Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 721
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 608
Не знам дали разпознава домашни животни на живо Tired Толкова рядко виждаме... А когато видим, обикновено аз от вълнение почвам да подскачам и да викам "Виже, виж крава". Май дори повече се впечетлявам от нея.
И аз така. Никога не сме имали село, но на Ванко определено не са му и не са му били интересни newsm78 животните, докато малкия много се впечатлява Shocked, не пропускаме животно по пътя ни за разходки.
За четенето, четем вече книжки и надписите в новините, но най-много се ядосва, че не успява субтитрите на филмите по енимал планет да изчита, много са му бързи и май-скоро няма да им смогва.
От детската имаха домашно за ваканцията около 10-на страници с елементи на букви и с цифрите до пет. Когато решава да пише нещо обикновенно е на баща си по кю.
Според нашата, а и предишната ни госпожа изписването на печатните букви е по-скоро вредно, защото ги затруднява в изписването на ръкописните. Не знам дали е така.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Майка ми е учител на ученици 1-4 клас. И тя е на мнение, че новата система - децата да учат в предучилищна възраст буквите по един начин, а после по-друг се оказва по-вредно за тях отколкото веднага да започнат ръкописно.

 И Кремена чете ,но все още неуспява да прочете всичко от субтитрите на филм - като гледам обаче това ще се случи съвем скоро.

 До сега не са им давали домашно за в къщи. Май само ние сме така. Всичките ни познати казват, че децата в предучилищна имат домашни. Нашите учителки казват, че работата през деня им е достатъчна.

# 17
  • Мнения: 1 608
Етиа, по информацията, която имам да се учат печатните букви в предучилищна е отпаднало преди няколко години и е заместено с изписването на елементите на ръкописните букви, не цели букви /а това пък защо не знам/.
Ще ми кажеш ли нещо повече за 120училище, какво те накара да се спреш на него. При нас е много сложен въпроса с избора на училище, обичайните причини са допълнени от още няколко - обвързаващии  трудни за преодоляване, та всяка информация по въпроса ще ми е от полза. Предварително благодаря.  bouquet
Домашни ние имаме, защото сме полудневна детска и до сега са давали когато се съберат повече от два почивни дни.

# 18
  • Мнения: 21
Аз съм учителка на предучилищна група.По програмата ,по която работя не се пишат никакви букви-това е задача на първи клас.По време на нерегламентираните ситуации може,ако някое от децата прояви интерес.Според мен най-важно е децата да усвоят добре звуковия анализ на думата  и сричковия.Това много ще им помогне в училище,когато започнат да четат и пишат-няма да допускат правописни грешки и по лесно ще се научат да четат.Домашни в ДГ-това е издевателство над децата-те имат такава нужда от игра!

# 19
  • Мнения: 1 608
А трябва ли да усвояват писането на нещо?

mariqnska, включвай се понякога в нашата тема, ще ни бъде полезно и приятно.  bouquet

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
mariqnska е госпожата на Дени Heart Eyes Да, това учи моето дете...Никога не би ми дошло на ум, че с юмруче, подпряло брадата от долу, може да се отбелязват сричките - всяко потъване на юмручето е сричка, две потъвания - две срички. Елементарно, ама върши работа. Дени е без грешка.

# 21
  • Мнения: 1 072
Аз съм учителка на предучилищна група.По програмата ,по която работя не се пишат никакви букви-това е задача на първи клас.По време на нерегламентираните ситуации може,ако някое от децата прояви интерес.Според мен най-важно е децата да усвоят добре звуковия анализ на думата  и сричковия.Това много ще им помогне в училище,когато започнат да четат и пишат-няма да допускат правописни грешки и по лесно ще се научат да четат.Домашни в ДГ-това е издевателство над децата-те имат такава нужда от игра!

   Освен фонетичния анализ на думите, пишем букви като замаяни. Всяка събота и неделя ни дават домашна работа. Онзи ден й купих нови тетрадки, защото старите са изписани. Езиковите занимания са с буквите, а математическите занимания са да сравняват числа и елементарни действия - събиране изваждане с числа от 0 до 9. Дъщеря ми си пише домашните с неудоволствие. Аз отдавам това на мързел. Права ли съм или просто е рано за това "издевателство"? И можеш ли с няколко изречения да ни обясниш каква е програмата за предучилищна възраст. Моля те....  bouquet
  Преди имахме проблеми с едни по-напористи госпожи и сега дъщеря ми е преместена в друга група. За това се интересувам живо от това, дали не се завишават  изискванията.
   
  За училищата: Някой може ли да ми каже нещо повече за "Еврейското уч-ще", 18-то ли беше?
   

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
  А в групата на щерката пишат печатни букви на поразия - вечер носят по едно листче да покажат какво са правили и дори са им писали оценки върху него.
 
