Октомври 2023

  • 15 527
  • 451
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 323
Здравейте мами и растящи бебчета! Честита Баба Марта и 3ти март с малко закъснение!

Дано вече всички мъници са здравички.
И ние с таткото малко боледувахме от респираторен вирус, с кашлица и затруднено дишане но на малкия само му се запуши малко носът и мина много бързо. В родилното му сложихме незадължителна ваксина за бронхиолит, защото имаше голяма пандемия преди 1-2 години и ни препоръчаха да го направим. Може би това повлия сега да мине само със запушен нос.

Вчера му сложиха и 3тата ваксина от задължителните и вече ги отметнахме тези първи ваксини и малко ми олекна. Следващата ще е лятото вече.

Как стимулирате мъниците за повече физическа активност.
Като ви чета за изправяне и лазене направо не знам моят тигър ли е мързелив и муден, вашите ли са супер развити и мотивирани бебета Joy
По корем едвам стои, дори от гръб настрани не се обръща, имаше моменти се набираше да прави преса, но бързо му омръзна. Все още само стои по гръб и маха с ръце и крака и това е. Като е на ръце постоянно рита и се мята и като цяло е активен, но нищо ново не предприема. Побутваме го от тук от там, слагаме играчки да ги стига, но мудна работа да се вдигне дупето.
За 1 месец навакса много с килограмите и е почти 7кг и най-накрая си удвои рожденото тегло.
Започнахме да го захранваме преди 4 дена и е страшно лаком. Още първия път го удари на рев, че не му дадох повече от 3-4 лъжички, но ме беше страх и аз не знам от какво Grinning
От тогава вече по-смело даваме и е готов да яде по 1 бурканче. Уж почнахме със схемата на Хип, но като количества даваме повече, за сега е само с 1 зеленчук. От утре започваме да прибавяме по нещо ново към вече въведения.
Вие ползвате ли някаква схема? Ако си искат повече давате ли им? И кога мислите да въвеждате и по-сладки плодове? Аз за първите 2 седмици мислех да го кара само на зеленчуци, но не знам има ли смисъл да чакаме.

За къпането вече по 2ма го къпем. Първо легнал във ваничката и после единият го държи с 2 ръце, другият сапунисва набързо и полива. За сега така става защото му харесва и стои мирен. Голямо плискане е само като е легнал и с ръце и крака разплисква всичко.

Последен въпрос - тези, които носите в ергономична раница носите ли бебетата и с гръб към вас? Поръчахме раница с 4 възможни позиции, крачетата като жабче, но четох, че тази, която е с лице напред не е много за препоръчване. Проблемът е, че мъникът обожава така да го носим и да оглежда всичко, а вече натежава и не става само в ръцете. Още не сме я получили да я пробваме. Чаках да стане поне 5.5кг преди да я поръчаме.

Аз още нося в слинг, но чакам да стане на пет месеца и вадя раницата. С лице напред не се препоръчва носене. Първо, че позицията не е ергономична, второ, че децата се превъзбуждат. От моя опит - няма нужда да се носи с лице напред, те си виждат всичко и когато са с лице към нас. Моделите, които имат позиция с лице напред, препоръчват този тип носене да не е повече от 30-40 минути.

Каката ми беше доста мързелива и не си даваше зор, но си пропълзя, после си проходи като стана на годинка и не е имала никакви проблеми.

# 376
  • Мнения: 438
Здравейте мами и растящи бебчета! Честита Баба Марта и 3ти март с малко закъснение!

Дано вече всички мъници са здравички.
И ние с таткото малко боледувахме от респираторен вирус, с кашлица и затруднено дишане но на малкия само му се запуши малко носът и мина много бързо. В родилното му сложихме незадължителна ваксина за бронхиолит, защото имаше голяма пандемия преди 1-2 години и ни препоръчаха да го направим. Може би това повлия сега да мине само със запушен нос.

Вчера му сложиха и 3тата ваксина от задължителните и вече ги отметнахме тези първи ваксини и малко ми олекна. Следващата ще е лятото вече.

