Подаряване на кръстче на ММ и поверие

  • 2 224
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 750
Глупости. Суеверия бол. Статии в нета също.

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
ММ има подарък златен синджир с кръстче за бала си от майка си,аз също имах такъв,но моят го продадох преди много години за едни лекарства за рака на мама...На мен той(ММ) за първият ни Се.Валентин заедно ми подари сребърен синджир с кръстче (защото съм зодия рак и не исках злато),в последствие смених кръстчето с друго, което бях купила на голямото дете(но си го пазя при малкото златни неща).За пръв път чувам такова нещо...

# 17
  • Мнения: 365
Аз подарих златен кръст на майка си за 60тата и годишнина ,сега е на 82.....

Последна редакция: вт, 07 ное 2023, 00:30 от FBID100001745220325

# 18
  • Мнения: 9 859
Вярвате ли, че кръстът ще го закриля? Или по-силно вярвате, че червен конец със синьо око ще го пази от уроки?

# 19
  • София
  • Мнения: 28 901
И двете, за по-сигурно

# 20
  • Мнения: 18 380
Така, значи не се подарява кръст, който си носил. Т. е. не си сваляш кръстчето от врата, за да го дадеш примерно на снаха си или дъщеря си и да кажеш: "Вземи, вече ще е твое!" Защото така все едно си предаваш на човека своите проблеми. Знаете израза "Всеки си носи кръста".

Не виждам проблем да му купиш новичко кръстче обаче.

За първия абзац - от книга на един руски екстрасенс го знам. Роман Фад.

# 21
  • Мнения: 650
Точно, няма проблем, когато кръстчето е ново. Иначе ако ти подарят часовник или нож, трябва да го откупиш - т.е. даваш монета на този, който ти го е подарил.

# 22
  • Мнения: 13 089
Добре, че БНД ми подари часовник, иначе сигурно нямаше да се разделим Joy

Правете подаръци без да мислите за такива неща. Суеверията могат да доведат само до психоза. Ако човека е вярващ не би трябвало да е суеверен.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 901
...
Ако човека е вярващ не би трябвало да е суеверен.
Точно.

# 24
  • Мнения: 18 380
Арче, подарил ти е часовник и сте се  разделили?
Ама... това дали е съвпадение... Flushed

# 25
  • Мнения: 13 089
Естествено, че не е Joy Не се разбирахме от преди да ми подари часовници. Когато хората живеят в хармония и 50 часовника не биха ги разделили.

# 26
  • Мнения: 12 889
Измислят си хората какви ли не поверия. След като и самата ти си видяла противоречието в статията, което доказва, че я е писал глупав човек, за какво ти е все пак да й вярваш?
Избрала си да си религиозна, значи си избрала и да не си суеверна. Я иди и питай кой да е поп какво мисли за поверието от някаква статия да не се подарява кръстче. Представям си реакцията му. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 505
За часовници знам , че не е хубаво ако е стенен да, но за ръката не . Който иска да си купува. Разбира се може да е глупост, но не ми се рискува .
Не е глупост, а китайско поверие. Ние не сме китайци. Не подарявайте часовник на китаец. На друг може.

# 28
  • Мнения: 5 877
Не знам как е при другите, но по нашите земи суеверия та и вярата си живеят кротко заедно.
Аз подариха на ММ кръст за кръгла годишнина, жив и здрав е и до сега, че и сме си заедно.
Има си и глупави статии в интернет.
Хубаво е обаче след като купите кръстчето да го занесете в църква да бъде осветено от свещеник. (Обикновено нещата за освещаване се оставят да пренощуват една нощ в олтара и си ги вземате на следващия ден.)
Тогава гарантирано ще носи само добро на притежателя си.

Общи условия

Активация на акаунт