Дъщеря ми не иска да ака

  • 14 317
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вреди със сигурност има, макар че ако проблемът е временен, няма да са така изразени, както ако е хроничен. Задържането на аките води до обратно всмукване в организма на водата от тях, което ги прави твърди, а твърдите аки причиняват травми в областта на ануса - това е и болезнено, и може да доведе до хронични проблеми (една от причините за хемороиди и рак на дебелото черво е например - но това при възрастни и при продължаващи с години проблеми). Другият проблем е, че освен водата, обратно в организма се всмукват и част от токсините и отпадните метаболитни продукти, които трябва да се изхвърлят чрез аките - това натоварва системите и в дългосрочен план затормозява работата на целия организъм, спомага за по-бързото стареене на клетките и т.н., и т.н. Пак да кажа - това е при хронични проблеми!, няма сми да се шашкаме ужасно, ако се случва само за някакъв кратък период от време, докато децата свикнат да контролират естествените си функции.
Аз се наоплаквах и имаше ефект - детето свърши работата, и то в гърнето и беше много горда от себе си Grinning Така че има надежда Laughing

# 16
  • Мнения: 583
и ние сме така от 3-4 месеца. малката е на 2г,2м. съвпадна с махането на памперса, но мисля, че по-скоро е от стискането в яслата. сега вече я боли дупето и изпитва страх да ака. и аз обяснявам, че като излезе акото ще спре да я боли дупето и ще и стане леко на коремчето, но тя изпитва страх. давам дуфалак, сладко от сливи и какво ли не-дори свещички ако са минали 4 дни. последният път не беше акала цяла седмица ooooh!
за вредите лекаря ми каза, че дебелото черво притискало май пикочния мехур и можело да доведе до инфекции. в крайна сметка не е добре. и при нас е чисто психологически проблем!

# 17
  • Мнения: 2 818
При Алина имаше също такъв период, но сравнително кратък. Това, което още понякога правя е, че гледам през пъпчето наужким дали има ако и й казвам. Също така преди, още като махахме памперса всеки път й казвах като отивах до тоалетната... за да види че и на мен ми се прихожда и отивам и си свършвам работата без излишни емоции...  Иначе аз самата дъъълги години (още от детската градина) страдах от запек, на психологическа основа.... Това, което ми помогна беше Аюрведа(Съвършеното Здраве на Дийпак Чопра) ,т.е. смених си начина на хранене (и мислене).... (не съм взимала медикаменти, освен сена, когато си правих изчистващи дни).

# 18
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Проблема е и психологически и физически.Изпитват страх че ще ги боли, а ги боли, защото както вече се каза,акито е сухо,твърдо и боде.Това са ми лични наблюдения от доста деца.Като съвет мога да дам следното -сутрин на гладно разхлабващи плодове -киви,ябълка;чаша топло мляко или вода с мед;масаж на коремчето около пъпчето в посока обратна на часовниковата стрелка.След половин час на гърнето с много обяснения.Правете го в продължение на седмица по едно и също време и ще се радвам, ако съм помогнала. Важно е постоянството,за да не се прибягва до лекарства,към които се привиква.
 На племенницата ми и помагаха сушените кайсии, на моите и мен-кивито.При един следоперативен период ми помогна сладко от рози, но май скоро не съм виждала по магазините.

# 19
  • Мнения: 713
И при нас имаше проблем за 3-4 дена след като махнахме памперсите. Стискаше се. Накрая и казах, че акито иска да излезе и да отиде при другите акита, които са му приятели Embarassed. Знам, че звучи идиотско, но пък и ситуацията е извън всякакви норми и логики. Казах и, че накрая много ще я заболи коремчето и дупето защото акито иска да излезе, а тя не го пуска. Свърши работа. Даже тук писах някъде как се наведе и му изпя малка песничка за довиждане и му се извини, че го оставя само там!
Ооооооооооооох, понякога е толкова уморително.
Кажете ми има ли един мъж, който би се занимавал с нещо такова и дали изобщо би забелязал, че отрочето не се е изакало!?

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Кажете ми има ли един мъж, който би се занимавал с нещо такова и дали изобщо би забелязал, че отрочето не се е изакало!?
 hahaha Ей, скоро не се бях смяла така!  newsm78 Не се сещам за такъв около мене...

# 21
  • Мнения: 1 640
Моят мъж се вълнува и притеснява,когато детето не ака или има друг здравословен проблем.Дори обсъжда с др.мъже-колеги от работата му,проблемите около детето.
   Опитайте с разхлабващи храни,плодове,най-вече портокали и порток.сок,компоти от кайсии и много гушкане,внимание,ласки и стискане на детската ръчичка,докато се мъчи да ака детето.Много разбиране и внимание са нужни!!!!!!

# 22
  • Мнения: 154
Кажете ми има ли един мъж, който би се занимавал с нещо такова и дали изобщо би забелязал, че отрочето не се е изакало!?

Авторът на темата е мъж  Laughing
А иначе и според мен проблемът е и психологически, и физически и е нужно голямо търпение, за да бъде разрешен.

# 23
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Извинявам се на автора, ако е мъж. Наблюденията ми са с широк обхват и на съветите ми при деца със запек обикновено не ми се обръща внимание или ми се казва, че е генетично,щото еди-кой си в семейството е така.Обаче като присъствам на мъчението в тоалетната, стискам ръката на изпотеното от зор и страх дете, нали се сещате какво ми иде да направя някой  Twisted Evil  Поздравления за татковците,споделящи и разбиращи проблема   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Искам да успокоя мамите на деца от 2 до 3 годинки. Д-р Спок го е казал - това е периодът, в който децата не искат да се разделят с нищо тяхно си. А акото се възприема като част от тялото им и ги е страх да акат в гърне понеже акото се изхвърля. Моята дъщеря доста време си искаше акото и го пускаше само в памперса, а пишкаше на гърне. Много търпение  е нужно - давах й да си изхвърля акото от памперса в тоалетната като големите и после епизодично като се изакваше в гърнето къщо й давах да го хвърля тя самата.
Вече ако има запек при по-големи деца - може и генетично да е, а може да има и психологически момент - колко от вас като се преместят на друго място не ходят по голяма нужда? Питайте мъжете си, които са ходили войници как е било в казармата и колко време са стискали...това малко за разведряване  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 920
Да, Моргана, и аз го писах това. Чела съм го. И ще се изкажа като бабите - нямаше памперси и нямах такива проблеми. 1 мама беше писала колко се учудило детето й като го пуснала голо и то се изакало - какво излиза от него. 
Почвам да симпатизирам на Людмил-натуралиста. Или слагайте памперси до тийнеджърска възраст.
Проблемът не е маловажен.

# 26
  • Мнения: 1 866
Почвам да симпатизирам на Людмил-натуралиста. Или слагайте памперси до тийнеджърска възраст.
Проблемът не е маловажен.

Колкото и неприятно да ми е да го призная и аз започнах да се съмнявам в техниката на късното слагане на гърне "когато детето пожелае". Не знам какви са травмите от ранното слагане на гърне, но аз вече се запознах с проблемите на късното слагане. Сега с бебето няма да чакам прословутите признаци за слагане на гърне. Когато прочетох за първи път темата на Людмил бях меко казано втрещена, защото това влизаше в пълно противоречие с всичко, което съм изчела по въпроса написано от съвременните педиатри. В момента чета усилено темите за ЕБХ... Не го намирам за нормално едно дете да се страхува да се изака в гърне/тоалетна, да не говорим, че при някои проблемът продължава и на 4-годишна възраст. Памперсите са голямо улеснение за майката, но като всяко нещо, явно трябва да се ползват с мярка.

# 27
  • Мнения: 5 877
В интерес на истината при второ дете ще започна много по-рано с гърнето. Просто памперсите са всичко друго, но не и естествен начин на отглеждане. Че то котето ми се научи по-бързо.

Иначе по темата - обяснила съм, че това е като изхвърлянето на боклука. Както ядем динята, но изхвърляме кората; не можем до безкрай да събираме динени кори вкъщи.

# 28
  • Мнения: 3 491
Да, Моргана, и аз го писах това. Чела съм го. И ще се изкажа като бабите - нямаше памперси и нямах такива проблеми. 1 мама беше писала колко се учудило детето й като го пуснала голо и то се изакало - какво излиза от него. 
Почвам да симпатизирам на Людмил-натуралиста. Или слагайте памперси до тийнеджърска възраст.
Проблемът не е маловажен.
Не отричам опитите да се приучва детето от рано на гърне, има такива съвременни книги, има и сайтове:

http://www.diaperfreebaby.org/

Не знам обаче дали има пряка връзка между запека, памперсите, и страха от тоалетната. Моят съпруг например е от поколението, гледано без памперси, но е изпитвал ужас от ходене до тоалетна в детската градина. Онези тоалетни с дупка по средата и две стъпала отстрани. И мене ме беше страх от селските клозети, все ми се струваше, че ще падна в тях.
Моите деца, да чукна, са израсли в памперси, и са нямали засега проблем със запек. Ако ми се наложи друг път да гледам бебе, се изкушавам обаче от идеята за ранни опити на приучване към гърне, защото и на мене като на Анда ми се струва по-естествено. Без да си правя илюзии, че това е застраховка срещу запек.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
за вредите лекаря ми каза, че дебелото черво притискало май пикочния мехур и можело да доведе до инфекции. в крайна сметка не е добре.

Да, и на мен това детски уролог ми го е казвал - пикочният мехур се притиска от препълненото дебело черво и не може да си изпразва хубаво от урината, вследствие на което урината може да бактеряса.

Общи условия

Активация на акаунт