Как стимулирате мъниците за повече физическа активност.
Като ви чета за изправяне и лазене направо не знам моят тигър ли е мързелив и муден, вашите ли са супер развити и мотивирани бебета Joy
По корем едвам стои, дори от гръб настрани не се обръща, имаше моменти се набираше да прави преса, но бързо му омръзна. Все още само стои по гръб и маха с ръце и крака и това е. Като е на ръце постоянно рита и се мята и като цяло е активен, но нищо ново не предприема. Побутваме го от тук от там, слагаме играчки да ги стига, но мудна работа да се вдигне дупето.
За 1 месец навакса много с килограмите и е почти 7кг и най-накрая си удвои рожденото тегло.
Започнахме да го захранваме преди 4 дена и е страшно лаком. Още първия път го удари на рев, че не му дадох повече от 3-4 лъжички, но ме беше страх и аз не знам от какво Grinning
От тогава вече по-смело даваме и е готов да яде по 1 бурканче. Уж почнахме със схемата на Хип, но като количества даваме повече, за сега е само с 1 зеленчук. От утре започваме да прибавяме по нещо ново към вече въведения.
Вие ползвате ли някаква схема? Ако си искат повече давате ли им? И кога мислите да въвеждате и по-сладки плодове? Аз за първите 2 седмици мислех да го кара само на зеленчуци, но не знам има ли смисъл да чакаме.

За къпането вече по 2ма го къпем. Първо легнал във ваничката и после единият го държи с 2 ръце, другият сапунисва набързо и полива. За сега така става защото му харесва и стои мирен. Голямо плискане е само като е легнал и с ръце и крака разплисква всичко.

Последен въпрос - тези, които носите в ергономична раница носите ли бебетата и с гръб към вас? Поръчахме раница с 4 възможни позиции, крачетата като жабче, но четох, че тази, която е с лице напред не е много за препоръчване. Проблемът е, че мъникът обожава така да го носим и да оглежда всичко, а вече натежава и не става само в ръцете. Още не сме я получили да я пробваме. Чаках да стане поне 5.5кг преди да я поръчаме.

Аз още нося в слинг, но чакам да стане на пет месеца и вадя раницата. С лице напред не се препоръчва носене. Първо, че позицията не е ергономична, второ, че децата се превъзбуждат. От моя опит - няма нужда да се носи с лице напред, те си виждат всичко и когато са с лице към нас. Моделите, които имат позиция с лице напред, препоръчват този тип носене да не е повече от 30-40 минути.

Каката ми беше доста мързелива и не си даваше зор, но си пропълзя, после си проходи като стана на годинка и не е имала никакви проблеми.

Тъй, като моята раница предлага носене с лице напред, мили момичета, единствената файда която видях от това, е, че като каката стана по - голяма, носех раницата в багажника на количката и когато започваше да е по - дейна, а все още да не успява да ходи - я слагах така, да бутаме заедно количката. Много се забавляваше. Но с тази позиция - до там. Не е удобна за носещия въобще.

По повод захранването - аз още чакам. Не бързам.

И да се измрънкам. Днес ми се случи леко ПТП, возех и двете деца. Една госпожа реши, да ми сложи един "лайк" на задната лява врата. Децата слава Богу са добре. Но, пиша тези редове, с апела, да се спазват знаци и маркировка, дори и в ролята на пешеходци, обезопасявайте си адекватно децата и ги возете обратно на посоката на движение. Слава Богу, децата нищо не разбраха от случката, дамата ме държа 2 часа с децата, да чакаме КАТ, защото ме обвини че аз съм я ударила. В крайна сметка, все пак писа протокол, инак щеше да ѝ лепнат глоба...

# 377
  • Мнения: 166
Само с уплах да сте се разминали и повече да нямате такива преживявания! Hug

Значи ще видим как ще ни е това предно носене. Просто много често виждам така да си разнасят бебетата, а те да се кефят, та предпочетох раницата да има и такъв вариант.

