КРУИЗИ /Тема 18/

  • 46 723
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Ние сме на два круиза в този район , единият е до Бахамите краят на юни, другият е до Бермудите краят на август. На Бахамите / Nassau / ще ни е трети път, два пъти с RC и за първи път с MSC. До
Bermuda отиваме за първи път с MSC защото цените на MSC и за двата круиза са страшно добри. Ако имате нужда, и въпроси за пътувания от  NJ и New York мога да помогна с това което  знам.
MSC от къде резервирахте?
Директно от msccruiseusa.com
Всичките круизи до сега сме ги взимали директно от техните сайтове.
....отиваме за първи път с MSC защото цените на MSC и за двата круиза са страшно добри. ....
Ако не е неудобно моля да дадете пример за тези "страшно добри" цени! Да съпоставя с тези на Селебрити, защото разбрах, че еМеСЧи позволява съответствие с клубните номера и искам да зная, ако пътуваме с тях какви бенефити ще имаме от високо ниво.
И двата круиза са с MSC Meraviglia като първият до Бахамите е с цена 2500$ /Balcony / за двама възрастни и два 14 годишни младежи, вторият до Бермудите е на цена 2200$ /Balcony /.
Това са цени само за круизите, като все още не съм наясно с паркинга в Бруклин, както и непредвидените разходи, които ще изкочат по време на криуза.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 15:57 от FBID10204749174914681

# 706
  • гр. София
  • Мнения: 4 816
Тези цени предполагам са без допълнителни напитки и wi-fi? И извън тях предполагам имате и нощувки в хотел?

# 707
  • Мнения: 6
До сега не сме взимали никакви допълнителни пакети с напитки, защото не пиеме сокове или газирано.
 Аз съм главният консуматор на алкохол и бира, за което си плащам на място, защото ако вземеш един алкохолен пакет за възрастен, те задължават да вземеш и втори такъв.
 При MSC не можеш да вземеш две бутилки вино, или шампанско, и отпада възможноста да си "внесеш" свой алкохол на кораба.
Интернет сме имали само един път, едно устройство, и беше "война" за което решихме че няма смисъл от това.
Интернет имаме когато сме на сушата или на островите без проблеми и без излишни разходи, защото всичко не е включено в услугите които ползваме от Т-мобил.
Относно хотели, не ползваме такива защото и трите круизни терминала са близо до нас.
MSC - Brooklyn Terminal-20 мили,  NCL, Carnival- Manhattan Cruise Terminal- 13-14 мили и RC- Cape Liberty Cruise Port- 20 мили

# 708
  • гр. София
  • Мнения: 4 816
Ааа, ама Вие сте в Щатите....това вече е друго!
От там има много добри цени! Но от тук като платиш и самолетни билети, и хотел и нещата загрубяват.

# 709
  • Мнения: 338
Здравейте,
Какви съвети бихте дали за първи круиз. Кои лекарства е добре да имам, освен стандартните за температура и главоболие?

Ако ви става лесно лошо- вземете си Куколин, хомеопатично лекарство от аптеката. Препоръча ми го моя позната за гадене при плаване.

# 710
  • Мнения: 338
Ако някой е планирал Кариби (като мен Bowtie) да погледне промоцията на Търкиш - до Маями илиза около 530-600 евро! Знаете, че там влизат 2 куфара...
Тази цена за двупосочен билет ли е? И къде я гледате - на сайта им ли?

Също така кои места по фиордите според вас не трябва да се пропуснат? Чувала съм за Ставангер и Гейрангер. Как стои въпроса с останалите? Опитвам се да намеря маршрут с най-добрите точки по фиордите, тъй като смятам да ги посетим веднъж.

