Октомври 2023

  • 17 581
  • 471
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 76
Михаела е родена с ниско тегло, но наддава добре. Ранното захранване е заради рефлукс, а и док каза, че много често бебета, които се захранват късно(в 6 месец) имат липси на нутриенти като им се направят първите кръвни, а  и не само това.Имаше още доста неща, които сподели като довод, но ще ми е трудно да ги пресъздам сега. Аз и имам доверие. Знам за слагането на кърма в кашите, че ако слагаш трябва да е на поне три порции заради втечняването от ензима, но за пюретата не бях сигурна. Сега и ги правя с АМ да ми е мирна главата, а после я слагам на гърда, но и аз имам замразена от първите и месеци и исках да я използвам, но просто ще и я дам като дохранване и това е. Благодаря ви момичета за мненията. По повод спането ние си спим вече пак, ставаме само на 3 часа да я храним и пак заспива рядко има периоди в които един час между храненията будува. Според мен скоро ще избият зъби беличко ми се видя днес и е набъбнало доста и едно голямо мрънкане, плюнчене, лапане на всичко та да видим къде ще му излезе края. Мечтая си да не я боли, а да осъмнем някой сутрин просто така със зъби хахх а дано

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 06:16 от Duzzyto

# 361
  • Мнения: 439
Не е желателно да се добавя кърма в пюрето, тъй като съдържа ензими, които втечняват текстурата. Изменя се и вкуса. Няма общо с белтъците. С каката съм правила експеримент - така е.

Малее отиде ми хубавата фантазия как ще им намеря приложение на тия десетки замразени пликове с кърма Cry
Аз мислех да варя зеленчуците, пасирам с кърмата и давам директно като каша. Просто всеки път непосредствено преди яденето да я добавям, а не да са няколко порции за деня. Иначе и в хладилника като стои виждам че се разслоява и залепва по шишето, но си представях че е ок ако слагам към зеленчуците непосредствено преди храненето.
Ще седна да почета повече явно, много благодаря за отговорите по въпроса.

Хладилника позволява малко по - дълъг престой на кърмата, от колкото стайната температура, което дава възможността да наблюдаваш. Кърмата е съставена от 3 части - предното е воднисто, следва малко по - гъсто и накрая е най - гъстото и богато на мазнини. В хладилника тази порция се "утаява" и я виждаш. Във фризера има най - дълъг срок, но пък се изменя вкуса. Нооо, ако няма да ти влезе в употреба за хранителни нужди - надежда има - става за баня! Много е хубава за кожата на бебето. Simple Smile
Не е желателно да се добавя кърма в пюрето, тъй като съдържа ензими, които втечняват текстурата. Изменя се и вкуса. Няма общо с белтъците. С каката съм правила експеримент - така е.
И това също, както и писах по-горе, че не бива ако се правят порции, да се слага кърмата преди това..Обаче аз цял ден мисля къде го четох.В книга ли, в чуждестранен сайт ли и не мога да се сетя 🤦😂
Така или иначе ще разбера скоро и ще подам информацията 😬

