Вегетарианска тема - 17

  • 37 836
  • 572
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 402
Добре дошли в новата тема!
Надявам се, че с Ася asyalein всичко е наред и скоро ще се появи!

Нова тема
: https://www.bg-mamma.com/?topic=1473795.new#new

старата тема

Последна редакция: нд, 14 авг 2022, 23:39 от BiankaD

# 1
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
Bianka, браво!!!! Благодаря ти. 🤗🤗🤗
След малко ще побликувам днешното меню.
Така, от днес:
Панини сандвичи с моцарела, масло, горчица, домат и кисела краставичка.
Гъби с масло на тиган.
Гъбена каша с куркума, мащерка, риган, чесън и сминдух - много ароматна се получи.
Миш маш с котидж сирене.
Салата домати, маслини, сирене, червен лук и авокадо.
Кюфтета от тиквички.
Боровинки и ягоди.

Последна редакция: нд, 14 авг 2022, 23:47 от ir74

# 2
  • софия
  • Мнения: 267
Една голяма тенджера с прясно зеле, морков,лук, тиквичка, едно кртофче, доматен сос и за финал едно остатъчно тофу и чушле
За предястие и десерт - сливи Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 894
Благодаря за новата тема!
Отдавна не съм споделяла меню, че все около домати и краставици се въртя. Включих тученица в салатите.
Навън ядох гъста яхния от бамя, някои индийски вегетариански.
Последно вкъщи правих гъста зеленчукова супа с ориз, и кюфтета от елда на фурна - те станаха особено сполучливи.

# 4
  • Мнения: 10 993

Панирани чушки

Спагети с тиквички

Кюфтета от тиквички

# 5
  • София
  • Мнения: 5 247
Бианка, браво и  благодаря за новата тема! Two Hearts Flowers Hibiscus Nature Sunny
Имам супа коприва за сгъстяване добавих този път малко кайма от грахов протеин.
Картофено пюре.
Голяма салата с авокадо, червен боб, краставица, бял лук, каламата, чиа.
Печени чушки. Бананов шейк и сезонни плодове за десерт.

# 6
  • Мнения: 1 402
Благодаря момичета!
У нас домати- под най-различни форми- печени, на супа, на пица и със сиренето по-долу.
Естествено и диня, пак със сирене.
Правих и класически забайон, но ще приготвя тия дни с крем и агар. Някак ми се иска по-плътен вкус.

Споделям днес рецептата на Бадемовото сирене



Чийзкейк с горски плодове без печене

# 7
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
Пак сандвичи с кашкавал  и други неща на пресата - синът ми много ги харесва и каза, че това е една от топнполупките ми напоследък. 😃 Ягоди и топъл шоколад също за закуска.
Бъркани яйца с пушен червен пипер, карфиол на тиган и зелена салата с авокадо, пресен лук и чипс от лук за обяд.
За вечеря има нещо друго + направих картофена салата с малко мяйонеза, много лимон и червен лук, сминдух и магданоз. Ще има и препечени франзели с лютеница и маслини.

# 8
  • Мнения: 7 476
Включвам се в новата тема. Hug
Снощи правих боб плакия, днес като гарнитура за другите, а за мен като основно- кафяв ориз с много задушен кромид лук и моркови на кубчета, зехтин. Много вкусен стана, точно както го обичам- леко сладникав от лука, а морковчетата- една идея хрупкави.

# 9
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
Моркови и броколи ма тиган - за гарнитура.
Нудълс с тайландки подправки.
Зелена салата с краставица, авокадо, маслини, чери домти и зелен лук.
За закуска на детето - препечена филия с лютеница и сирене + сварено яйце с шарена сол, краставица и му изстисках два портокала за сок.
Ще дояждаме от вчера каквото е останало, а за утре  ми се върти в главата да направя една тенджера бял боб със сушена чушка и много лук на яхния.
Да попитам нещо, което не е точно за тук, но.... Аз започнах да не ям месо (пичти изцяло, само опитвам при готвенето му) от почти година и изследвянията ми на желязо са ужасни. Преди две години при норма тукашна между 22-147 са ми били 101, а от тези дни са 20. Имам среща с докторката ми следващата седмица и ще обсъдим и това. Искам да питам вие как си набавяте желязо и имате ли подобен проблем. Не мога да сложа питането в скрит текст, от телефона съм, съжалявам.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 247
Ир, не мисля, че дефицитът ти на желязо е от режима на хранене, но не е изключено. Нека докторът каже. Аз никога не съм имала дефицит на желязо, без да правя специални усилия за това. Храненето ми не е за пример, защото аз по принцип съм злояда. Рядко се храня редовно и обилно. Все пак включи просо по- редовно.  Просото се препоръчва за железен дефицит.

# 11
  • Мнения: X
ir74, направи пълни изследвания. Само желязо в серум нищо не значи. Ето наслуки един май доста добър линк: https://www.uptodate.com/contents/image?imageKey=HEME%2F76236&am … p;source=see_link. Феритинът показва истински недостиг на клетъчно ниво. Под 40 депата са изчерпани и няма достатъчно желязо за нормална функция на митохондриите.
Правих кашата с домати, много ми хареса! Simple Smile

Зеленчуци на фурна тип гювеч, домати с моцарела и босилек, сладко от боровинки. За утре палачинки от просо.

# 12
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
Мигла, благодаря.
Бианка, в норма е за сега феритина, но както се вижда от графиката - намалява прогресивно. Ще видя, дано, дано...
Дояждаме днес гъбената каша също.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 18:54 от ir74

# 13
  • Мнения: 725
Сори за намесата. Но
феритинът трябва да е м/у 50 и 70.
Това, че е в референтните лабораторни граници, нищо не означава, те и без това са прекалено широки.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 247
Зеле на фурна с много подправки. Баница с козе сирене.
Крем супа грах, целина, лук и червен картоф.
Грозде, смокини, праскови.

Общи условия

Активация на акаунт