Отговори
# 330
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 247
Това беше от малкото добри новини. Гледах в Тик ток колко е разочаровано съществото, че са му отказали лиценз. То цял куп диагнози има, книжка иска.

# 331
  • Мнения: 4 756
То и тротинетките трябва да се контролират на кого се дават. Карам си аз и хоп - скокне пред теб някой на тротинетка без да се съобразява.

Имам въпрос за колата на майка ми - много е стара, опел корса, 1997 г. Беше хубава като я купихме преди много години. Още върви, поддържана и поправяна е. Но самата кола вече е с много амортизирани козметично части - примерно уплътненията вече толкова не уплътняват, че като я мих онзи ден, попадна вода в купето. Някой сменял ли е уплътнения и колко би струвало? И заслужава ли си?

Като питаме в няколко сервиза - нищо й няма на колата, ако не ти пречи, карай така  и въобще не им се занимава.

# 332
  • Мнения: 29 844
Ако сте от София, питайте в М Комплект в Дружба. Мисля, че правят всичко без ламарини и боядисване.

# 333
  • Мнения: 187
Здравейте,надявам се,че питам в правилната тема.
За да си изкарам СУМПС в КАТ,трябва ли да са платени глобите,които имам като собственик на автомобил преди това?
До колкото знам,ако не са платени,не мога да взема книжка,а попаднах на статии,които твърдят обратното.
Ако имам възможност да ги отбутам малко във времето ще е чудесно,ако не не.

# 334
  • Мнения: 4 756
Съвсем ясно си е написано:

Не се издава свидетелство за управление на моторно превозно средство до заплащане изцяло на дължимите глоби по Закона за движението по пътищата.

Soul, благодаря, не е в София.

# 335
  • София
  • Мнения: 330
...Някой сменял ли е уплътнения и колко би струвало? И заслужава ли си?
На врати да, към 7-8 лв. на метър.
На странични прозорци не.

# 336
  • Мнения: 590
Здравейте,надявам се,че питам в правилната тема.
За да си изкарам СУМПС в КАТ,трябва ли да са платени глобите,които имам като собственик на автомобил преди това?
До колкото знам,ако не са платени,не мога да взема книжка,а попаднах на статии,които твърдят обратното.
Ако имам възможност да ги отбутам малко във времето ще е чудесно,ако не не.
От собствен горчив опит знам, че първо плащаш глобите и после получаваш свидетелството Simple Smile

# 337
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Помощ в избор на автомобил за градски условия. Ще се радвам на споделен опит,съвети, коментари
Тойота CH-R второ ниво на оборудване хибрид 2.0 180кс, Пежо 2008 Allure бензин 1.2 131кс,  T-cross R-line бензин 1.5 150кс.
Taigo Style 1.5 150кс бензин
Пежото беше първи избор-дизайна ми харесва, но двигателя май не става. Тойотата- отзад май е тясна, и тези прозорци в тавана, изобщо може ли да се гледа през тях при пътуване (деца, возещи се отзад), Т-крос ( имам плануван тест драйф)- хубава визия и до там ми е извесното
Говорим за нов автомобил.
Напудрените втора употреба вече ги видях :/

# 338
  • Мнения: 41 507
Ако размерът на Т Крос те устройва виж и Тойота Ярис Крос, много е симпатична. Също и новият Нисан Жук ме изненада приятно за толкова компактна кола и като място вътре, и като багажник.
Иначе Пежото е най-пълноценен автомобил, но когато тествах 3008 не можах да свикна с волана - много малък такъв един и много неудобен. Нямаше как да го хванеш без да натиснеш някое копче. И това ме отказа. А и бяха скъпчии.

# 339
  • Мнения: 590
Аз пък точно на волана на 3008/2008 се кефя много. От 3 години го имам и заради въпросния волан, май ще видя зор да си купя друга кола Simple Smile Трябва да се кара няколко дни, за да свикнеш колко удобен е, виждаш си таблото като бял човек над волана. Сега всеки друг волан ми се вижда огромен и тромав. Няма ли 2008 мек хибрид, ако е само 1.2 бензинов, не е най-добър вариант.

# 340
  • Мнения: 41 507
А къде си слагаш ръцете, че да не са върху някой бутон?
Иначе аз и с моя волан си виждам таблото.
Но - за всеки вкус волан Simple Smile

# 341
  • Мнения: 9 300
Всъщност за какво ви е да гледате таблото?! Опитните шофьори по усет знаят с каква скорост се движат и не е нужно да гледат таблото. А пък новите модели коли имат такива табла или по-точно екрани,че ми се повръща като ги видя. Хайде един или преко сила два малки екрана – да,ама по три...!

# 342
  • Мнения: 41 507
Голяма грешка е да разчиташ на усета за скоростта, защото усещането се промяна много в зависимост от качеството на пътя, трафика и времето, което шофираш.

# 343
  • Мнения: 2 683
А какво му е на двигателя на пежото?
За който и автомобил се разтърсиш ще намериш лоши мнения.
Моето разбиране за градски автомобил е около 100 к.с.
Служебно карм С3 85 кс. За град си е ОК. Вече извънградско 2-ма човека се мъчи малко.

# 344
  • Мнения: 41 507
О, според мен точно за града трябва прилична мощност (не чак нещо маниашко) защото в града ти трябва добро ускорение за да се включиш, престроиш и други такива. Не за да караш бързо.

Общи условия

Активация на акаунт