NESCAFE DOLCE GUSTO 9

  • 7 104
  • 89
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 25 615
Има ли машина, която работи с най-голям избор на капсули?

Има. Моята е Camri 9 в 1 и съм много доволна. Работи с няколко системи капсули и вече не сме зависими от цените само на един вид, а купуваме различни, които в момента са най-изгодни. Просто се слага капсулата в съответната приставка и така се пъха в машината.
Моята има приставки за мляно кафе (аз си правя и насипен чай), за подове (тази приставка ползвам за чай с филтърни торбички) и за няколко вида капсули: Nespresso, Dolce Gusto, Lavazza Blue, Lavazza А Modo Mio, Caffitali.
Предишната ми машина беше Caffitali, много харесваме капсулите Чибо, но им вдигнаха доста цената. Докато в същото време могат да се намерят капсули Долче Густо, Лаваца ММ или Неспресо съвместими на много по-приятни цени.

# 2
  • Мнения: 5 355
Едно мнение, което ще е полезно за всички нови собственци на машини от системата Долче Густо, за да не се налага да се дават едни и същи въпроси постоянно.

Скрит текст:
1. Първи стъпки с машина на Долче Густо
Piccolo XS:



Infinissima:


Genio S Basic:


Genio S Plus:


Infinissima Touch:


Genio S Touch:


Mini me:


Lumio:



2. Декалциране на машината:
Genio S Basic:

Lumio:


Genio S Plus:


Infinissima:


Mini me:


Piccolo:


Infinissima Touch:


Genio S Touch:



За декалцирането на машината не е задължително да се използва оригиналният препарат на Долче Густо. Може и с таблетки, както и универсален за всякакви кафе машини и автомати. Вторият вариант е лично изпробван и работи.

3. За какво служи тази капсула?


Както стана ясно в първите две видеа, ще се използва за първоначална промивка и декалциране на машината. Третата опция е за пускане на гореща вода, когато искате да си направите разтворимо кафе или чай.

За по-стари модели и тяхната употреба, има информация тук.

Последна редакция: нд, 19 ное 2023, 11:37 от AnMary

# 3
  • Мнения: 1 002
В Емаг има сега много добри промоции, по 3 кутии от млечните за 25-26лв. Cafe au Lait Intenso взех за проба, дали е добро? Simple Smile Имаше последни 3 броя, вече е свършило.

# 4
  • Мнения: 632
Аз днес взех от лидл промо 3х16бр cortado dolce gusto за 22.99лв

# 5
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Има ли машина, която работи с най-голям избор на капсули?

Има. Моята е Camri 9 в 1 и съм много доволна. Работи с няколко системи капсули и вече не сме зависими от цените само на един вид, а купуваме различни, които в момента са най-изгодни. Просто се слага капсулата в съответната приставка и така се пъха в машината.
Моята има приставки за мляно кафе (аз си правя и насипен чай), за подове (тази приставка ползвам за чай с филтърни торбички) и за няколко вида капсули: Nespresso, Dolce Gusto, Lavazza Blue, Lavazza А Modo Mio, Caffitali.
Предишната ми машина беше Caffitali, много харесваме капсулите Чибо, но им вдигнаха доста цената. Докато в същото време могат да се намерят капсули Долче Густо, Лаваца ММ или Неспресо съвместими на много по-приятни цени.
Ехааа благодаря! Тамън изобщо не я знаех тази машина, а цената е супер достъпна и параметрите са топ. 🔝
Това е, край! 😁 От една година пускам запитвания за тези кафе машини с капсули и все съм да поръчам или не. Ту една харесам, ту се двоумя. На тази машинка цената стига до 400 лв 😳, но я има в няколко други сайта и под 200лв. Голяма разлика. В Емаг цената в момента е най ниска, но може да се заплати само онлайн с карта, затова поръчах от друг. С доставка ми се върза 190. Това ми е за именния ден и Коледа. 😊

# 6
  • Мнения: 25 615
И моята беше около 200 лв., но не от Емаг, от друг сайт.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 253
От много време се навиваме вкъщи за подобна машинка, но препоръката на Как'Сийка май ще наклони везните - особено след като покрива различните видове капсули👍👍👍Ще може ли да ми препоръчате на лични местата, от които сте си закупили този модел (без emag). Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 25 615
Защо на лични, пускам ги тук, ако някой също има желание. Ето какво имам запаметено като сайтове:
Camry CR 4414 в Techno Prince и Мaxshopbg

В Сaffemarket съм гледала тази машина – OMNIA, с възможност да се купят допълнително други приставки.

Имаше със сигурност и други сайтове, но не съм ги запаметила.

Добре работи машинката, просто трябва да си откриете вашия вид капсули. Simple Smile

И за да не е спам – от днес в Кауфланд има промоция на DOLCE GUSTO – 30 бр. капсули за 16 лв.

# 9
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
От много време се навиваме вкъщи за подобна машинка, но препоръката на Как'Сийка май ще наклони везните - особено след като покрива различните видове капсули👍👍👍Ще може ли да ми препоръчате на лични местата, от които сте си закупили този модел (без emag). Благодаря предварително!
Моята поръчах от Technomani. Успех.)

# 10
  • Мнения: 277
Кауфланд

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте
От петък и аз съм горд собственик на 8 в 1 машинка за кафе( лично аз предпочитам Нескафе, но за ММили за пренасяне до вилата....или защото просто ми хрумна си я взех
Пробвахме няколко вида капсули и мляното кафе- доволни сме.
Въпроса ми е следния-от понеделник има в Лидл тези капсули

Кой вид е за предпочитане- червената или лилавата кутия
Също така, знам че не са за Долче густо система, но ако някой е проблал и този вид- дали си добри?

# 12
  • Мнения: 1 002
Червените ги взех миналия ден от Кауфланд на 7лв. заради измачкана кутия, честно казано леко ми киселеят и не ми допадат.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 16:49 от lowkeyyy

# 13
  • Мнения: 25 615
Всичко е въпрос на вкус. Simple Smile Колкото хора, толкова вкусове.
Вкъщи например харесваме повече капсулите на Лаваца – без значение дали става въпрос за система ДГ, Неспресо или Лаваца ММ. Но с уточнението, че не всички капсули, само някои видове. Така че...
От показаните аз лично най-много харесвам Лаваца Кремозо. Друг може да харесва друг вид. Въпрос на вкус, както вече казах.
Аз пия дълго, чисто кафе без никакви добавки. Затова предпочитам плътни, кремообразни кафета с дебел каймак. Човек, който пие кафе с подсладител или добавя мляко/сметана, може да си пада и по по-горчиви. Точно това им е хубавото на тези машини, че могат да угодят на всеки вкус.

# 14
  • Мнения: 2 741
Здравейте, преди време в Лидл бяха пуснали капсули Gingerbread latte, но за съжаление обиколих няколко магазина и навсякъде са изчерпани.
Има ли някоя друга марка, която да предлага такива и да мога да ги закупя от България?

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт