Как да си възстановя лактобацилите

  • 1 782
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте от 20 години се боря с гъбички и с липсата на лактобацили. Слагала съм какво ли не последни слагах Гинофилус, но вече го спряха и няма откъде да си го набавя. Случайно разбрах за ваксина за лактобацили, но не се предлага в България. Ако има някои които се е справил при набавянето на лактобацили да пише как е успял. И ако някои е сложил ваксината Гинатрен за лактобацили да сподели мнение.

# 1
  • Мнения: 11 355
Имам позната възрастна лекарка, която ми е казвала, че си прави вагинални промивки с айран от домашно кисело мляко, което оставя малко да вкисне. Така си решавала проблема с гъбичките.
Погледни лечения с домашен оцет за вагинални гъбички.

Много съм доволна от този пробиотичен интимен гел и всеки на който съм купила също. С лактобацили е.

И сега - колко ти е витамин Д-то, а захарта и инсулина? Ако имаш хроничен проблем с гъбички някое от тези трите е зле.

Как ти се отразяват промивки със сода? Ползвала ли си кокосово масло?
Хомеопатия?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 190
Спешно искам да си намеря Гинофилус.
Има ли го в Гърция?

Дорис, при мен вит.Д в едната лаборатория е 40 при долна граница 50, а в другата е 55. Трети път няма да го меря. Пия по 3 к. Вигантол. Би ли коментирала по принцип ниското ниво вит. Д как се отразява на лактобацилите?

# 3
  • Мнения: 11 355
Моята дъщеря страдаше от много упорита батериална инфекция. Не вагинална - по кожата. Обиколихме доста лекари и в крайна сметка ни обясниха, че витамин Д е един от механизмите на имунитета, да ни пази от бактерии и гъбички. При ниски нива на витамин Д - все едно "защитната стена" е пропукана.

Защо смяташ, че лактобацилите са в оновата на проблема с гъбичките и друго няма? За дълъг период изследванията ми показваха, че нямам лактобацили - но никога съм нямала проблем с гъбички.

Без значение дали изследването ти е 40 или 55 то си в недостиг на Витамин Д. Не обсъдихте ли с лекарят ти промяна на формата на Витамин Д? Явно не усвояваш добре Вигантола.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 190
Дорис, благодаря за отговора! А това ме хвърли в размишления: "Защо смяташ, че лактобацилите са в оновата на проблема с гъбичките и друго няма? За дълъг период изследванията ми показваха, че нямам лактобацили - но никога съм нямала проблем с гъбички." Лично аз нямам опит и мнение, мислех че на общия принцип "да живее полезната микрофлора" Simple Smile

(не бях пила вигантол 6 месеца, разчитах на слънцето)

# 5
  • Мнения: 11 355
Може генетично да не произвеждаш витамин Д. След генетичните изследвания на щерката казаха да очаквам, че винаги ще е нисък. Да сменяме препаратите и да даваме редовно. Но и аз лятото не двах и сега е 36 Sad

# 6
  • Мнения: 1
Спешно искам да си намеря Гинофилус.
Има ли го в Гърция?

Дорис, при мен вит.Д в едната лаборатория е 40 при долна граница 50, а в другата е 55. Трети път няма да го меря. Пия по 3 к. Вигантол. Би ли коментирала по принцип ниското ниво вит. Д как се отразява на лактобацилите?

Здравейте, преди няколко дни видях реклама на Гинофилус вагинални капсули, предлагат го в комбинация с орални. Ето линк: https://atinamed.bg/product/gynophilus-ginofilus-vaginalni-kapsu … ojenie-30-kapsuli
Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 584
Аз силно препоръчвам гелчетата на Гинофит с млечна киселина (лилавата линия, защото имат и с жълта лента - са за овлажняване, но в аптеките често ги бъркат).

# 8
  • Мнения: 165
Аз силно препоръчвам гелчетата на Гинофит с млечна киселина (лилавата линия, защото имат и с жълта лента - са за овлажняване, но в аптеките често ги бъркат).
От личен опит ли го казвате

# 9
  • София
  • Мнения: 10 584
Да, минала по трънливия път на вагиналните неразположения.
При мен оказаха и огромен фактор системните изневери на бившия, откакто сме се разделили, гъбички не съм имала! Вече 6+ години!
Но след М слагам по 1 или 2 вечери за възстановяване на баланса.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 190
Дали локалните препарати срещу кандида убиват естествените лактобацили? Сега се чудя може ли 2 дози Гиназол да е причината при мен или е било състояние и преди това.

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
От няколко години се боря с липсата на лактобацили. Последно ми изписаха схема с кремче с естрогени, което се редува с лактобацили. Обяснението беше, че ако естрогените са малко, лигавицата се одебелява и лактобацилите не могат да се хранят и погиват. Когато пия антибиотик, задължително ми изписват и фунгокап в началото и края на лечението, а ако е повече дни и в средата.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 037
От няколко години се боря с липсата на лактобацили. Последно ми изписаха схема с кремче с естрогени, което се редува с лактобацили. Обяснението беше, че ако естрогените са малко, лигавицата се одебелява и лактобацилите не могат да се хранят и погиват. Когато пия антибиотик, задължително ми изписват и фунгокап в началото и края на лечението, а ако е повече дни и в средата.

моля за координати на лекаря

# 13
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Георги Коларов

# 14
  • Мнения: 316
Аз лично съм доволна от Гинатрен! Само с това успях да завъдя лактобацили. Благодарна съм на лекарката, която ми я препоръча, не съм имала проблем след това.

Общи условия

Активация на акаунт