КРУИЗИ /Тема 18/

  • 46 850
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Враца
  • Мнения: 2 408
И аз започвам организацията по круиза.
Ако кацнем на Бергамо, как да стигнем да Савона и до порта? Мисля си за влакове, някой може ли да ми каже от летището в Бергамо как се стига до жп гарата в Бергамо, после от гарата в Савона как се стига до пристанището, на което ще бъде круиза? Далечни ли са тези разстояния и как се преодоляват- с някакъв транспорт ли, пеша ли... на пристанището има ли къде да се чака, ако се стигне например 2-3 часа по-рано, или няма какво да се прави и къде да се седне, къде да се остави багажа, да се разходиш...

# 91
  • Мнения: 2 826
И аз започвам организацията по круиза.
Ако кацнем на Бергамо, как да стигнем да Савона и до порта? Мисля си за влакове, някой може ли да ми каже от летището в Бергамо как се стига до жп гарата в Бергамо, после от гарата в Савона как се стига до пристанището, на което ще бъде круиза? Далечни ли са тези разстояния и как се преодоляват- с някакъв транспорт ли, пеша ли... на пристанището има ли къде да се чака, ако се стигне например 2-3 часа по-рано, или няма какво да се прави и къде да се седне, къде да се остави багажа, да се разходиш...

От летището в Бергамо има автобус до жп гарата в града. След като излезете от летището, автобусната спирка е насреща. Автобусът е № 1, на 20 минути е. На самата автобусна спирка има автомат за билети. Цена - 2.30 Е.

# 92
  • Мнения: 46
Здравейте! От черния петък резервирах каюта с балкон, на 12 ет. на COSTA TOSCANA, за 09.2024г. Отплаваме от Барселона - Ибиза - открито море - Палермо - Рим - Савона - Марсилия - Барселона.  Поръчах пакет напитки. За първи път ще съм на круиз и приемам всякакви съвети какво друго да резервирам, както предварително, така и на кораба.
Пристанището на Марсилия доста ли е отдалечено от града?

# 93
  • Плевен
  • Мнения: 862
Здравейте,
може ли да споделите кои ресторанти на АИДА косма са вкючени в цената?
За полетите-видях,че всеки ден има до Гранд Канария от Лондон и Барселона,още съм в процес на проучване.
Всеки споделен опит ще ми е от полза.
Аида косма-Канарски острови.
Здравей! Ние мин.година бяхме на Канарските острови с Аида Нова. Пътувахме до Аликанте с една нощувка там и после до Гран Канария.
Сега бяхме на Косма по Средиземноморие.
На Косма в цената са включени бюфетите Маркет, Йист, Яхт клуб, Бела Донна и Фуего, където на обяд и вечеря има и безплатни бира, бяло и червено вино, както и уличната храна и грил бар отвън (супер вкусни картофки и хот дог. Допълнително се заплащат напитките само в Бийч клуб, Френч кис, Бест бургер ет Сии, Брюхаус и Оушънс ресторант. Напулно платени са ресторант Росини,  Чураскария, Тайм Машин, Суши хаус и Тепаняки Може и да пропускам някои.

# 94
  • Мнения: 1 129
. Допълнително се заплащат напитките само в Бийч клуб, Френч кис, Бест бургер ет Сии, Брюхаус и Оушънс ресторант. Напулно платени са ресторант Росини,  Чураскария, Тайм Машин, Суши хаус и Тепаняки Може и да пропускам някои.

Ако човек иска всяка вечер да посещава някои от ресторантите с платени напитки, или напълно платениет има ли шанс, или има ограничение в броя на посещенията. Резервацията за тях лесна ли е, или има борба за тях и трябва много отдалеч да планираш.

# 95
  • Мнения: 1 178
Резервация за ресторантите може да направите предварително през профила ви на Аида. Миналата година на Нова посетихме Тайм Машийн и Тепаняки, не ги препоръчвам. 😂 За първия, ако не знаете немски няма да ви е интересно, иначе храната не беше лоша. На децата много им хареса на Тепаняки, но на нас с мъжа ми не особено. Храната не помня да ми хареса.

Не планирах круиз, но се чудя какво да взема на родителите ми за Коледа и се загледах в Косма по канарски острови. Не са били там, така че мисля че няма да е лоша идея.

Анито, децата забавляваха ли се на Косма? Пързалките бяха ли отворени през повечето време?

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 13:52 от besyto

# 96
  • гр. София
  • Мнения: 4 820
Ние в крайна сметка резервирахме през американския сайт на MSC круиз през април-май с пакет напитки и wi-fi. Начална и последна спирка Саутхептън с пътуване до Канарските острови. Вече запазихме и хотел в Лондон, остават полетите.

