Октомври 2023

  • 13 826
  • 428
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 322
Това с времето го очаквам, че ми писна от студове и ветрове.
Благодаря, момчето ми направи 6 месеца преди дни и има пълни 4 зъби и познайте … горните странични резци са наред!
Четохме , че излизат след 9-а месец, ама не! Единия вече цепна и се показва, а другия до дни и той. Обща взето от горните централи до тези страничните имахме точно 2-3 дни почивка. Рови в устата, чеше, мрънка от време на време . Определено има дискомфорт .
Предстои да пуснем изследвания кръвни и урина и ние. Чак се чудя с тези бързи зъби дали е ОК всичко?!? Толкова дългогодишна практика имам с бебета и такова зъбато на 6 месеца като мойто не съм виждала 🤣
Захранваме се смело. Общо взето има дни всеки дни предлагам нещо ново. Максимума му е 60-70гр пюре. Парчета му давам, но ги върти из устата си и ги плюе.
Иначе последния месец почти нищо не е качил.. има няма 150гр. , а така често суче. Обаче и не се спира… Явно каквото хапне и го изгаря като калории в движения
Ехее, браво на Явор!
Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Една майка от града миналата седмица ми каза, че на бебето на нейна приятелка са избили първо ТРИ КУЧЕШКИ зъба... На месец и половина е било детето. Anguished Хванах се за главата... Милото като вампирче е сега, само с кучешките зъбчета Laughing
Та да са живи и здрави децата ❤️

# 406
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета! И Мишел я мъчат от 3тия месец ама още нищо не е избило. Храни се супер, дори си иска и още едно ядене, първо махна едно, после я видях, че гладува и и добавих едно междинно, на другите деца им дават сутрин междинно моето го иска между следобед и вечер, щура работа ама какво да я правя. Противно на очакванията ми харесва повече зеленчуци от колкото плодове. Ние също ще правим изследвания ама все отлагам, че много стрес събира от такива събития и после два дни не спим, но тези дни вече трябва да я заведа, това с урината акъла ми не го побира как ще стане ама имам лепенки ще видим. Честито на Юлето, май и аз се замислям да минем през това по-раничко. Времето при нас е твърде горещо поне за мен, вчера беше 26 градуса, просто не е нормално и се чудя вие слънцезащита взели ли сте, ползвате ли, дайте акъл. Бузките и яко се зачервиха и я мазах в къщи с един крем на мустела за раздразнения ама не ми харесва тая работа и сенник май ще търся допълнителен и да видим. Поздрави на всички :*

# 407
  • Мнения: 322
Здравейте, момичета!
Как сте? Как да бебетата?
Стопли се времето и темата замлъкна Grinning Тук последните дни е доста студено и неприятно за излизане. Днес реших да се разходим по-дълго, но намръзнахме от студения вятър...
Юлия е доста крива последните седмици, много я мъчат горните резци. Подути са и са слязли вече до ръба, скоро ще пробият и се надявам тогава да се успокоят малко нещата. Другата събота мисля вече да започна да я захранвам.
Нацелувайте всички бебета Heart

# 408
  • Мнения: 2 631
Мир Ех това Юле.Тя до годинката ще е с 10 зъба 😀 Браво!
Последна се роди, а води класацията "напред с матрЯла" 😘
Честно да си кажа, направо бях забравила за темата 🤣🤦 Срам и позор хаха ..Вярно си е, че като се затопли ежедневието се промени, а и децата пораснаха и вече нямаме толкова свободно време за телефони (поне аз де 😂) Времето ми е основно вечер, след като сложа  моя бяс да спи🫠

 Ние сме добре, забавихме малко захранването, че Божидарка се оказа с алергия (сенна хрема) като мен..Та 15 дни бяхме сополиви (аз повече) , а тя покашляше от секрета.Но вече отмина, и започнах някак си по-бързо да ѝ въвеждам нови неща..Направо вече не ми се чака, не знам и аз за къде бързам 😂

Тя зъби още няма.Всичко е в устата по цял ден, очевидно много я сърби, ама до там...Вече дооооста време 🤕

Иначе откри пълзенето на заден ход и е страшна работа..Днес даже я хванах да слиза от дивана..Бях я оставила сама за минута и половина и беше доста навътре..Косата ми се изправи 😱, но бях поразена с каква лекота се плъзна и си стъпи на земята като пич 😂 Въпреки това, стоях на сантиметри, но не се намесих.Няма да се учудя, ако първо проходи и тогава пропълзи напред 🤣

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 22:29 от Merryhristowa

# 409
  • София
  • Мнения: 237
Здравейте и от мен! Много се радвам на новините как растат всички дечица златни Heart Eyes
Аз започнах захранването, включих картоф, морков и тиква. Засега добре върви и хапва, после обаче и кърмя. Имам въпрос - колко грама е порциона на заместващото хранене или да следя по самото дете? Мерите ли колко грама давате или “колкото поеме” Joy

Също по колко хранения дневно имат дечицата ви към момента? Калоян яде 5 пъти за денонощие, като има едно нощно към 2 часа обикновено и после следващото е сутринта към 8.

Също има нещо, което ме мъчи. От около две седмици започна много да се върти по корем в креватчето и съответно се опикава. Заспива си нормално изкъпан, сменен и към 2 часа се буди и веднага се обръща явно по корем. Докато се усетя да стана и гледам цялата му дреха подгизнала, чаршафа също и започва едно сменяне, пране, преобличане, кърмене. И изобщо след хранене иска само по корем, а така като стои и повръща по малко храна. Понякога по два пъти го прави нощем този номер и е кошмар с това пране на чаршафи, дрехи и смяна на памперси. Уж е стегнат памперса, ама явно като се обърне по корем и разшава, и се разширява ли не знам, но буквално целия е мокър.
Случвало ли се е на някоя от вас? Не знам дали е етап от израстването, какво ли..

# 410
  • Мнения: 2 631
Божидара хапва м/у 130-150 гр, яде по 5 пъти на ден.От няколко дни заради зъбите се случва и едно през нощта да има, ама не е всяка вечер (за сега 😂) И аз две вечери подред я намирах по корем, та ѝ сложих едно навито одеало на нивото на краката и я стопирах.Може да пробваш 🤭

# 411
  • Мнения: 436
Здравейте и от мен! Много се радвам на новините как растат всички дечица златни Heart Eyes
Аз започнах захранването, включих картоф, морков и тиква. Засега добре върви и хапва, после обаче и кърмя. Имам въпрос - колко грама е порциона на заместващото хранене или да следя по самото дете? Мерите ли колко грама давате или “колкото поеме” Joy

Също по колко хранения дневно имат дечицата ви към момента? Калоян яде 5 пъти за денонощие, като има едно нощно към 2 часа обикновено и после следващото е сутринта към 8.

Също има нещо, което ме мъчи. От около две седмици започна много да се върти по корем в креватчето и съответно се опикава. Заспива си нормално изкъпан, сменен и към 2 часа се буди и веднага се обръща явно по корем. Докато се усетя да стана и гледам цялата му дреха подгизнала, чаршафа също и започва едно сменяне, пране, преобличане, кърмене. И изобщо след хранене иска само по корем, а така като стои и повръща по малко храна. Понякога по два пъти го прави нощем този номер и е кошмар с това пране на чаршафи, дрехи и смяна на памперси. Уж е стегнат памперса, ама явно като се обърне по корем и разшава, и се разширява ли не знам, но буквално целия е мокър.
Случвало ли се е на някоя от вас? Не знам дали е етап от израстването, какво ли..

Малки са памперсите според мен. Аз имах сходен проблем, но с акото. Минахме на следващият размер и нещата се подобриха значително. Моят бебок също спи по корем. Порастват вече, нормално е!

# 412
  • Мнения: 1 009
Ragazza, аз също предполагам, че трябва да преминете на следващия номер памперси, моето момче днес стана на 7 месеца, тежи 7.800, използвам Памперс актив бейби 3, много съм доволна, даже забелязах, че идната седмица са на промоция в Лидъл и ще купя няколко пакета.

# 413
  • София
  • Мнения: 237
Леле, имате право, изобщо изключвам колко се забързват темповете на растежа вече. Той е на 6 месеца, около 8 кила моя и е с трети размер от поне месец-два, ама ще купя днес и четвърти да сравня. Много благодаря!!

# 414
  • Мнения: 250
Здравейте, момичета и Честит Празник! Ние отдавна сме на размер 4. Калина е 7.300, обаче от премиум кеър се обрина и ще сменявам марката. Чудя се на пуфис ли да взема или хъгис. Иначе си хапва пюрета, вече и давам месни. Включих също и безглутеновите каши, но не им е голям фен. Засега харесва само царевичната.
Дойде време и на първия и имен ден утре!😄 Светли празници на всички!🩷

# 415
  • Мнения: 300
Здравейте, момичета!

И весел празник утре на малките и големи именици! 💐🍀

Ние отдавна сме на Huggies Ultra comfort, 4 размер (в момента, на 6 1/2 месеци е 7900гр.) Не знам дали при момченцата няма някаква специфика, така че не мога да дам препоръка. Нашата девойка също понякога има изпуснал нощен памперс, но на дупето. 😄 Вечерният памперс се слага около 20ч. и сутрин сменяме към 07ч.

От мнооого време има нестабилен нощен сън. Научи се да си проси взимане от леглото й и люлеене на ръце, редувано с кърмене и даване на вода от шише. И от там няма памперс, който да удържи напрежението. 🤣

Няма зъби, няма подути венци, какво я тревожи - не знам. Уж сме в нормите с количеството дневен сън и интервалите на будуване. Често вече прави само по 2 дремки на ден, но дълги. Едната й започва към 10ч и следващата е към 15ч.