Моето инфо е от Ася Демирева, Елена Василева и... Личен опит 😀

# 362
  • Мнения: 784
Хей момичета, как сте?
Минахте ли на три дремки?
Мис, премина ли стачката при вас?

# 363
  • Мнения: 1 030
Преслав успя вече и първото боледуване да отметне. Зарази го баща му, имаше хрема, кашлица и възпаление на очите. Вече е добре, но като за първи път се стреснах малко.
Като се замисля той отдавна е на три дремки, като втората е най-дълга - 2.5-3 часа. На първи март сме на консултация, ще попитам за захранване, защото може би средата на март ми се иска да го стартираме.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 2 763
При нас стачката мина, обаче той си яде на моменти. 1-2 дена се храни добре и после 1-2 дена и косъм да падне и се разсейва. Определено много малко е качил този месец, но нали престои захранването та гледам да не се сдухвам на тема килограми. Малко момче е малко над 6кг. Simple Smile
От седмица е болен Sad При нас кака му го зарази. Само кашлица има .. ужасна! Понеделник бяхме на лекар, пуснахме и секрет от носа и гърлото. Виждаше се нещо бяло по гърлото иначе всичко е ОК. Но аз се съгласих на лекаря да почнем АБ капки в носа докато излезе секрета. Секрета излезе чист, заведох го в четвъртък и на друг лекар на частно и той каза същото от прегледа както нашия педиатър от понеделник. Изписа само капки с физ.рр и адреналин, защото назад се стичало нещо, но щом бил чист секрета нос-гърло нямало какво друго .
Ами не спира да кашля е да хрипти в носоглътката сякаш има нещо. Не знам какво да правя вече… страх ме е да не слезе нещо надолу Sad Ако е все така понеделник ще го
водя пак на преглед, но не знам вече при кой.
А и сироп Биозин ни изписаха и се мъчим с даването му, ама го даваме.
Не съм се сблъсквала с боледуване на тази малка възраст и съм притеснена Sad

# 365
  • Мнения: 2 690
Бързо да минава на болничките 🍀

И ние се подготвяме за захранване след седмица горе долу..Доцента каза, че коригираната възраст при нея мога да я броя до 8-9 м, след това да я забравя..Тя си се развива доста добре.Вече е готова за сядане според него, ама аз ще изчакам и прегледа при ортопед и тогава ще я сложа хах

Аз все още не мога да намеря материалите, които четох за белтъка и ензимите и започвам да се напрягам, понеже не си спомням 🤦🤣

# 366
  • София
  • Мнения: 242
Здравейте и бързо оздравяване на болните бебчета пожелавам!
При Калоян имаше доста упорит очен секрет с гной. Правих масаж на слъзния канал, капех физиологичен, чистих със стерилна кърпа за очи, правих компреси с лайка и накрая се оправи като отидохме в Сандански за няколко дни…просто чистия въздух си оказа супер влияние. Там спря да кашля и да киха, спеше плътно след всяко хранене, разходки на слънце..изобщо рай. Онзи ден обаче се върнахме в София и пак започна да киха и кашля, спи максимум по половин час през деня и е супер нервен.
 
Бяхме и на детската консултация, качил е пак цяло кило, но този път само сантиметър на ръст е дръпнал Grinning Лекарката каза да не мисля още за захранване, щом наддава константно без промяна. Аз и без това съм доникъде с четенето по темата, а и в моите представи захранването започва с появата първите зъби или към шестия месец.. Поръчах и аз същата залъгалка за дъвчене като препоръчаната тук и доста активно я лапа и джвака, но наченки на зъби не забелязвам.

# 367
  • Мнения: 76
Здравейте, при нас захранването върви с пълна сила( колкото и е възможно де хах) хапва си, по 50,60 грама и я дохранвам, но пък и харесва. Осъмнах обаче с подута мишница и док каза, че не са лимфни възли та да видим имах и ниска температура и всичко ме болеше, сега съм по-добре. Беба на обяд не иска да цока много заради пюрето и док се чуди дали не е мастит, аз нямам идея какво е това, даде ми направлания за изследвания и ще видим какво що. Мишел спи по 2 пъти през деня, много рядко 3 пъти. Гледам да са по около 45 мин и само като я извеждам е около час и 10, 20 мин обедно. Явно си и стига и това е. Вечер се опитва да махне яденето в 24 часа само се буди, дъприспиваве я и хайде пак в лиглото и да зобре чухте ЛЕГЛО! От една седмица си спим в спалнята, а тя на нейното легло вече не спим седнали с нея и е велико. Нека са здрави бебочковците ни или болничките бързо да оздравяват ♡ а забравих, определено има кризи заради зъбите

