Избор на Airfryer - тема 3

  • 28 552
  • 529
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 963
Имам мултикукър. Далеч по-удобно е с него да правя нещо със сос. Готви бързо под налягане.

# 436
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Аз също, но често е зает и тогава разчитам на фрайера. Пак казвам, Филипс са хубави машинки, доволна съм от този на свекърва ми. Но тя няма кукър и съответно това я ограничава.

# 437
  • Мнения: 1 370
Идеята на фрайера е да замества пържене. За любителите на манджи има други подходящи или комбинирани уреди. И моят често е зает, затова имам 2. С удоволствие бих купила и трети, но нямам място. Еърфрай-фурничките в немския онлайн-лидл скоро бяха по 70 евро, но като прочетох тук колко трудно се почистват се отказах да поръчам. Исках я само заради пилето на грил, но фурната ми и без това е за смяна, та ще си купя такава с грил-функция.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 15:11 от мама-ени

# 438
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Не се ограничавам само до пържене. Има много други неща, които правя вътре - омлет, банички, сладкиши, цяло печено пиле, пиле със зеленчуци, печени заедно. Сосчето идва от марината на пилето и зеленчуците и става много , много вкусно. И още, и още.
Обичам да експериментирам и да ползвам уредите на макс. Затова и не харесвам нещо да ме ограничава.
Два кукъра абсурд. Аз едва събирам наличните в малката ми кухничка. Не че не искам, но наистина вече няма къде да ги сложа.

# 439
  • Мнения: 1 370
Тогава си за комбиниран уред миличка. Ние наблягаме на аламинутите през седмицата и за това ползваме фрайерите. През уикенда приготвям нещо със сос в гювеча във фурната (вкусът на което няма нищо общо с вкусът на храна от мултикукър Wink). То затова човек не може да препоръча един модел.  Зависи от хранителните навици на семейството.

# 440
  • Мнения: 14 170
Всичко това правех във филипса. И закуски съм пекла, и пиле със зеленчуци, омлет върху хартия, крем карамел... Фраерът е предимно за пържене, не е за мусака.

# 441
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Тогава си за комбиниран уред миличка. Ние наблягаме на аламинутите през седмицата и за това ползваме фрайерите. През уикенда приготвям нещо със сос в гювеча във фурната (вкусът на което няма нищо общо с вкусът на храна от мултикукър Wink). То затова човек не може да препоръча един модел.  Зависи от хранителните навици на семейството.
Именно, всяко семейство е различно. Имам комбиниран кукър и отделен фрайер. Ползвам ги съответно две и една година. Пак казвам, това си е мое мнение. Аз не избирам уредите по красота, а по функционалност - колкото повече възможности има, толкова по-добре за мен. За мен и моите нужди това е функционално. За друг може да е друго.

# 442
  • Мнения: 13 723
За мен също малкото предимства на кошницата са в това да мога да я извадя отделно и да изсипя каквото е вътре. Ако хем е дълбоко и трябва да бъркам в него както е горещо, хем и не се вади а само дъното на решетката... ами мерси, не искам такова Grinning
Но пък наистина затова има толкова видове и всеки от тях е продаваем, не е всички да си купуват еднакъв тип.
Имах преди с кошница, сега съм с фурничка. Абсолютно нищо не ме спира да сложа нещо в съд като искам да не е готвено върху решетка, често го правя. Тавички и гювечета и формички за печене да искаш, хич не ме спира това че няма да сипя храната направо във фраера, даже напротив. Много по-лесно и удобно ми е да извадя и измия какъвто съд аз съм сложила, отделно. Отново - на мен така ми е по-добре, на друг може и да не е.

# 443
  • София
  • Мнения: 12 297
Много полезна дискусия.
Междувременно моят ейрфрайър вече е в посредника Simple Smile

# 444
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
natka, не се заяждам, питам от любопитство. Кое е това, което отцеждащ и изсипваш? Сещам се за картофки, но те няма от какво да се отцеждат, поне при мен.

# 445
  • Мнения: 13 723
За отцеждане не съм говорила изобщо, говорех за изсипване на храната от кошницата по-удобно, отколкото ако трябва да я изгребвам или да изваждам с щипка. При последното се е случвало неведнъж да не внимавам и да си опра ръката в горния ръб както е горещ. Или ако искам просто да я разтръскам. Отделна кошница е много по-лека отколкото цялото нещо заедно с външния съд. Картофи не готвя изобщо, така че те не са ми релевантни, но за тях също би било по-лесно ако можеш да разтръскаш по-леката кошница. С други зеленчуци не е по-различно.

# 446
  • Мнения: 4 963
Освен картофите, сипвам с кошницата всякакви зеленчуци, на които предпочитам водата да си е долу, а на друг уред или в тава не се постига - тиквички, патладжан, сладки картофи, както и гъби. Онзи ден пробвах да суша ягоди, ама се отказах, че явно доста време трябваше. И кюфтетата мога да си сипя с кошничката.

# 447
  • София
  • Мнения: 11 542
А този (то макар че не само за него би се отнасяло) дали го слагате в миялната? На мен покритието ми се вижда като тефлоново и не смея. Прецаках си един тефлонов тиган така. Книжката за употреба съм я затрила някъде и не мога да прочета дали може. Ама да не е отговор от сорта - аз го мия в миялна и няма проблем, а дали е ОК според описанието Grinning

# 448
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 616
Може да потърсите в интернет инструкциите за употреба. Ако моделът е този https://instantpot.bg/produkt/instant-vortex-plus-clearcook-air-fryer/, то указанията са, че почистване в съдомиялна машина е възможно, но не се препоръчва, тъй като може да развали качеството на незалепващото покритие.

# 449
  • София
  • Мнения: 11 542
Ясно. Благодаря. Все на ръка ще си го мия явно Sad

Общи условия

Активация на акаунт