неразбории със свекито помощ

  • 5 233
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
Ти, пък! Как така ще се изнесат? Ами кой ще ги дондурка тогава? Кой ще им плаща сметките, кой ще им пълни хладилника, кой ще им гледа децата? Срещу кого ще злобеят и от кого ще се жалват тогава, а?  Wink Laughing
Сийке  Peace
И какво като е взела термометъра, в дупето ли ще си мери температурата, измий го и край.
Ама като решиш да излезеш, ще искашш да ти гледа детето!

# 16
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aз доколкото схванах, проблема не е в самия термометър. Тогава е бил термометъра, можело е да бъде всяка друга вещ.  Peace

Момичето се възмущава от нахлуването на свеки в личното им остранство, незачитането на желанията на семейството по отношение на тяхното дете, налагането й в техния дом, както и грубото й отношение.

Няма значение, дали те живеят в нейния дом - щом така са се разбрали, всеки ще уважава живота на другия, и правото му на мнение относно личните му вещи. Ако тя не ги иска в дома си - да ги изгони. Но така да се намесва - не!  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
Свекървите са постоянен дразнител независимо от ситуацията. Така че аз съм си решила проблема, виждаме се за по 3 часа веднъж месечно. Но съм забелязала, че понякога се ядосвам на неща, които прави и които ако ги направи майка ми, няма да ме впечатлят. Така че според мен най-добре е да не се виждате често, за да нямате поводи за дразнене, явно самата личност свекърва е дразнителя.
Малко объркано, за което е извинявам. Peace

# 18
  • Мнения: 3 092
Мила вярно че форумите са за всички и в тях споделя всеки каквото си ще ама чак пък да пускаш тема за термометъра на детето ти ... newsm78  съсредоточи се върху по-сериозните неща от живота си ...глупаво е да си хабиш нервите за това.
Лично мое мнение - с най-добри чувства Peace

# 19
  • Мнения: 6 167
това са пълни глупости.
изобщо не си права.
жената след като има нужда и вижда този термометър не виждам какъв е проблема да го вземе и да си премери температурата. нищо, че е на бебо.
достатъчно е после да го забършеш леко със спирт и готово. какво толкова, нищо няма да му стене на бебо.
или пък да купите на жената термометър.
толкова е просто.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 345
Ти, пък! Как така ще се изнесат? Ами кой ще ги дондурка тогава? Кой ще им плаща сметките, кой ще им пълни хладилника, кой ще им гледа децата? Срещу кого ще злобеят и от кого ще се жалват тогава, а?  Wink Laughing
Сийке  Peace
И какво като е взела термометъра, в дупето ли ще си мери температурата, измий го и край.
Ама като решиш да излезеш, ще искашш да ти гледа детето!

първо ако излизам съм с бебо дано ти говори нещо това и на гинеколог съм го водила с мен а тя живее под мен второ няколкото пъти в които я помолих да го гледа ми излезе на носа последния път беше отдавна ми звънна по телефона и ми се разкрещя къде се мотам та това дете трябва да спи аз знам ли или не и пр. пр. и не е проблема термометъра като бях бременна мъжа ми командировка отидох при нашите и брат му си беше спретнал купон у нас на чисто новия ни етаж с обзавеждане направено изцяло  от нас двамата без те да имат пръст в тая работа и има хиляди други неща така,че не съм искала никой да обидя просто ако искаш вярвай и гола не мога да остана защото всички връхлитат без да чукат а като се скарам казва ми аз така си влизам и няма да чукам е сега ми кажи какво мислиш

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 926
първо ако излизам съм с бебо дано ти говори нещо това и на гинеколог съм го водила с мен а тя живее под мен второ няколкото пъти в които я помолих да го гледа ми излезе на носа последния път беше отдавна ми звънна по телефона и ми се разкрещя къде се мотам та това дете трябва да спи аз знам ли или не и пр. пр. и не е проблема термометъра като бях бременна мъжа ми командировка отидох при ...

Ами да беше казала, а ти взела термометъра на детето, та термометъра.
И това докато го прочета... изречение без край.

Сега по същество - сменете си бравите и готово, няма да нахлуват на вашия етаж.

# 22
  • Мнения: 189
Аз си мисля, че ако жилищната площ е тяхна, няма значение чие е обзавеждането. Те са си в къщи. Ти си новата - така че от позицията на по-млада (по-гъвкава във възприятията си) и на гости ти си тази която трябва да се нагоди към техния начин на живот, а не те към твоя.
Щом сте си имали проблеми и преди да се роди детето, защо си мислиш, че с неговата поява те автоматично ще изчезнат. Да сте си взели новото обзавеждане и дим да ви няма.
Може и просто да ти се е насъбрало повечко, но моето мнение е, че прекаляваш.
А мъжът ти може да се отнася както иска с майка си, но съвет от мен която вече 10 год живея със свекърва - ти не си го позволявай. Бъди по-дипломатична.
Късмет  

# 23
  • София
  • Мнения: 1 345
Ти, пък! Как така ще се изнесат? Ами кой ще ги дондурка тогава? Кой ще им плаща сметките, кой ще им пълни хладилника, кой ще им гледа децата? Срещу кого ще злобеят и от кого ще се жалват тогава, а?  Wink Laughing

