започна да става злояда и не мога да я нахраня

  • 1 156
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 355
И Наталия напоследък значително намали яденето и като реши, че няма да яде нищо не е в състояние да й отвори устата и аз вече се примирих - колкото яде, толкова. Той организма си знае. а й ако огладнее по-рано сама ще си покаже, но до сега не се е случвало. Явно е период, който ще премине. Не се притеснявай толкова.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
Моята кокона на месеца поне пет дни прави стачка и не яде почти нищо. Като не иска- не я насилвам. Когато огладнее, ще яде. Не й се отразява на теглото, поне не видимо. Не спира да поема течности, а това за мен е най- важното  Grinning

# 17
  • Мнения: 361
Напълно те разбирам Peace и ние сме имали такива периоди. Но моето мнение е че колкото повече  насилваш едно дете да се храни, то толкова по-злоядо става. Скоро малката не искаше вечер да си пие млякото. Пробвах какво ли не. Имало е вечери в които и 10 гр. не е изпивала. Но след около две седмици сама реши и прояде. Дано скоро се справите с проблема Hug

# 18
  • Мнения: 432
Не насилвай детето - давай му да яде колкото иска.
Няма да се мине да остане гладно.Аз съм против цирковете за ядене,хапва за 10-15мин и ако не иска,спирам.
Като дойде следващото хранене,пак така.Според мен е период.Не се притеснявай.

# 19
  • Мнения: 351
И с моето момиченце имаме същия  проблем. Тя винаги е била злояда. Обича единствено млякото и сокчетата. Като дойде време за хранене се мръщи и гледа да се измъкне от столчето за хранене. Нищо не помага. 

# 20
  • Мнения: X
ох мили мамчета вече се побърквам.от един месец кики стана супер злояда.досега си хапваше задоволително.сега е пълен кошмар.особено първото хранене е почти невъзможно.хапва две три лъжици и край.даже и ам понякога отказва/а преди умираше за него/опитвам с какво ли не,с играчки,без играчки,с реклами,музика,и накрая пак нищо.баща й е на мнение ,че ако я оставя гладна няколко пъти ще прояде.опитах и така, но не всеки път действа.а и ме е жал.помогнете ми със съвет.като се съберат палавото,злоядото и неспящо в едно дете положението става плачевно. Rolling Eyes
ох, тъкмо щях да пускам тема за същото. година и 1 месец сме.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 887
Имаме такива периоди,когато ни никнат зъби.Много е неприятно.В такива случаи давам когато,колкото и каквото поиска.

# 22
  • Мнения: 649
Но ми стана интересно че се пише за АМ и пюрета ,а доколкото видях сте над год .  И двете ми дечица на тази възраст си хапваха супи ,яхнии , баници , питки ,без да ги пасирам - а ситно нарязани .Сутрин закуската е сандвич ,кус-кус,юфка
И незнам каква е тая мода над год с АМ.


ами АМ "пие" вече само като допълнение в кашата вечер или понякога след вечерята, или на обяд преди да заспи... те дечицата и след като навършат годинка е хубаво да си пийват мляко, и понеже само кисело мляко не иска много, а прясно отказва да пие, си му давам още АМ. Но това вече не е основното ядене, яде същите неща, които ти си изброила.

# 23
  • София
  • Мнения: 676
При нас този проблем настъпи малко след 1г. Видях се в чудото, защото до този момент всичко похапваше. Затова въведох и кисело мляко с бисквити. Общо взето менюто беше по-сладичко. Започнахме и със сандвичите. Сега супите ги хапваме на чешмата с играчки.

Общи условия

Активация на акаунт