НОВА работна тема по готварската книга

  • 11 261
  • 227
  •   1
Отговори
# 120
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Сетих се и нещо друго....развалят ми се някои линкове. Пише напр. Карамелена торта от Лулу, но си седи целия код отпред, а няма причина.... Вижте в книгата. Ще се ровя да разбера защо, но ако някой има идея да ми каже.

# 121
# 122
  • Мнения: 6 155
Ерика, готово - оправих интервалите:)
МарчеMr. Green Mr. Green Mr. Green

# 123
  • Мнения: 6 155
Eрика, на линка преди  тортата на лулу /сметаново- ...на деата/ липсва затворения таг накрая, а на еротичната торта на сладка хапка - пак на последния таг скобата. Peace

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 00:40 от Biby

# 124
  • Мнения: 68
Ето защо си мисля, че моя вариант щеше да е по-добър - някой да търси всички рецепти от даден период и да ги раздели по категории. Критериите на всеки са различни и сега рецепти като "италианска салата" може да ги има 3 пъти - в салати, в чуждестранна кухня и в макарони. Естествено може да ги няма и нито веднъж - всеки да реши, че някои друг ще я запише. Както и да е, вие вече доста напреднахте Hug
     И аз мисля, че накрая готовата готварска книга трябва да се поподреди. Салатите може да се подредят долу горе по съставки, но може и само по азбучен ред. Основни, предястия, супи - също. Но десертите и тестените изделия - определено трябва да се подредят. Сега ще има 1000 линка и всички рецепти от форума, но ми се струва, че пак ще има много теми "помогнете ми да намеря...", защото за да се намери 1 определена рецепта ще трябва доста време. Дано не изглежда тъпо как само давам съвети. Мога аз да ги подредя, може и някоя от вас, ако има желание. Веднага ще дам пример за да обърнем внимание и на този въпрос, защото иначе почти няма да смисъл от вашата досегашна работа, а да изкараш толкова много рецепти не трябва да е безмислено.

Тестени изделия
-солени- баници, питки, кашкавалки, кифли, пици ...
-сладки -  сладки баници, щрудели, мекици, понички, кроасани и кифлички
Десерти
-Палачинки и гофрети( тук ли да са гофретите?)
-Бисквити, сладки и курабийки
-Кексове и мъфини
-Сладкиши ( разни плодови, сладкиша с крем карамел ...)
-Рула
-Торти*
-Кремове
-Без печене -  тирамису, сладък салам, тортата с рулата
-Други десерти – разни панирани банани, плодови салати и подобни

Сега за тортите ... има много рецепти, които не са в отделни теми, а в "моите любими торти1,2,3". Тях да ги извадя ли?(Биляна е дала линк само към самата тема май). Освен рецепти в темите "моите любими торти" има и разни съвети напр.:"Как се желират плодове", "как се правят рози от шоколад" ... тях също ли да извядя? Също в тези теми има и само снимки на торти, без рецепти, тях също ли да извадя?
Тоест накрая самия подразредл ТОРТИ* също да има подраздели?
Десерти
...
Торти
-Рецепти( тук ще са рецептите от темите "моите любими торти" и всички други рецепти от вече готовата готв. книга)
-Съвети
-Снимки/Галерия
...

Та ... какво мислите?

# 125
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Eрика, на линка преди  тортата на лулу /сметаново- ...на деата/ липсва затворения таг накрая, а на еротичната торта на сладка хапка - пак на последния таг скобата. Peace



Знаааам  Close Sad Скобите са си там, 100 пъти прегледах за нещо нередно и не виждам такова, просто не знам какво се е омазало....

Коала, всичко пак на ново- не, мерси  Tired

# 126
  • Мнения: 101
проба с матрицата
Картофени кюфтенца със сос [url = http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62506.0]

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 10:35 от eemilli

# 127
  • Мнения: 6 155
Не, не - точно скоби липсват.
В червеното са липсващите части

На Сметаново-бадемов сладкиш на deata 
[/url] на края

А на Еротична торта на Сладка Хапка [/url]

# 128
  • Мнения: 68
Коала, всичко пак на ново- не, мерси  Tired
Всъщност предложих след като изкарате всички рецепти  и ги сложите в готварската книга да ги подредя и питам дали има смисъл и ако да - така както аз съм написала или по друг начин.
Явно нещо не си изказвам предложенията добре или не мога да осъзная, че са тъпи.

# 129
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Нов процедурен въпрос: срещам и доста теми, свързани с кухненска техника и съдове (каква печка, какъв тиган, пасатор...), да направим ли и такъв раздел?! Има и доста справочни теми - за видове брашна, хляб и т.н.
П.П. Подкрепям Куала с две ръце и пак предлагам помощ (след като свърша с този си ангажимент де)

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 11:15 от anomalia

# 130
  • Мнения: 101
Моля кажете ми къде бъркам в мойта матрица, остват ми още около 50 страници  но искам да започна да ги качвам.

# 131
  • Мнения: 6 155
Моля кажете ми къде бъркам в мойта матрица, остват ми още около 50 страници  но искам да започна да ги качвам.

Ето я матрицата, но трябва да натиснеш цитат на моето мнение, за да я видиш как изглежда Rolling Eyes

картофени кюфтенца

# 132
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
просто не знам какво се е омазало...
Аз съм тази която е направила мазалото, съжалявам!
Biby, ти си достойна полицейска съпруга WinkИ аз също се чудех защо така се е получило, но ти откри грешката Hug
 Ерика, сега виждам че си ме питала за обединяването на сладки и тестени изделия.Това ми беше идеята в началото.Тандури започна солените, после се отказа, в това време аз ги пропусках за да ги копира тя.След това се върнах назад, но може и да има пропуснати.Сега ги копирам заедно.
cuala, според мен който се заеме да осъществи идеята ти не трябва да мърда минимум 3 месеца от компютъра Confused

# 133
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз ли бъркам нещо, но сортирането на готварската книга не ми се вижда толкова трудоемко, колкото го описвате. Все пак това е само пренареждане на готовите линкове.даже вече измудрих как да стане мързеляшката в WORD Wink

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 11:41 от anomalia

# 134
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Аз ли бъркам нещо, но сортирането на готварската книга не ми се вижда толкова трудоемко, колкото го описвате. Все пак това е само пренареждане на готовите линкове.даже вече измудрих как да стане мързеляшката в WORD Wink

ама как да не е трудоемко? отвори книгата и виж, че са минимум 1000 линка! Пренареждането трябва да е по следния начин: копирам линка, отивам на въпросния раздел, пействам го, връщам се и го изтривам от предишния раздел, ами ако е по средата? трябва да му запомня номера, а ако изтрия друг? и това с всеки един линк? а ти не можеш да ги пренаредиш, мога само аз. Ако ти се заемеш- трябва да го направиш в уърда, азда изтрия цялата книга до сега и да я правим тепърва наново.
Не знам дали ме разбра....

Билянка, за сега ще ги слагам по стария начин, след това ще обединя двата раздела.

Аномалия, идеята ти е добра!  Peace (за кухненската техника и т.н)

Биби, сега ще я видя тази работа със скобите...

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 12:34 от Erica Free

Общи условия

Активация на акаунт