Със захранването сме до никъде. 10-тина вкарани зеленчука, около 60 мл на обяд. След 3 дни слагаме последна ваксина преди годинка и след нея ще влизам по-смело с жълтък, месо, каши. Пробваме и ЗВБ, но сме много далеч от осъзнато поставяне на храна в устата. Хваща парчетата, мачка ги и ги пуска около себе си. Но тя и не седи много стабилно и гледам да не я мъча с продължителен седеж.

# 416
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета. Много се радвам, че пишите и аз се сетих да погледна групата най-после. Мишел става утре на 7 месеца, как лети времето направо не е за вярване. Хапва си доста неща, аз и въведох месо, жълтък, глутен, заместихме и закуската вече. Тя прави по 5 хранения като твърда храна яде между 160-200 а мляко от тази седмица е на 140 досега 110 и стигаха ама рязко вдигна покрай твърдата храна та постепенно увеличихме до тази доза. Пропуснахме ваксина, защото бяхме болни с татко и и тя явно е прихванала леко, въпреки, че не се разболя, но на изследванията и излезе, че и е занижен имунитета и не я сложиха. В момента прави преход от 3 на две дремки и не е много леко хах обаче не пълзи, не ходи, вас като ви слушам направо не зная. 6 килограма е все още си е мъничка мамунка ама има бузки сладки за целувки, надявам се скоро да пропълзи само се мести като е по корем на страни все едно обикаля в кръг, но само ако я стимулирам с играчка. Не сме пътувала отдавна, а сега сме планирали за празниците да мръднем до селата ама как ще стане с пътя не зная изобщо ако имате съвети давайте, ще гледам да и хвана единия сън и после мисля играчки и книжки да взема. Целувки на всички :*

# 417
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Опп размърдване има в темата Simple Smile)
Здравейте и от мен. Моето момче също стана на 7 месеца вчера и изби и 7-ми зъб 😂 Не питайте .. неспокоен нощен сън, буди се с плач често, суче често нощем и такива едни времена са, но въобще не се впечатлявам.
Иначе е дребчо 6600 тежи, но пък става все по-активен, спокоен оставен сам на пода, защото вече все по-често лази като войник и може да достига повечето неща. Последните дни топ цел са му краката на столовете и масата и ходи да ги гризе 🤣 Обаче реши ли , че някой трябва да го вземе от пода и почва страшно да реве.
Хапва си гурме порции по 60-80гр, като аз смело му давам каквото ми хрумне . Вече съм давала и меса и жълтък, безглутенови каши и няколко плодови пюрета. Няколко вечери, за да спре да вика докато вечеряме му даваме корички хляб и си смуче там, къде плюе, дали влиза нещо не знам ама със желание се бори с хляба. Така че и глутенова каша ще взема тези дни.
Пробвам да му давам и парчета, палачинки му правих, кюфтенца, но като му залепне и не може да го преглътне и почне да се дави и да опитва до го повърне и край повече не поставя в устата 🤣 По скоро смуче все още и плюе, ама аз му давам да се учи.
По темата с памперсите просто ги сменете. Аз уж много харесвах тези от ДМ , ама всяка вечер се събуждаше мокър. Минахме на литъл ейнджълс и вече нямаме проблем.
Последно време също спи по корем и го оставям, но и много се върти и мята из това легло.

Утре първия му имен ден 💙 И двете ни деца имат имен ден утре и ще празнуваме с доста гости у дома. Надявам се да не се изнерви, че преди 2 седмици имахме гости и 2 часа докато не му стана часа за сън не спря за плаче и да нервничи …

# 418
  • Мнения: 2 631
Ехааа Мис, 7 бр 😳 Браво на Ясенчо, той готов за пържоли 😂
То май от една страна е по-добре да излязат бързо, че при Божи вече 4 месеца мъка, а няма никой 🤣

Честит празник.Много пролетно и цветно настроение на всички 🌷🌞
И честити да са именниците! Живи и здрави да са, и с гордост да си носят красивите имена 🍀💐❤️

# 419
  • Мнения: 322
Ехаа, Miss_V , браво на Ясен! Отличник е той!
Да са здрави децата и да носят името си с гордост!

Честит празник на всички празнуващи!

Аз вчера захраних Юлия успешно с тиква по ЗВБ. Доста малко време и трябваше да разбере какво да я прави. Буквално половин минутка след като я сложих в столчето, тиквата беше в устата и. Доста успешен първи опит, въпреки, че самата тиква е сорт който въобще не е сладък и не е много вкусна, но това беше единствената домашна, която успях да намеря по това време. Виждам я, че е готова и днес ще продължа с пащърнак. Много съм доволна от нея.
Хубав празник, момичета! Слънчево да ви е! Heart

Общи условия

Активация на акаунт