така и дясното е само някакво привидно позициониране в политическия сектор, което не е обвързано със съответните политики.
А за ВГ, просто се опитва да краде електорат от Възраждане, показвайки по- приемливо и не толкова крайно лице.
Според мен направи грешка с влизането си в политиката и не си направи добре сметката. Бързо се главозамая, а тези са най- опасните, много случайните минават през нашата политика, тя ще е един от тях.

Така е, съгласна съм, но за съжаление лявото в България е тясно обвързано с комунизма и путинизма, т.е. доста сме далеч от модерните прогресивни леви проекти в Западна Европа, така че към момента остава в графа опасни и вредни

# 17 791
  • Мнения: 42 066
Аз съм изненадана, че на “Солидарна България“ се предвижда да влезе в следващото НС /парламент/
https://www.standartnews.com/balgariya-politika/vanya-grigorova- … menta-559624.html
“Ваня Григорова не изключва "Солидарна България" да работи с БСП и "Възраждане", ако влезе в новия парламент след предсрочните избори. Това обяви самата тя в интервю за БНТ.“
Признавам си, че наистина съм изненадана.

Една сутрин я слушах Ваня Григорова - ръсеше един популизъм до небето, ама точно такъв, какъвто достатъчно хора искат да чуят, и те вероятно ще гласуват за нея.

# 17 792
  • Мнения: 19 121
Колю Колев и Буруджиева давали шансове на Солидарна Бълъгария. Ама те са "червени" социолози, нормално е. Буруджиева е казала, че е възможно Възраждане да са втори.
Колев пък се е застраховал, че дори да влезе Солидарна България няма да има повееч от 10-15 депутати.

Зари 65 би било хубаво да има модерна левица, но според мен такава няма бъдеще. Не и в близките 8-10 години. Младите не са ориентирани към политиката, стариет си консерватизъм и комунизъм.

С нетърпение чакам веднъж завинаги да приключи БСп, тогава полето вляво ще се отвори за нови либерални проекти.

# 17 793
  • Мнения: 5 721
Колю Колев и Буруджиева давали шансове на Солидарна Бълъгария. Ама те са "червени" социолози, нормално е. Буруджиева е казала, че е възможно Възраждане да са втори.
Колев пък се е застраховал, че дори да влезе Солидарна България няма да има повееч от 10-15 депутати.

Зари 65 би било хубаво да има модерна левица, но според мен такава няма бъдеще. Не и в близките 8-10 години. Младите не са ориентирани към политиката, стариет си консерватизъм и комунизъм.

С нетърпение чакам веднъж завинаги да приключи БСп, тогава полето вляво ще се отвори за нови либерални проекти.
Буруджиева откатко се изцепи, че Библията започвала с "В началото беше Словото", спрях да я слушам.
А Колю Колев ми е като Харалан +15г, Слави Василев +20г.- много високомерие, отблъскващо.

За модерна левица трябва да минат няколко поколения- такива, които не лелеят по комунизма без да са го помирисали даже.

# 17 794
  • Мнения: 19 121
Принципно не Библията започва с "В началото бе Словото...", а Евангелието на Йоан, ама това е съвсем друга тема. Буруджиева е ултралява и е смешно, че Нинова се съди точно с нея. Колю Колев е по-ляв дори и от Райчев, винаги качва процентите на БСП и Атака/Възрждане.

Васиту, точно. БСП ще падне под 4 процента до една 6-7 години, после трябва да се завъртят поне още едни избори при които те да са под 4 процента, и тогава ще започнат да избуяват нови леви проекти. Повечето ще са популистки като Ванчето, но постепенно разни по-млади хората ще се наместят в либералното -лявото.
Баш русофилите като Сидеров и Костадинов няма да изчезнат, но те явно си имат една ниша от 15 процента. Ако Русия започне да губи рязко ще намалеят тези проценти.

# 17 795
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 080
Я кажете БСП какво проповядва от комунизма? Какво татово налагат в момента, че ми стана интересно? Някои стари фенове могат да искат от миналото, но шефовете в София?

Модерно ляво може да има сега, но без изтърканите физиономии на столетницата.

Габриел я виждам като кандидат МП отново Simple Smile

# 17 796
  • Мнения: 19 121
Искрено се надявам въпроси за депутати, за форма на управление и т.н. никога, или поне не в близко бъдеще, да не бъдат подвигани. Това означава ВНС и не смея да мисля какви глупости и какви поражения могат да нанесат настоящите политици върху Конституцията и изобщо върху държавността.

Всичко което може да свърши едно ВНС може да го свърши три четвърти ОНС. ВНС е едно голяма глупост, крайно време е да се закрие тази институция

# 17 797
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 517
Затова казвам да не мислят за никакви промени, които касаят устройството на държавата и т.н., защото свикат ли ВНС не се знае какво могат да направят.
Според мен КС трябва да отмени настоящите глупости, които онези измислиха и депутатите да се концентрират върху промяната на закони или написването на чисто нови, които ще направят реално нещо за хората, за съдебното произвоство, за правата ни и изобщо членове и алинеи, които се приемат в ОНС.
за това трябват чисто нови депутати. гласувайте за тях. Smiley

# 17 798
  • Мнения: 3 821
За Асен Василев

# 17 799
  • Мнения: 5 721
За Делю Фактурата единственото, което мога да кажа е, че винаги лъже особено като си служи с данни Wink

# 17 800
  • Мнения: 3 467
Е, това е несериозно!
02.08.2022 - 03.02.2023 г.първо правителство Гълъб Донев с министър на финансите Росица Велкова-Желева.
03.02.2023 - 06.06.2023 г. второ служебно правителство на Гълъб Донев с министър на финансите Росица Велкова-Желева

Деляне, Деляне, за нищо не ставаш братчед!

# 17 801
  • София
  • Мнения: 2 325
Дельо до сега нищо смислено и адекватно не показа. Гледам продължава да спазва традицията. Толкоз' от тая партия.

# 17 802
  • Мнения: 3 821
Да, в този период министър е била Росица Желева - там, където пише, че липсват данни.
Но може и да има предвид последният ред, където се вижда намалените приходи в двете колони.

# 17 803
  • Мнения: 5 721
Да, в този период министър е била Росица Желева - там, където пише, че липсват данни.
Но може и да има предвид последният ред, където се вижда намалените приходи в двете колони.
Тълкуването ти е неточно, ако правилно се ориентирам по двете колони.
По-скоро означава 2 неща
- фактически приходи, по-малки от планираните (което донякъде е така заради Лукойл, там изостават и с акцизите не само с ДДС).
- забавено изпълнение на плана по приходите.
Сумите няма как да ги знаем, става дума за относителен дял.
И все пак гадаем по имена.

# 17 804
  • Пловдив
  • Мнения: 4 822
Делян Добрев вероятно акцентира на периода януари-март 2024. А не за 2023, както решихте.

Общи условия

Активация на акаунт