Овча кожа

  • 13 247
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Навремето, когато хората са нямали болници и кувьози, са увивали недоносените бебета в овча кожа, защото тя има свойството да запазва постоянна температурата на тялото. Вероятно по същата причина е хубаво да я ползваш и при здраво бебе.
За мен овчата кожа е съвършеното одеало, или постелка - не алергизира, не развъжда акари, не претопля и същевременно оставя кожата да диша. За съжаление, истинските продукти от овча кожа са доста скъпи.

# 16
  • Мнения: 2 529
Има още 2-3 неща, които не съм превела, но и дотук всичко звучи доста убедително Thinking

Жалко, че няма по-големи овчици, че да се излежаваме с тати по пода пред каминката (когато си направим такава де), еххххх  Laughing  Wink

# 17
  • Мнения: 3 550
Аз четох в една книга за кърменето, че овчата кожа облекчава коликите на бебето. Но нали има и други начини за облекчаването им, та не е беда, ако нямате такава кожа.

# 18
  • Мнения: 530
Tук много ползват овчите кожи за бебенца. И не защото е студено (всъщност тук нито става много студено, а и рядко става много топло през лятото), а явно заради другите им качества вече обсъждани в темата.
Обработени са много добре, не миришат и са много мекички и хубави. Аз за Анна не купих, но една приятелка която роди няколко месеца след мен купиха за тяхното бебе и все още й я постилат вечер в легълцето (вече е на 2 години). Слагат ги и в количките, на земята, навсякъде. Така че за новото бебе непременно ще купя, вижда ми се много уютно и приятно за бебче.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
като човек който като малък е лежал на овча кожа ще кажа, че топли и не прегрява!
перфектна е - казват, че много помага при колики! съжалявам от сърце че се поскъпих за 30лв на базара в НДК!

много е хубава тази "отживелища"  Laughing

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
някой да знае къде да купя кожа?

# 21
Това за овчата кожа е отживелица, според мен, едно време са слагали седмачетата, ама ми се вижда доста гнусно. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Steisi
Аз четох в една книга за кърменето, че овчата кожа облекчава коликите на бебето. Но нали има и други начини за облекчаването им, та не е беда, ако нямате такава кожа.

"Книга за кърменето" от Хана Лотроп.

# 23
  • Мнения: 2 051
Цитат на: catnadeen
някой да знае къде да купя кожа?

нямам представа.
Но ако искате ми вярвайте, ако искате не - и двете ми бебета спят най-спокойно и дълбоко  когато са на леглото ми, а то е покрито с китеник направен от небоядисана вълна, един такъв рунтав, ако се сещате.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
сега се сетих, че Диана има терлички от агнешка кожа, обработена по същата технология и са просто невероятни!
държа я само с тях, без чорапи и доста често без панталон или чорапогащник- голи крака!

# 25
  • Мнения: 2 556
Може и да е много полезна, но овчата кожа няма начин да влезе у нас. А колкото до това да си търкулна бебето върху нея, най-много да налапа някой косъм според мен.

Офертата ми се вижда подходяща за ескимосите примерно...ама за мен лично - абсурд.

# 26
  • Мнения: 3 550
Цитат на: catnadeen
някой да знае къде да купя кожа?


Хрумва ми да провериш на Женския пазар. Дори да нямат в момента, може да се заговориш с бабите, които продават вълна на килограм. Може да им се подмята вкъщи някоя кожа и да се уговорите да ти я донесат.

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
е....да...но бабите едва ли ще могат да я обработят по гореописания начин....

# 28
  • Мнения: 3 550
Ех, да! Въпросът с хигиената остава. А може би някъде има цехове за обработка? Тези, за които пише catnadeen на базара в НДК сигурно са били обработени някъде. Ако дочуя нещо, пак ще пиша.

# 29
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Reza
сега се сетих, че Диана има терлички от агнешка кожа, обработена по същата технология и са просто невероятни!
държа я само с тях, без чорапи и доста често без панталон или чорапогащник- голи крака!


Реза, казвай откъде са? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт