Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 19 776
  • 348
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 27 406
Не, нямат нищо общо. 😉

# 91
  • Мнения: 36 953
Един малко по-дълъг трейлър на Аватар: Последният повелител на въздуха:



Чакам го - чувам интерпретация на оригиналния саундтрак и изглежда са се постарали да прилича на анимацията, така че е обещаващ.
Зуко можеше да е по-добре изглеждащ (знам, че е малко момче - казвам го като зрител, който е свикнал да гледа източно азиатски актьори и знам, че има опции).

# 92
  • България
  • Мнения: 6 300
О, не може да бъде!
Няма чернокожи?
Ще протестирам и ще гледам.
Анимации не гледам, сериалът звучи и изглежда интересно.
Момчето ми харесва, но това момиче с кръглото като питка лице, хич. Kiawentiio.

# 93
  • Мнения: 36 953
Сигурно е инуитка - героинята е нещо такова (не точно, защото е фентъзи сериал, който се развива в измислена вселена с измислени нации и континенти, но Водната нация са си ескимоси).
Огнената и Земната нация са китайци, а Въздушните номади (от които имаме един брой) са от типа на тибетците или непалците (не знам дали е все едно - не съм антрополог).
Сериалът е американски изначално, но тези неща са доста подчертани и сега хората стават чувствителни, ако не са отразени в игралната версия.
Впрочем има вече една игрална версия на Шаямалан (филм е) и е много зле, но не само заради каста, просто е скучновата и досадна.

П.п. замислих се за Огнената нация и Япония - в Гугъл пише, че те били вдъхновени повече от японската култура, отколкото от китайската - и аз си спомням, че имат хайку, по някой нинджа и т.н., обаче на мен като цяло ми приличат повече на китайци. И костюмите им напомнят повече за китайските фентъзита, отколкото за кимона (с някои изключения).  А и отношението с въздушните номади е очевидна препратка към поведението на Китай спрямо Тибет.
Разбирам, че не искат да дразнят империята, ама хайде сега...

Последна редакция: пт, 26 яну 2024, 11:27 от pppqqq

# 94
# 95
  • София
  • Мнения: 27 406
А, стига бе.
Е, може, окс. Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 27 406
Някой гледа ли сериала за Пърси Джаксън?
Аз мисля да го започна тези дни. 😊

# 97
  • Мнения: 36 953
Аз си чакам Енг Simple Smile
На Пърси Джаксън гледах ревю (само на първи епизод), което ми напомни, че самата история не е много интересна. Гледах два от филмите (вторият изглеждаше, все едно са го снимали сами децата пред блока) и не бях впечатлена.

# 98
  • Мнения: 9 298
Така и не харесах  Пърси Джаксън. Нито книгите, нито всичко произлязло от тях. За сметка на това харесах розовия захарен памук - Реликвите на смъртните. Blush Joy

# 99
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
Това е само за малки деца 😁

# 100
  • Мнения: 387
Къде успяхте да гледате последния сезон на "Короната"?

# 101
  • Мнения: 9 298
От създателите на китайския Three-Body и на филма The Wandering Earth тази година се очаква да има нов научно- фантастичен сериал - Sea of Dreams . По романа на Лиу Цисин, който е и автор на романа Трите тела.

# 102
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 552
"Короната" от Замунда го теглих.

# 103
  • София
  • Мнения: 27 406
Изгледах епизод 1 на Квантов скок 1 (2022) по Фокс, така де, вече Стар Ченъл.
Всеки вторник и сряда ще дават по един епизод.
Хареса ми пилотния епизод.

# 104
  • Мнения: 36 953
И аз мислех да го гледам пак, но забравих - все забравям да следя програмите.

Общи условия

Активация на акаунт