# 378
  • Мнения: 74
La foie, тя Мирелка много точно ти го е написала и аз щях за кажа същото на 100% за жалост производителите  продължават по тия раници да си пишат каквото искат, а на родителите е много трудно да отсеят, кое е вярно и кое не е. Аз изчетох тонове инфо за бебеносенето ( а Мишел така и не и пожелава все още) за да разбера и да се наточа и към носилка и за какво да внимава  и какво да гледам. Не са шега тия неща, зецата реално получават изкривявания и не само заради лоша позиция. Пу пу да са ни жави и здрави.
Честита баба Марта и честит 3ти март на патерици.
Аз следвам схемата на Хип като сега ще паузипам, защото започнах па 4 месеца и половина, а дойде ред за месото и жълтъка та ще въртя каквото яде докато не стане в края на месеца на 6. Вече има 2 каши и ще въвеждам и ябълка и за сега така. Аз не съм бързала с плодовете, защото са сладки и казват, че  не е ок да се дават рано, защото не искали да ядат други неща бебетата.. това само на думи съм го чувала аз си следвам схемата и плод има чак към 25-30тия ден.

# 379
  • Мнения: 2 658
La foie, тя Мирелка много точно ти го е написала и аз щях за кажа същото на 100% за жалост производителите  продължават по тия раници да си пишат каквото искат, а на родителите е много трудно да отсеят, кое е вярно и кое не е. Аз изчетох тонове инфо за бебеносенето ( а Мишел така и не и пожелава все още) за да разбера и да се наточа и към носилка и за какво да внимава  и какво да гледам. Не са шега тия неща, зецата реално получават изкривявания и не само заради лоша позиция. Пу пу да са ни жави и здрави.
Честита баба Марта и честит 3ти март на патерици.
Аз следвам схемата на Хип като сега ще паузипам, защото започнах па 4 месеца и половина, а дойде ред за месото и жълтъка та ще въртя каквото яде докато не стане в края на месеца на 6. Вече има 2 каши и ще въвеждам и ябълка и за сега така. Аз не съм бързала с плодовете, защото са сладки и казват, че  не е ок да се дават рано, защото не искали да ядат други неща бебетата.. това само на думи съм го чувала аз си следвам схемата и плод има чак към 25-30тия ден.
На мен доцента ми каза, към 15-тия ден да започна с 1/4 жълтък през ден, а при навършени 5 к.в месото.
Само, че сме с 2 дни назад, че тиквата не ѝ се понрави, но така или иначе пак ще го вкарам след 4-5 ти зеленчук, а кашите ще забавя, докато пооправим запека с пюретата 😀

# 380
  • Мнения: 166
Много е информацията за носенето и съвсем се губя вече. Поне разбрах, че кенгуру е мръсна дума Joy
Докато изберем раница толкова пъти си променях мнението. А лошото е, че няма къде да отида и да пробвам какво би било удобно за моята структура, защото е ясно, че универсална раница няма. Но ако не става това което сме взели ще връщам и така.

При нашия Филипчо акането стана през ден и аз за това се почудих дали още от сега да пробваме с круша поне да не става по-зле.
Уж има запичащи и разхлабващи зеленчуци, но знам ли как точно ще подействат при него.
За да не свикне много към по-сладките на вкус храни ще редуваме зеленчуците. Но си личи, че си обича вкуса на по-сладичкото, нормално. Вчера е бил още по-въодушевен с пащърнака 😂

# 381
  • Мнения: 303
Ние взехме Boba X за бебеносене, по разни препоръки. Допадна ми идеята, че има тодлър приставки, може да се носи на гръб, има качулка и десените са много красиви. За сега нося само вкъщи малката и то с идеята да свиква с раницата. Така и не инвестирах в яке за бебеносене, предпочитам да излизаме с количката, та чакам малко да се затопли времето и ще я изведа пробно и навън. Раницата е приятно регулируема, на мен ми е много удобна, но мъжът ми нещо не може да я настрои и я чувства дискофмортно на раменете, та вероятно аз ще бебенося основно. 😅

Имаме подарък кенгуру, в което никога няма да я сложа и не ми се иска дори да го подарявам, да прецакам някое друго бебе.

Моята идея за захранването е да забавя максимално плодовете (тъкмо пък ще е дошъл сезонът на изобилните сезонни), че да не вкореня усещането й, че винаги ще има нещо сладичко в менюто.

Четох доста за ЗВБ и хем се настроих да комбинирам подходи и да започна с пюрета (вече имам и доста купени), за да въведа продуктите по-лесно и да проследя за реакции, хем пък сега се чудя ако свикне с пюрирана храна, да си нямам неприятности после с парчетата. Ама ще е каквото дойде.

Започнах да я водя на Киндиру, в групата за най-малки, основно, за да се социализира. Допадна и и видимо й беше интересно, но на мен ми се сториха твърде много активности за 50 минутна програма. Тя докато се усети, че пеем песни и правим масаж и вече в тунел, тъкмо се ухили в него и правим нещо друго… Гаранция й е бръмнала главата от информация. 😄

Ние имаме бойкот при пътуването с малката, когато се е наспала. Уж планираме да стане време за сън и да потеглим, но като дрямката е 40 минути, а пътят - 2 часа, настава природно бедствие в колата. Всичко, ама всичко-всичко опитваме да тушираме страстите, но за сега - безуспешно. Надявам се скоро да започне по-ефективно и тя самата да се самоуспокоява или пък да приема нашите методи за успокоение, че да пътуваме безопасно и културно. 🤣 А иначе в ежедневнието е спокойно и разбрано дете… 😆

# 382
  • Мнения: 438
Ние взехме Boba X за бебеносене, по разни препоръки. Допадна ми идеята, че има тодлър приставки, може да се носи на гръб, има качулка и десените са много красиви. За сега нося само вкъщи малката и то с идеята да свиква с раницата. Така и не инвестирах в яке за бебеносене, предпочитам да излизаме с количката, та чакам малко да се затопли времето и ще я изведа пробно и навън. Раницата е приятно регулируема, на мен ми е много удобна, но мъжът ми нещо не може да я настрои и я чувства дискофмортно на раменете, та вероятно аз ще бебенося основно. 😅

Имаме подарък кенгуру, в което никога няма да я сложа и не ми се иска дори да го подарявам, да прецакам някое друго бебе.

Моята идея за захранването е да забавя максимално плодовете (тъкмо пък ще е дошъл сезонът на изобилните сезонни), че да не вкореня усещането й, че винаги ще има нещо сладичко в менюто.

Четох доста за ЗВБ и хем се настроих да комбинирам подходи и да започна с пюрета (вече имам и доста купени), за да въведа продуктите по-лесно и да проследя за реакции, хем пък сега се чудя ако свикне с пюрирана храна, да си нямам неприятности после с парчетата. Ама ще е каквото дойде.

Започнах да я водя на Киндиру, в групата за най-малки, основно, за да се социализира. Допадна и и видимо й беше интересно, но на мен ми се сториха твърде много активности за 50 минутна програма. Тя докато се усети, че пеем песни и правим масаж и вече в тунел, тъкмо се ухили в него и правим нещо друго… Гаранция й е бръмнала главата от информация. 😄

Ние имаме бойкот при пътуването с малката, когато се е наспала. Уж планираме да стане време за сън и да потеглим, но като дрямката е 40 минути, а пътят - 2 часа, настава природно бедствие в колата. Всичко, ама всичко-всичко опитваме да тушираме страстите, но за сега - безуспешно. Надявам се скоро да започне по-ефективно и тя самата да се самоуспокоява или пък да приема нашите методи за успокоение, че да пътуваме безопасно и културно. 🤣 А иначе в ежедневнието е спокойно и разбрано дете… 😆

По повод подарените кенгурута... Някой знае ли, дали има вариант, да се предават накъде за рециклиране на текстила или нещо подобно? Хем ми е жал да го хвърля, хем нито бих го подарила, нито продала, да вредя на друго бебенце...

Къде ходиш на КиндиРу? Аз също водя моя бебок и съм доста доволна.