държа да отбележя,че сама си пълня хладилника и че досега и един хляб не са ми взели или ако са после ни искат пазар три пъти повече за реванш.Второ никой не ми плаща сметките и не ги е плащал никога освен мъжа ми, а детето го гледа изключително рядко, защото работи.На никого не злобея не съм такъв човек,но ти не ме познаваш и неможеш да кажеш, Просто искам като си легна с мъжа ми примерно да не очаквам някой да влезе в спалнята и то така тихо че не разбирам кога и външната врата се е отворила и не ми казвайте да сложа ключ, защото го направих, Ама ако и трябвало нещо как щяла да влезе та ние пък сме се заключили от нея и пое съм в нейния дом от уважение си мълча.Споделих тук защото исках да видя има ли и други жени като мен аз съм гнуслива така,че смятам,че са длъжни да се съобразят с това защото съм отделна личност. И дори да е глупаво това е моя начин на живот аз в нейния не се бъркам и не и казвам кое е изгъзица и кое не.Ако ви се вижда нормално да влезе в банята и да ти използва сапуна и гъбата и пилата е кажете ми аз смятам че от лична хигиена и възпитание не е нормално.Не се отнасяше само до термометъра

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз си мисля, че ако жилищната площ е тяхна, няма значение чие е обзавеждането. Те са си в къщи. Ти си новата - така че от позицията на по-млада (по-гъвкава във възприятията си) и на гости ти си тази която трябва да се нагоди към техния начин на живот, а не те към твоя.
Щом сте си имали проблеми и преди да се роди детето, защо си мислиш, че с неговата поява те автоматично ще изчезнат. Да сте си взели новото обзавеждане и дим да ви няма.
Може и просто да ти се е насъбрало повечко, но моето мнение е, че прекаляваш.
А мъжът ти може да се отнася както иска с майка си, но съвет от мен която вече 10 год живея със свекърва - ти не си го позволявай. Бъди по-дипломатична.
Късмет  

Жилище не мога да си позволя на този етап. Етажа който сме мъжа ми активно си го е правил с помоща на баща му и брат му. В повечето случаи се карам на мъжа ми да не се държи лошо с нея. Но понякога и аз не издържам и го оставям да се оправя. Не  мисля,че дори територията да е нейна един възпитан човек ще влезе нощно време в спалнята ще ни завари голи и дори няма да излезе а ще каже алеелее. И като и каза мъжа ми да излезе тя се развика,че си била у дома и ще прави каквото си иска.

# 25
  • Мнения: 25 623
Ами казало ти го е - това бил нейният дом и може да прави каквото си иска. Изобщо не мога да си представя някой да ми каже така, а аз да продължа да се натискам там. Събирам си багажчето по най-бързия начин и се изнасям. Мъжлето ако иска да идва с мен, ако иска - да си стои при мама да си го завива нощем.
Твърдиш, че етажът е на мъжа ти - документ има ли? Ако да - продавайте/заменяйте и си намерете друго жилище, възможно най-далече.
Така е, моето момиче - свободата и спокойствието имат цена и тя е много висока. Ако ти стиска! Peace

# 26
  • Мнения: 2 099
Анджък де,тя си е у дома си!Мъж ти има ли документ за собственост на етажа а?Щото ако няма сте на гости там бейби...и щеш нещеш ще я търпиш.Кво си мислиш и мъжа ми уж има апартамент ама има нъцки.Къде мислиш живеем ние а?Под наем,затва и никой не ми влиза в спалнята да ме сварва гола.
Като сте много курназ продайте етажа и си купете жилище далече от тях,кво толкова има да го мислиш,ама за тва трява дупе,не само писане из форуми за...термометри

# 27
  • Мнения: 2 099
Еее Сийке стига моля ви се,изпреварвате ме Sunglasses

# 28
  • Мнения: 263
Колкото и грубо и неприятно да е даден съвета за изнасянето: това е решението! Докато свекървата си мисли, че ти е дала нещо, за което си и длъжна ще ви тормози! (Макар, че в моя случай и това не помага: свеки живее на 500 км. от нас и апартамента сме го купували съвсем сами, така и с обзавеждането, а тя като дойде 2 пъти в годината намира повод да вдигне панаир)
Но все пак единствената гаранция за редуциране на проблеми от тази страна е разстоянието! Нищо друго няма да ви помогне! Случи ли се крива свекърва: подобрение няма от къде да дойде! Все пак тя е на много години, изградила си е отдавна характера и как мислиш, че ще се промени заради теб?! Няма!!! Беж далече!

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 18:18 от Didry

# 29
  • Мнения: 4 555
Ами явно не могат да се изнесат хората, поне не за момента.
Така че да си сложат едно резе на вратата от вътрешната страна и да се заключват само когато са вътре и не искат да ги безспокоят.
Така хем те ще са спокойни, хем свекървата няма да се оплаква, че когато и трябва нещо не можела да влезе. Понеже те като са там, нищо не и пречи да почука и да изчака да и отворят.
И не е вярно, че са "на гости". В крайна сметка жената се е омъжила и това я прави част от семейството, не гостенка.
И аз съм за живеенето отделно, но щом мъжът със собствените си ръце си е строил етаж и после двамата заедно са си го обзавеждали, вложили са страшно много усилия с идеята да живеят там и едва ли ще им е по-добре да се мъкнат по квартири.

Не съм съгласна, че свекървата понеже си била вкъщи, можела да прави каквото си иска. Тя може да си е вкъщи, но нужда от съобразяване все пак има. Синът й е не по-малко вкъщи си.
И понеже става дума за голяма къща, в която живеят няколко души, всеки от които си е "вкъщи", не е правилно поради тази причина никой да не се съобразява с другите, защото къде ще му излезе краят?

Общи условия

Активация на акаунт