От посетените от мен, Флом/Флаам, Хелесилт и Молде, най-много ми хареса Флом като градче, чисто, подредено. Железницата е интересна за разходка. Молде е най-голямо като град от трите, а Молдефиорд е широк и много красив със заснежените планини за фон.
 Гейрангер (Хелесилт) в прекрасен също- има много водопади навсякъде, по-тесен е от Молдефиорд, в самото градче Хелесилт има голям водопад в центъра, но там си заслужава да се мине и през водопада Седемте сестри, много е впечатляващ като е пълноводен.
Около Хелесилт и Флом има и пътеки за трекинг, а от Молде може да се иде до Атлантическия път. Щеше ми се и Олесунд да беше включен, но навсякъде гледах до три фиорда като оферта.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
Турците в момента имат не лоши цени на самолетни билети до САЩ.

# 712
  • Мнения: 6
Ааа, ама Вие сте в Щатите....това вече е друго!
От там има много добри цени! Но от тук като платиш и самолетни билети, и хотел и нещата загрубяват.
Ние обмисляме пътуване до България, круиз от Гърция за поне 7-10 дни в района, но това са планове за следващата година.

# 713
  • Мнения: 31
Извинявам се предварително за твърде специфичния въпрос. Избирам екскурзия в Ибиза от круиза с Коста Тоскана и се колебая между четири варианта като приоритет са ми природните гледки (бе много хубави тия плажове, бе, аз мислех, че там само пачанга можеш да видиш). Та, приемам препоръки и конкретно за посещението на Форментера (най-красивият остров) въпросът ми е “лодката”, с която се пътува един час, лодка ли е или корабче (защото сме 6 души, от които една, дето ѝ става лошо на люлка - моя милост, и две диванета, дето не ги свърта).
Благодаря!

# 714
  • Плевен
  • Мнения: 862
Здравейте! От Коста кога дават номера на каютата, след като направиш чек ина 10 дни преди круиза ли, заедно с круизните билети? Остават 15 дни до круиза, а още няма обявена каюта.

# 715
  • Мнения: 165
Здравейте! От Коста кога дават номера на каютата, след като направиш чек ина 10 дни преди круиза ли, заедно с круизните билети? Остават 15 дни до круиза, а още няма обявена каюта.

На мен ми я пратиха 1 ден преди чек - ин.

# 716
  • Мнения: 520
Извинявам се предварително за твърде специфичния въпрос. Избирам екскурзия в Ибиза от круиза с Коста Тоскана и се колебая между четири варианта като приоритет са ми природните гледки (бе много хубави тия плажове, бе, аз мислех, че там само пачанга можеш да видиш). Та, приемам препоръки и конкретно за посещението на Форментера (най-красивият остров) въпросът ми е “лодката”, с която се пътува един час, лодка ли е или корабче (защото сме 6 души, от които една, дето ѝ става лошо на люлка - моя милост, и две диванета, дето не ги свърта).
Благодаря!

Какви са опциите за екскурзиите?
Ние бяхме на Ибиса пролетната ваканция за 7 дни, но не сме ходили на Форментера, обиколихме обаче всички забележителности в Ибиса, които си бяхме набелязали. Много ни хареса острова.

# 717
  • Мнения: 31
Има доста варианти на екскурзии в Ибиза и като изключим разните му голфове и събиране на билки и пчелен мед, условно бих ги групирала на две: посещения на Форментера (пътуване с лодка 1 час, но плажовете са уникални) и посещения на самата Ибиза. Вторите също бих разделила на две: плажни и инстаграмски (на лов за яките снимки). Ние лично търсим перфектния плаж, но тъй като Форментерските са дълги и има пътуване с лодка, се колебая.

# 718
  • Dublin
  • Мнения: 75
Здравейте група,
ние се прибрахме преди няколко дни от Норвежки фиорди с МSC Виртуоза.

Маршрут - Саутхамптън - Лерик, Шетландски острови - Нордфиордайд - Флам - Хагесунд - Саутхамптън.

Определено маршрута е много живописен, красиви гледки по фиордите, невероятна красота навсякъде, отмора за окото и мозъка, и невероятни 20-24 градуса и слънце в Норвегия. Изкарахме късмет с времето. 