# 368
  • Мнения: 2 690
Честита Баба Марта! Да сте живи и здрави и всички покрай вас 🤍❤️

Божидара днес става на 6 месеца..Боже кога мина!?🫠

От днес стартираме захранването като подарък 🤭 Надявам се да мине по план 🥹

За зъби не ми се говори, коликите я пропуснаха, но за сметка на това зъбите ще ни разкажат играта 😬
Абе да сме живи и здрави! Знам, че и по-зле има винаги..Така се успокоявам 😂

# 369
  • Мнения: 324
Честит празник, момичета!
Нека бъдем добри и горди българи Heart

Ние сме добре. Юлия стана на 4 месеца, бързо върви времето.
Едвам я възпирам да стои седнала.
Мислех, че тя ще изкара повече време с коша за новородено от сестра си, но май и до 5 - тия месец няма да изкара, ще го сменям скоро, че и е много скучно вече..
Тези дни мисля да започвам да чета за захранването, че съм позабравила нещата Grinning Но имам два месеца още, та и с това не си давам зор.
Хубав ден!

# 370
  • София
  • Мнения: 242
Честит празник! Да растат децата ни здрави и да имат хубаво бъдеще в нашата красива родина.

Mir_Dim леле браво, че сяда вече Юлето! Моят юнак доста упорито се мъчи да се избутва и пълзи като го обърна по корем, но все още не прави никакви опити да сяда. Чудя се дали да пробвам това подпиране с възглавници или да не правя нищо както посъветва ортопеда.

Имам един малко глупав може би въпрос, ама как си къпете бебетата като вече са понатежали и по-активни? Конкретно питането ми е за измиването на главата отзад и косата цялостно, вдигате ли ги и навеждате ли ги напред както като бяха новородени? Аз го слагам във ваничката първо легнал по гръб, за да го намажа и измия отпред, обаче после пак го вдигам и придържам над водата,  за да измия главата и гърба. Само че имам чувството, че е супер гадно така да виси като прани гащи във въздуха и то с впитата ми ръка около гърдите му, все пак е вече над 7 кила, ама нито мога да го поставя да седне и не знам има ли по-лесен и удобен начин да го измия добре отвсякъде…Не мога да измисля по-удобен начин, а и вече яко ми тежи и да го държа.

# 371
  • Мнения: 2 690
Аз все още я къпя в нейната ваничка, ама докога не знам 😀..
Мия я докато лежи по гръб.С едната ръка я придържам, а с другата работя.Божидара и тя иска седнала, прави опити и да пълзи, а като вдигне дупето е много смешна 😂
Поръчах ѝ един барбарон за приучаване за сядане, точно за да не подпирам с възглавници.От време на време я слагам за по 2-3 минути и вече е доста по стабилна, ама не бързам и аз хаха

# 372
  • Мнения: 306
Здравейте, момичета!

Ние още къпем малката в мини ваничката й, която има отливка за седалка и за опора на гръбчето, която вероятно до 3-4 месеца ще й омалее. Лежи/полуседнала е по гръб в нея и обливаме със струята на душа от челото назад, като пазим ушичките. На финала само обливаме гръбчето и дупето, като я вдигнем за секунди.

Бебка също прави опити за пълзене, набира се да седи (ако я оставим - успява 3-4 секунди да се задържи седнала), обръща се основно от по гръб по корем, от корем рядко се завърта. Лапа си пръстите на краката вече и се е научила, че в банята има ехо, сутрин влизаме да мием ръцете и лицето ритуално и започва да пее на висок тон. 😄

Полу-подготвена съм за захранването и първите му 2-3 етапа. По-натам ще чета повече за попари, глутен, алергени и т.н. Тези дни ще пробвам и уреда за приготвяне на храна, за да знам доколко мога да разчитам на него като улеснение.