Точно и аз щях да питам, как се справят другите майчета с пътуването. 3 дни ми се наложи да пътувам, играта ми се разказа. Рев, рев, рев... Не мога да спирам на всяка отбивка?! Има ли някоя тайна, която не знам? 😅

# 383
  • Мнения: 166
Честит празник на жената на всички ! Flowers Bouquet
Честит празник на новите мамчета, които за пръв път се докоснахме до майчинството и на тези с повече опит и по-старши мамчета!
Бъдете обожавани, уважавани и глезени!

# 384
  • Мнения: 303
Честит Осми Март, грижовни мами! 🌸 Наслаждавайте се на всеки вълшебен миг с най-безценните подаръци, които можем да имаме на този специален празник!

Петя, ходя в Киндиру Надежда, ти къде си? Ние тепърва започнахме и още сме на А и Б в часовете, приятно е, пък и за мен е вид развлечение, вярвам, че и малката ще е по-подготвена за заобикалящия я свят през тези кръжоци, че скоро ще направим сефтето и на летния кош на количката.

При нас единственото решение за пътуване, което да не е на ръба на лудостта, е да съвпадне с нейн дълъг сън (14-16ч и (не сме опитвали още, но вероятно - след 21ч). На ръба на отчаянието съм, а сме запланували вече почивки за идните месеци, до които не знам как ще стигнем. При нас и спирането на отбивки не даде резултат… Не сме я изкарвали навън при спиране, понеже беше вечерта по тъмно и студено в планината, но едва дали щеше особено да я утеши пейзажът. 😄

# 385
  • Мнения: 438
Честит Осми Март, грижовни мами! 🌸 Наслаждавайте се на всеки вълшебен миг с най-безценните подаръци, които можем да имаме на този специален празник!

Петя, ходя в Киндиру Надежда, ти къде си? Ние тепърва започнахме и още сме на А и Б в часовете, приятно е, пък и за мен е вид развлечение, вярвам, че и малката ще е по-подготвена за заобикалящия я свят през тези кръжоци, че скоро ще направим сефтето и на летния кош на количката.

При нас единственото решение за пътуване, което да не е на ръба на лудостта, е да съвпадне с нейн дълъг сън (14-16ч и (не сме опитвали още, но вероятно - след 21ч). На ръба на отчаянието съм, а сме запланували вече почивки за идните месеци, до които не знам как ще стигнем. При нас и спирането на отбивки не даде резултат… Не сме я изкарвали навън при спиране, понеже беше вечерта по тъмно и студено в планината, но едва дали щеше особено да я утеши пейзажът. 😄

Ние посещаваме центъра на Черни връх. Малина е страхотен човек, та всъщност когато започнахме да ходим там, бе, защото дъщеря ми имаше затруднено прохождане (проблемите в следствие от воденето за ръце не е мит!), а тя ми помогна, с изключително полезни насоки какво да направя, за да помогна, следеше и се интересуваше за развитието... абе направо съпреживяваше, а резултата дойде за 2 седмици! От онзи момент там си се чувстваме като у дома си и сега и с бебо действаме с програмата.

Днес отново пътувахме, на доста по - дълго разстояние, но аз се возих отзад, между децата, а мъжа ми шофираше. Сложих ръка на малчо да ме усеща - ами, пътувахме толкова спокойно... А се събраха 400 км общо път! Лошото е, че с това майчинство не мога да си позволя личен шофьор! 🤣

# 386
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Аз се включвам точно по темата с пътуването . Бяхме на почивка и пътувахме в посока по 7часа. Имаше трудни моменти с рев и мрънкане, бях се заредила с играчки и само мятах отзад поредната. Между двата стола отзад няма място за мен.  Спеше повече разбира се, спирахме за кърмене , за гушкане, за игра и наистина не беше лесно, но пък почивката ни си заслужаваше.
По темата с кенгурута , мисля че вече има достатъчно информация и няма място за отсяване на мненията, както и за носенето напред.
Мъжа ми носи в раница с лице към него и заспива доста често. На поход в планината също ходихме и си спа и после гледа настрани, така че детето пак си вижда и гледа.
Иначе с кашлицата , за която бях се оплакала стигнахме до извода, че е алергия от праха за пране. Имахме смяна и от тогава започна кашлицата. Сменихме го, давах капки противоалергични и със смяната на климата спря от раз да кашля.
Тези дни започвам със захранването . Изчаквам , че аз съм с вирус и не ми е до това Sad  Смятам да започна с тиква , картоф  , пащърнак, морков и тн. Както и да захранвам по 2-3 дни всеки. Въобще не ми се мота този път.
Започна да се върти и от корем по гръб, но като цяло дълго време не издържа по корем и мрънка безпомощно , ако не се сети да се завърти. Вдига дупето , но в ръцете е доста слабичък и не си дава много зор да стои на тях и да ги изпъва . За седеж и дума да не става , но и аз не го поставям, освен в нашите ръце.

# 387
  • Мнения: 323
Здравейте, момичета.
Как сте, как са бебчетата?Heart
Ние сме добре, Юлия преди 4 дни осъмна с първото си зъбче. Въпреки, че венците и са много подути и много я дразнят, не очаквах толкова рано зъбки. На кака и първото зъбче изби на 6 месеца, а на Юлето на 4 Close

Обърка и се малко режима и спането нощем беше доста зле, но бавно влиза в ритъм отново. Надявам се като избие и второто зъбче да има леко затишие преди следващите.
При нас времето е лошо, вали всеки ден със силен вятър. Добре, че ходим на работа, малко да се разнообразяваме, че по цял ден вкъщи си е лудница Joy
Имам още месец и половина до захранването и се настройвам психически за този момент. Въобще не ми се започва, толкова ми е лесно сега. Гладна е - давам гърда и готово.Joy
Хубав ден от нас! Да са спокойни всички бебета Heart

# 388
  • Мнения: 351
Здравейте, момичета.
Как сте, как са бебчетата?Heart
Ние сме добре, Юлия преди 4 дни осъмна с първото си зъбче. Въпреки, че венците и са много подути и много я дразнят, не очаквах толкова рано зъбки. На кака и първото зъбче изби на 6 месеца, а на Юлето на 4 Close

Обърка и се малко режима и спането нощем беше доста зле, но бавно влиза в ритъм отново. Надявам се като избие и второто зъбче да има леко затишие преди следващите.
При нас времето е лошо, вали всеки ден със силен вятър. Добре, че ходим нао да се разнообразяваме, че по цял ден вкъщи си е лудница Joy
Имам още месец и половина до захранването и се настройвам психически за този момент. Въобще не ми се започва, толкова ми е лесно сега. Гладна е - давам гърда и готово.Joy
Хубав ден от нас! Да са спокойни всички бебета Heart
Честито зъбче на Юлето!
Ох и аз нямам търпение да се оправи времето. Излизахме на кратки разходки, но започва да вали. И ние издивяваме вкъщи. Много е нервен тези дни Ники, май е от Фенистила. Лекарката каза да го даваме преди ваксината и сега няколко дена и след нея. Може и зъби да го мъчат, но много трудно заспива и със страшен рев. Другата седмица започвам да го захранвам. Преди няколко дена от скука и любопитство направих картофче на пара и сякаш му хареса много пък да видим. Горкият иска всичко да яде, като ни гледа и нервничи и иска и той да хапва.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Привет и от нас. Започнах захранването аз. 5 месеца и половина и дадох тиква 4 дена и днес картоф. Ами не отказва , но няколко лъжички само и не насилвам. Маже и с ръце и поднася към устата, ама смуче по скоро пръстите си 😃
Иначе зъби … не стигаха бързите 2 долу, ами вече и горе изби единия и другия е на път. За 6-тата месечинка със сигурност ще е с общо 4 избили 🤪. Та, време му е за кюфтета на мойто и за това викам да не бавя захранването. Нямам намерение все пак да замествам кърменията, но ще бъда смела и ще предлагам бързо различни храни.
Минахме очен преглед профилактично, защото водих и каката и за 6-тия месец смятам да го водя и на нефролог освен кръвните.
Последната седмица и ние не сме излизали много заради времето, а днес е хубаво, но очакваме гости и няма време за разходки 🤣

Общи условия

Активация на акаунт