За кораба - нов, удобен, кабините са доста просторни, ние бяхме във вътрешна на 10 палуба, около средата на кораба и почти не се усещаше движението на кораба. За сравнение, родителите ми бяха на същата палуба, в предната част на кораба и там ги люлееше малко.
Бяхме около 5хил пасажера, при капацитет над 6хил. Притеснявах се предварително дали няма да е лудница с толкова хора на борда, чакане по опашки и тн..нямаше такъв проблем. Отне ни около ден-два да свикнем с размера на кораба и ориентация кое къде е.
Храна - средна хубост като цяло, гладни естествено не сме останали Simple Smile в безплатния ресторант - нищо особено, само веднъж отидохме. В бюфета - поне има по-голямо разнообразие. Не съм пробвала ресторантите, които се доплащат, но храната в суши ресторанта изглеждаше супер.
Напитки - не взехме пакет, защото не сме големи пиячи. Просто заредихме пари в брой в круизните карти и си вземахме каквото и когато ни се пиеше.
Интернет - взехме предварително пакети. Може и на място в кораба. Не беше зле връзката, ставаше за игри и видеота. Интернета Не може да се споделя чрез хотспот - пробвахме естествено Simple Smile
Забавления - страхотни шоу програми в основния театър. Ние бяхме запазили предварително и двете програми в Карусел Лаундж - препоръчвам ги.
СПА - посетих термалната зона - беше добре, но ми се стори малка като площ за такъв голям кораб. Външните басейни се отопляваха и имаше доста хора да се препичат, включително и моя милост.
Качване и слизане Саутхамптън - кацнахме в Саутх. към 9 сутринта, таксито ни чакаше и ни закара на круизния терминал, чекин и към 10.30 бяхме на кораба. На слизане, закусихме и към 8.30 сутринта бяхме вече извън кораба, а и багажа беше вече разтоварен.
Логистики - рискувахме и летяхме от Дъблин до Саутхамптън в деня на круиза. Предварително бях запазила онлайн, такси, което ни чакаше на пристигащи - препоръчвам ги, без проблеми бяха и в двете посоки - https://radiotaxisonline.co.uk/
На връщане бях запазила такси за 10 сутринта от круизния терминал, но като слязохме по-рано от кораба им се обадих и ни пратиха кола по-рано. Закара ни до ЖП гарата да хванем влак до Гатуик и от там полет да Дъблин.
  ** За тези, които искат да летят обратно до София има повече варианти от Лондон, но родителите ми са в Бургас и са на възраст, при която търсят комфорт при пътуване, та беше по-лесно за тях да се върнат в Дъблин с нас и после да летят директно за Бургас от там, отколкото да правят разни врътки през Лондон.
Влак - бях запазила билети предварително тук - https://www.thetrainline.com/en-us
Забележителности :
Лерик - слизането на брега е с лодки. Нямахме нищо организирано, просто се разходихме из градчето.
Нордфиордайд - кораба акустира в самото градче, много живописно и неочаквано много жега Simple Smile Предварително бяхме запазили билети да видим най-големия викингски кораб - https://sagastad.no/en/the-history/the-myklebust-ship/
Флам - малко, живописно селце, отправна точка за много екскурзии. Ние резервирахме шатъл до платформата Стегастейн тук -  https://www.visitnorway.com/listings/stegastein-viewpoint/245033/
Хагесунд - сравнително голям, индустриален град, отправна точка за ескурзии наоколо. Кораба акустира на около 20 мин пеша от центъра, до самия кораб има туристически център и могат да се вземат билети за тур. автобус или влакче, ние взехме влакче. Билети на място - https://www.visitnorway.com/listings/city-train-sightseeing-in-haugesund/240645/
И да, в Норвегия е доста скъпо.Отделно забелязвам на картата ми че има разни красиви такси за преобразуване на валутата.
Като цяло, страхотна дестинация, много красота и гледки. Радвам се, че бяхме там , но не бих повторила, на мен сърцето ми е на юг.
Ако имате въпроси, питайте, ще се пробвам да отговоря.

# 719
  • гр. София
  • Мнения: 4 816
Благодаря за подробния разказ. И моето сърце е на юг, но ще идем и на фиордите веднъж....Събирам инфо. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт