Препарати за съдомиялна - 13

  • 7 350
  • 154
  •   2
Отговори
# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 544
Абсолютно винаги изплаквам на течаща вода чиниите. А пък може би заади това филтърът ми няма слуз и гняс и не се налага да го мия ежедневно. Не ми се е повишил разходът за вода, несериозно е. Това е моят начин да удължа живота на миялна си.

# 91
  • София
  • Мнения: 10 607
Ни плакна, ни мия чинии, ни слуз имам.

# 92
  • Мнения: 590
Ни плакна, ни мия чинии, ни слуз имам.
Същата работа и при мен - със салфетка забърсвам едрите отпадъци и мятам в машината да мие. Почиствам с препарат май веднъж месечно, може и да прескоча някой месец. Ако ми дойде музата, може и 2 пъти в месеца да почистя с препарат. Филтъра гледам веднъж седмично да погледна дали е за почистване, измивам го с веро и го мятам пак в тръстиката.

# 93
  • Мнения: 2 140
Ни плакна, ни мия чинии, ни слуз имам.
+ мен
Освен това почиствам филтрите на около 6 м. Почти чисти са, много малко отлагания има. Миялната се ползва ежедневно.
Преди използвах Финиш куантум ултимейт, а от около половин година - Феъри платинум. Гланц не съм ползвала никога.
Въобще не ѝ робувам.

# 94
  • Мнения: 373
Много леко ги изплаквам преди да ги сложа в съдомиялната, колкото да паднат парчетата (изобщо не се престаравам) пускам и заминавам. Такова глезене мисля, че в този живот няма да види. Предпочитам за това време да свърша нещо друго или да си поиграя с детето. Нека не забравяме, че всеки човек има различно виждане за това кое е правилно. Като прост пример давам гладенето на дрехите. Мразя и ненавиждам гладенето, но пък има хора без да се изгладят не могат да излязат или дори да си облекат домашните дрехи. За мен това е грешно, но за тях не е. (Овладях простиране без намачкване, дори на работа са ме давали за пример, че винаги съм с изгладена униформа 🤣)
Относно съдомиялната веднъж я пуснах празна с препарат за почистване и то когато я купихме (на месец и малко ни е), веднъж отворих да видя филтъра след двуседмично ползване, той беше с 3 боклучета, ама го бях извадила и го измих 😊

# 95
  • Мнения: 192
Ей, вие ме попиляхте. Еми аз съм дала над 1к за тази миялна и аз решавам каква рутина ще имам. Не ме мързи.

Онова не е слуз а по-скоро като направи месец без да съм мила с препарата, на телената решетка се образува 1 мм прозрачен филм. От водата сигурно.

Вие ако искате не ги мийте.
Кой каза ММ.
Викам сега скора не съм писала дисертация за мъжо.Joy
Вие преценявайте за себе си.
Аз не и слугувам толкова чак. Възпитана съм от майка перфекционист и може би от нея наследих така да обичам да чистя.
Извинете че си пазя машината.

Ангел Дъст, право е момичето нещо става със сензора ако ги миеш. Ти пък без да се заяждам изразходваш 1/3 от водата да кажем за миене. Ако пробваш със ползвани салфетки от вечерта да кажем ще пестиш пари момиче.Kissing Heart
Всяка жена си има любим уред. Моите дори имат имена.
Фурната не я и поглеждам, вече и минаха чистите времена.
Обичам си см и пералнята.

Както и да е...
Искам да знам къде има промоции на таблетки? Има 39.90 100 бр на Финиш обикновените във Дм.
Но аз търся на Феири. Някой беше казвал, че имало двойни пакети.
От къде мога да се снабдя със
окачватели за бебешки биберони и шишета?

# 96
  • София
  • Мнения: 10 607
В emag
https://www.emag.bg/kapsuli-za-sydomijalna-fairy-platinum-plus-a … 086/pd/DNBRX1MBM/
но само това е на промоция 1+1,
преди НГ имаше доста варианти, следи промоциите.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 264
Аз кога съм казала че плакна всичко, между другото аз си ползвам почти винаги фиксирана програма, 1,40 на 50гр и нямам проблеми.  А колко пари ще спестя ако програмата ми  ползва някой др мл по-малко вода и 15мин по-малко ток др въпрос, няма да забогатея.
Виж пестя от това, че не мия на ръка, защото там ми отива цял бойлер.

# 98
  • Мнения: 625
Боже, дори не знам къде се намира филтъра, а имам машината от 2 години.

# 99
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 544
Е, ти си в другата крайност.

# 100
  • Мнения: 1 070
В Лидл Феъри са в промоция.
Платинум излизат по 0,38 лв бройката.

# 101
  • Мнения: 167
Привет, хора!
От една седмица имаме миялна Gorenje 45.
Нормално ли е съдовете да имат вкус на препарат (горчиво-солен)?
Ползвам капсули на Fairy

# 102
  • Мнения: 2 140
Привет, хора!
От една седмица имаме миялна Gorenje 45.
Нормално ли е съдовете да имат вкус на препарат (горчиво-солен)?
Ползвам капсули на Fairy
Не е нормално.
Да не би да ползваш някоя кратка програма? С капсули се работи на стандартни програми.

# 103
  • Мнения: 167
На нормалната програма я ползвам. Ще пробвам на интензивната, тя е с три изплаквания... дано се отмива всичко Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 2 140
На нормалната програма я ползвам. Ще пробвам на интензивната, тя е с три изплаквания... дано се отмива всичко Rolling Eyes
Какво визираш под “нормална програма”?
Аз мия на Интензивна (70С) или Ауто (45 — 60С). И двете програми са дълги (2:36 — 2:49 ч.).

Общи условия

Активация на акаунт