Приспиване на бебета нощем

  • 1 543
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Като млад татко на близнаци (на 4 месеца) искам да питам другите татковци:

Как приспивате бебетата нощем като се събудят хаотично и почнат да мърдат, хленчат, шават, скимтят и недоволстват?

Аз лично първо ги храня, после ги държа изправени докато се оригнат, после им давам беберон, пускам им приспивна музика от една джаджа, люшкам леглото и понякога това помага.

Обаче често пъти всичко описано не помага. Как да ги приспя?

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 17:34 от nakich

# 1
  • Мнения: 5 274
Колко са големи бебета? Само татковци ли могат да отговарят?
Аз не будя не ревящо бебе. Веднъж събудих и съжалих. Ако са малки е възможно да са колики, ако децата не плачат бих оставила положението докато се събудят и заплачат. Ако са колики и ги проспиват така с леко мрънкане, според мен няма смисъл да ги храните и будите. Освен ако не са съвсем малки и трябва да ги храните и през нощта. Около втори месец и нататък почват да отпадат нощните хранения едно по едно.

# 2
  • Мнения: 13
Колко са големи бебета? Само татковци ли могат да отговарят?

Двама близнаци, на 4 месеца са. Майките някак успяват да ги успокоят. Аз обаче не успявам. Понякога си реват и толкова. Правиш, струваш, гушкаш, клатиш, люшкаш, те си реват. Да живеят майките и бабите.

# 3
  • Мнения: 15 356
Като млад татко на близнаци (на 4 месеца) искам да питам другите татковци:

Как приспивате бебетата нощем като се събудят хаотично и почнат да мърдат, хленчат, шават, скимтят и недоволстват?

Аз лично първо ги храня, после ги държа изправени докато се оригнат, после им давам беберон, пускам им приспивна музика от една джаджа, люшкам леглото и понякога това помага.

Обаче често пъти всичко описано не помага. Как да ги приспя?
Ако мърдат не правете нищо. Ако плачат тогава успокойте, най-добре е с минимум помощ, за да не създавайте трайни асоциации за сън. Около 4ия месец има регресия на съня, при която се променя моделът за сън на бебетата и е доста неспокен период, може и от регсеията да се будят. Но кардинално Ви препоръчвам минимум помощ, огледайте режима, условията за сън, часовете на будене също, дали е преди полунощ, дали между 4 и 6 сутринта. Ако са гладни ги храните, но храненето от глад изглежда така-ядат и заспиват, ако има нужда от дълго приспиване търсете причината другаде.

# 4
  • Мнения: 319
Нещо което аз правех - не знам обаче до колко е вярно според съвременните течения за отглеждане на деца - гушвах ги и им тананиках песнички на по-нисък тон. При моите юнаци явно вибрациите от ниския тон ги успокоявах и бързо "захъркваха". Тук обаче да вметна, че е било когато са плачели и не са били гладни.

Общи условия

Активация на акаунт