  =^._.^= - изборът ни на училища се въртеше в района около моята работа и детската градина, където ще продължи да ходи синчето - т.е. 6-то, 7-мо,133-то, 120-то и 20-то(то ми е далече).
  Най-близо са ми 6-то и 7-мо, но след много коментари със запознати се отказах.
  20-то е хубаво училище- с немски и френски паралелки, но много неудобно за паркиране, няма място(колкото и да е прозаична причината все пак я взехме под внимание, още повече като се има предвид колко съм зле с паркирането).
  133-то си е класика, но след миналогодишното висене три дни не мога да рискувам и да не успея да я запиша. Хубавото е, че занималнята е до 18 часа. Друг момент, който ме притеснява е, че английският им започва в 5-ти клас, а в първи започват с руски- т.е. трябва да се ангажирам да я водя допълнително на английски. Което си е голям проблем, ако трябва да влача и малкият.
  120-то е основно училище. В първи клас и 4-те паралелки са с английски, две от тях с разширено изучаване на английски, една с компютри и една с рисуване. Има Алианс в самото училище и Център за работа с деца пак в двора на училището . Занималнята е до 17.30 часа, от втори клас вече е платена.
  Това което най-много ме привлече е, че децата посещават допълнителни занимания, като учителките идват и ги вземат, а после ги връщат в класните стаи. А не да се притеснявам как ще изляза от работа за да я заведа на език, танци или нещо друго.
И без това във вторник и четвъртък е на пеене - не искам да претоварвам програмата всяка вечер до 20.00 часа.
  За "Еврейското" и аз проверявах и все още се чудя дали да си "начеша крастата" и да пратя детето на изпит, въпреки, че всеобщото мнение е - с връзки и пари(случайностите са много малко бройки). Хубавото е, че дисциплината е много добра в училището, имат транспорт(платен), учат се иврит (от първи клас) и английски(не знам от кой клас).
 Съжалявам за многословието, просто не мога да се изразявам кратко.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Летяща, напълно съм съгласна с mariqnska - безумно е да им се вменяват задължения. Ако има желание - пише или смята. Всеки ден изписва по 1-2 странички със задачки. Но само по желание. Не я натискам, но и не и преча. Ако ме попита - насърчавам я. Справя се доста добре, но определено математиката я влече повече от четенето.
Във връзка с ръкописното и печатно писане, за което стана дума...Аз купувам Детска академия. Та там, чрез природни форми, ги упражняваме ченгелчета, камшичета и кръгчета...Например хоботът на слона е ченгелче. Повтаряйки хобота няколко пъти, ръката добива умение, което продължава на празен ред...И така - не е особено сръчна, но напредва.

# 24
  • Мнения: 1 608
О, Етиа, Благодаря!  bouquet
Не знам дали си представяш колко палезна бе за мен.  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте,
дъщеря ми също ще бъде тази година първи клас.
Разбирам, че повечето имате яснота относно условията в различните училища, а аз явно се мотая. Спряла съм се на няколко училища, но тъй като нямам актуална информация, все уж чакам да дойде април и тогава да проверявам ......но май ще закъснея.  Знаете ли вече има ли изграден план за следващите първолаци - занимални и подобна организацияр на място ли, по телефона ли, чрез познати ли да търся за да се информирам най-добре.

Ще съм благодарна на съвети!

# 26
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Самуил е със скарлатина в момента. Каря я спокойно (да не чуе лошото!!!). От Нова година чете стабилно и с всеки ден става все по-добър. С разпознаването на животните сме ок - имаме си село, а екзотичните са му интересни и ги е научил от книжките. От няколко дни си имаме и костенурки. Да ви кажа ли как се казват? Ами Леонардо и Донатело! Laughing Който познае Защо точно така - получава   bouquet  от мен. Двоумим се за училището на есен. Записахми го в това, с най-добра репутация и на 10 мин. от дома ни. Но срещу блока ни също има училище, с хубава база, но не и с много добро мнение за знанията, които се получават там. Детето иска да учи в него. Приятелчетата му щели да са там. Аз отначало бях против, но сега се чудя...Трудно решение...
Сега една "смешка": Самуил се връща от градина един ден и си пее "В магазина няма прах за пране, салам за мезе..."  fiuuuuuu Ние у дома не слушаме такива изпълнения. Естествено, оказа се, че дете от градината е пяло това и той се е "заразил" ooooh! Laughing. Последва песента "Върти баджак, завърти го пак..."и т.н ...Ами...множко ми дойде, да ви кажа... #Crazy noear
Иначе домашно от градината не ни дават. Само ако нещо не е успял да си довърши (разбирайте оцвети) си вземаме книжките. Сега учат да се ориентират в мрежа. Примерно казват в мрежа от квадратчета нанесета кръгче там, където се се пада примерно третото квадратче в колоната и второто в редицата. Дали го обясних добре?

# 27
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
 HugЗдравейте много се зарадвах че видях нова темичка в нашата си насока.Веднага ви казвам здравейте ,ние все още се пазим от грипа ,здравички сме но в нашата детска няма много болни деца.Относно животните моята принцеска ги знае от до всяко едно знае какво е дори сега ги учат и на курса по англииски език /тя ходи на уроци извън детската градинка/.Домашни никога сме нямали от детската и при нас сщо не учат буквите да ги пишат а само сричките и гласни и съгласни,учат цифрите само.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

     
  За училищата: Някой може ли да ми каже нещо повече за "Еврейското уч-ще", 18-то ли беше?
  

[/quote

Еврейското и 18-то са две различни у-ща, но на една и съща улица.Няколко деца от нашата градина ще кандидатстват в еврейското,но аз преценявам ,че дъщеря ми няма да се справи с изпита без предварителна подготовка.А от сега да давам пари за частни уроци ,ми се струва безумие.Моето чудене е свързано с 18-то.Някой друг кандидат за там? Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
  За 18-то съм чула само добри неща, но на нас не ни е близо и затова отпадна от списъка. Нали това беше училището дето имаше и паралелка с японски или се бъркам?
 Миналата година имаше много писано във форума за него.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт