изделия от кашони

  • 1 396
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 915
Здравейте момичета . Пиша ви за идея .
Искам да си направя едно мини шкафче от кашони обаче с какво може да го замажа отгоре просто за да е гладко .
С гипс , с брашно , вода и сол , със каша от кашони , но мисля после да го облепя с фолио.
Бих искала да натежи малко . Очаквам вашите съвети

# 1
  • Мнения: 8 952
С паста Рафаело.

http://lorkaart.bg/product/44/pasta-rafaelo-1-kg.html

Има различни по големина разфасовки.
http://lorkaart.bg/category/25/pasta-rafaelo.html

Аз правих миниатюрно шкафче с тази паста, но не е проблем и за по-голямо.
Може да се надраска, докато е мокро, за да стане като дърво и после може да се оцвети. Иначе е бяло.
Става здраво.

# 2
  • София
  • Мнения: 3
С паста Рафаело.

http://lorkaart.bg/product/44/pasta-rafaelo-1-kg.html

Има различни по големина разфасовки.
http://lorkaart.bg/category/25/pasta-rafaelo.html

Аз правих миниатюрно шкафче с тази паста, но не е проблем и за по-голямо.
Може да се надраска, докато е мокро, за да стане като дърво и после може да се оцвети. Иначе е бяло.
Става здраво.



Това е някакъв модел на детска къща или шкафче за ползване? (Снимката ми се струва, че е на модел от детска къщичка за игра).

# 3
  • Мнения: 1 915
Искам да си направя нещо като библиотека . Едната ще е на етажи , като тия дървените , които се предлагат на зиг заг . Тя е само във височина . Другата която искам е да е като шкаф на 2 или 3 рафта широки около метър , която ще бъде сложена на една ракла . Всичко ще бъде изработено от кашони тъй като имам в повече .

А трябва ли да обработя с нещо преди да намажа с пастата ?
От горе мисля да сложа фолио или дървесен цвят или мраморно. Пък може и да е с тебеширена боя и от горе лак . Вие как процедирахте ? Каква боя и лак ползвахте ?

# 4
  • Мнения: 8 952
Това, което съм показала, е миниатюра - исках да покажа как може да се направи да прилича на дървено шкафче - с релеф и цвят.
Доста амбициозно ми звучи шкафче от кашони. Трябва със сигурност да се наслоят няколко пласта кашон, защото на един пласт ще е много нестабилно за такъв голям проект. Правила съм къщички за котки от кашони - няколко пласта, лепени помежду със силиконово лепило, станаха здрави.

Отгоре за замазване на планираното шкафче аз предполагам, че с паста Рафаело ще стане много добре. С нищо не се обработва предварително. Маже се с шпатула. Където останат неравности, след пълно изсъхване може да се загладят с шкурка.

# 5
  • Мнения: 1 915
Точно така мисля да направя . Отрязах вече частите и ще ги направя на 3 пласта след това краищата ще облепя с хартиено тиксо след това ще ги обработя с нещо дали с тази паста или ще измисля нещо друго не знам . После ще ги облепя с фолио за мебели и ще го сглобя и това е . Трябва да измисля нещо за здравина защото ще стане тежичко , когато сложа нещата . Даже си мисля след като го направя на пластове дали да не го лакирам или намажа с лепило за да стане твърдо .

# 6
  • Мнения: 8 952
Пастата дава здравина.
Все пак нямам представа с каква големина е проекта.

# 7
# 8
  • Мнения: 8 952
О, ами много трудно ми се вижда за правене от кашони............
В смисъл центъра на тежестта на рафтовете се пада на ъглите и ще трябва много здраво да е захванато всичко за гърба. А се предполага да се редят книги, които доста натежават... По-друго щеше да бъде, ако рафтовете бяха хоризонтални.

Но пробвай, ще кажеш как е станало!
Ако ти трябва за Коледа, почвай го, защото ще отнеме дни да съхне и т.н.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 09:53 от utro77

# 9
  • Мнения: 1 915
О, ами много трудно ми се вижда за правене от кашони............
В смисъл центъра на тежестта на рафтовете се пада на ъглите и ще трябва много здраво да е захванато всичко за гърба. А се предполага да се редят книги, които доста натежават... По-друго щеше да бъде, ако рафтовете бяха хоризонтални.

Но пробвай, ще кажеш как е станало!
Ако ти трябва за Коледа, почвай го, защото ще отнеме дни да съхне и т.н.

Благодаря за подкрепата . Вчера правих едно рафтче за кухнята от ламинат . Получи се доста добре . Надявам се да обработя добре кашона за да понатежи малко и да се получи . Ако ли не ще направя един квадрат с един рафт и отделно малки крадвати . Но се чудя как да захвана самите плоскости към основата .

# 10
  • Мнения: 8 952
Но се чудя как да захвана самите плоскости към основата .

Ами то това е проблема.
Лошото е, че в случая с ъгловите рафтове, всъщност основата /гърба трябва да ги държи. А не да се държат един над друг. Както примерно при подобна етажерка :



Тук рафтовете се държат за страничните плоскости. Ако има гръб, то ще е декоративно.

По принцип кашони според мен може само да се залепят със силиконов пистолет.
Аз купувам едни пръчки за пистолета, които са по-скъпи, но пише, че лепят стъкло и метал и са много по-здрави от обикновения силикон.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 11:10 от utro77

Общи условия

Активация на акаунт