# 97
  • Мнения: 181
Много благодаря за информацията за АИДАкосма.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 282
....Лесно ли се взима такси от круизния терминал в Дубай? Има ли други опции, например "Uber" или подобно? Каква е цената летище-круизен терминал... и всичко, което може да дадете като съвети.
Сега, през ноември слязохме от круиз в Дубай - инфото е съвсем "прясно"! На терминала се образува опашка за таксита, която много бързо върви - има служител, който разпределя хората по такситата. Цената от порта до летището ни беше точно 58 дирхама, което е 29 лв.

# 99
  • Мнения: 2 645
....Лесно ли се взима такси от круизния терминал в Дубай? Има ли други опции, например "Uber" или подобно? Каква е цената летище-круизен терминал... и всичко, което може да дадете като съвети.
Сега, през ноември слязохме от круиз в Дубай - инфото е съвсем "прясно"! На терминала се образува опашка за таксита, която много бързо върви - има служител, който разпределя хората по такситата. Цената от порта до летището ни беше точно 58 дирхама, което е 29 лв.

Блаодаря, а с коя компания пътувахте?

А слизането в Оман, Мускат и Абу Даби по подобен начин ли е оранизирано?

# 100
  • София
  • Мнения: 1 282
Блаодаря, а с коя компания пътувахте?

А слизането в Оман, Мускат и Абу Даби по подобен начин ли е оранизирано?
Ние пътувахме със Селебрити!
В Мускат имахме безплатен шатъл до центъра/пазара. Отпред имаше хоп он/хоп оф автобуси, а по напред - след зоната на пристанището таксита с ужасен вид.
В Аби Даби имахме безплатен шатъл до един мол в центъра, а пред порта - таксита, колкото искаш.

# 101
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте , имам въпрос, миналата година ходихме за първи път на круиз ,но организирано с туристическа агенция. Сега събираме смелост да ходим на круиз самостоятелно, по маршрут : Западно средиземноморие от Неапол, море , Палма де Майорка , Марсилия, Генуа , Ла специя , Неапол.
Въпросът ми е някой ,който се е качвал от Неапол ,може ли да ми каже лесно ли е да се оправиш на пристанището? Можем да се качим и от Барселона, това по-добрият избор ли е ?
Когато сте самостоятелно на борда , как слизате от кораба, защото ние миналата година с фирмата си имахме час за слизане .
И последно , круиза е с кораб MSC Fantazia ,от сайта Crusit.bg, ползвали ли сте техните услуги и какви са ви впечатленията ?

# 102
  • Мнения: 1 129
Crusit.bg са доказани и надеждни, може да споделите с тях всичките си притеснения и те да ви помогнат.
Нашият първи круиз беше от Неапол. Пътувахме до Рим, и от там с влак до Неапол, кдето имахме една нощувка, и на следващия ден се качихме. Ако имате опит със самостоятелни пътувания в Европа и говорите английски няма да имате никакъв проблем.
Барселона ще ви е по-лесно пристанище за качване, т.к. летището се намира сравнително близо до терминала, такситата са на цени почти като в София.
Добре е пак да си предвидите една нощувка преди качване.
За слизането от кораба също нямате никакъв проблем. Можете да си купите екскурзия за някое пристанище от самия кораб, а можете да слезете и сами. Ако сте с екскурзия ще ви обяснят в кой бар, или в театъра ще е срещата и в колко часа трябва да сте там, ако сте сами може просто да се наредите на опашката за слизане и си слизате.

# 103
  • Мнения: 184
Здравейте, резервирахме този круиз от 27.01 https://crusit.bg/kruizi/7-dni-martinika-gvadelupa-dominika-hola … ok?period=2024-01 Чудим се за самолетни билети отaircaraibes или corsair. Цената е почти една и съща, като corsair излита/каца 2 часа по-късно. Има ли някой летял и с двете да даде мнение. Благодаря!

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 14:14 от maiags

# 104
  • Враца
  • Мнения: 2 408
От Чивитавекия възможно ли е да се стигне и разгледа нещо в Рим? Какъв транспорт да се използва? Мислим да не взимаме екскурзия от самия круиз, а сами да стигнем.
Останалите ни спирки са Марсилия, Барселона, Палма де майорка и Палермо. На кои от тези спирки може да се стигне до сами град пеша, на кои- с транспорт и от къде да го хванем?  До къде стигат въпросните транспорти?

Общи условия

Активация на акаунт