Ние минаваме през вече 2-седмична кърмаческа стачка, много ми е трудно да я овладявам на гърда и я хващам непосредствено след сън, в останали моменти се храни от шише, така и така имаме и хранения с АМ. Все пак се надявам да е период, че понякога заради нейния протест - трябва да храня с АМ, докато цедя. 😆

Нощният й сън е много накъсан, заспива в 21ч. и се събужда в 07ч., което е прекрасно, но нощем много се върти, приплаква и 3-4 пъти се събужда по-разстроена, когато мога да я успокоя само с кърмене. От там и аз съм все така недоспала. 🤣

Мисс, как сте, как е малкият?

# 373
  • Мнения: 168
Здравейте мами и растящи бебчета! Честита Баба Марта и 3ти март с малко закъснение!

Дано вече всички мъници са здравички.
И ние с таткото малко боледувахме от респираторен вирус, с кашлица и затруднено дишане но на малкия само му се запуши малко носът и мина много бързо. В родилното му сложихме незадължителна ваксина за бронхиолит, защото имаше голяма пандемия преди 1-2 години и ни препоръчаха да го направим. Може би това повлия сега да мине само със запушен нос.

Вчера му сложиха и 3тата ваксина от задължителните и вече ги отметнахме тези първи ваксини и малко ми олекна. Следващата ще е лятото вече.

Как стимулирате мъниците за повече физическа активност.
Като ви чета за изправяне и лазене направо не знам моят тигър ли е мързелив и муден, вашите ли са супер развити и мотивирани бебета Joy
По корем едвам стои, дори от гръб настрани не се обръща, имаше моменти се набираше да прави преса, но бързо му омръзна. Все още само стои по гръб и маха с ръце и крака и това е. Като е на ръце постоянно рита и се мята и като цяло е активен, но нищо ново не предприема. Побутваме го от тук от там, слагаме играчки да ги стига, но мудна работа да се вдигне дупето.
За 1 месец навакса много с килограмите и е почти 7кг и най-накрая си удвои рожденото тегло.
Започнахме да го захранваме преди 4 дена и е страшно лаком. Още първия път го удари на рев, че не му дадох повече от 3-4 лъжички, но ме беше страх и аз не знам от какво Grinning
От тогава вече по-смело даваме и е готов да яде по 1 бурканче. Уж почнахме със схемата на Хип, но като количества даваме повече, за сега е само с 1 зеленчук. От утре започваме да прибавяме по нещо ново към вече въведения.
Вие ползвате ли някаква схема? Ако си искат повече давате ли им? И кога мислите да въвеждате и по-сладки плодове? Аз за първите 2 седмици мислех да го кара само на зеленчуци, но не знам има ли смисъл да чакаме.

За къпането вече по 2ма го къпем. Първо легнал във ваничката и после единият го държи с 2 ръце, другият сапунисва набързо и полива. За сега така става защото му харесва и стои мирен. Голямо плискане е само като е легнал и с ръце и крака разплисква всичко.

Последен въпрос - тези, които носите в ергономична раница носите ли бебетата и с гръб към вас? Поръчахме раница с 4 възможни позиции, крачетата като жабче, но четох, че тази, която е с лице напред не е много за препоръчване. Проблемът е, че мъникът обожава така да го носим и да оглежда всичко, а вече натежава и не става само в ръцете. Още не сме я получили да я пробваме. Чаках да стане поне 5.5кг преди да я поръчаме.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 12:00 от La foie

# 374
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен! Вчера бях рожденичка и Калина се представи на ниво😁 направихме си разходка до далечна дестинация и беше послушна.  
За къпането баща и си я къпе още от както сме се прибрали вкъщи. Това съм му оставила на него. Той с една ръка си я държи по гръбче, с другата я мие. За сега така ще си остане. Обича водата и мрънка като я извади от ваната😂
Скоро ще слагам и аз летния кош, че вече не иска да лежи. За сметка на това когато много и се спи заспива и може да спи в количката по 2-3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт