Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №24

  • 39 319
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 28 993
Мими, какво пи? Аз съм на "Зафрила" сега, защото дори със спирала "Мирена" не ми спира по 15 дни.
Примолут нор. Това ми изписва АГто.

# 691
  • Мнения: 13 905
Витамин С по-големи дози.
Благодаря за отговора. Колко да е голяма дозата?

Аз пих вит.С по формата на нещо като пластикови ампули 1000 мг в 10 мл на др.Волке. Това ми препоръчаха от апктеката.
Цикълът е обилен защото вероятно имате за 4 месеца натрупана лигавица.

# 692
  • Мнения: 459
Здравейте ,някой може ли да ме ориентира в изледванията
Изследванията са напълно нормални, не за менопауза. Далече от нея сте.
Благодаря ,а естрогена не е ли прекалено занижен?
Моят е още по-нисък, но това не пречи да ми идва на 15-20дни, да имам кръвоизливи или доста обилен цикъл. Мисля, че е вярно твърдението , че не е показателен естрогена в кръвта , а този в тъканите и най-добре е да се изследва пролактин, а не естроген. Висок ли е пролактина, значи е висок и естрогена в тъканите. Всичко при мен говори за естрогенова доминантност, въпреки че ми е доста нисък.

Ена123 от всичко, което съм пила, Зафрилата ми е най -гадна. Дори ми дойде докато я пих, сигурно е слаба, а ми действаше ужасно.

За цикъла за спиране - овчарска торбичка чай или малинови листа пак чай, дицинон/циклонамин , рутаскорбин.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 11:36 от Една Такава 737236

# 693
  • Мнения: 325



Ена123 от всичко, което съм пила, Зафрилата ми е най -гадна. Дори ми дойде докато я пих, сигурно е слаба, а ми действаше ужасно.

За цикъла за спиране - овчарска торбичка чай или малинови листа пак чай, дицинон/циклонамин , рутаскорбин.
Какви ти бяха страничните ефекти от Зафрила и веднага ли започнаха? На мен засега ми се подува коремът, но съм го пила само 4 дни. Дюфастон и Утрогестан не ми влияят добре на мен.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Май само моят АГ отказва да предпише каквото и да е. Смята, че намесата в естествен процес ще ме направи пациент по другата му специалност - онколог.

# 695
  • Мнения: 325
Май само моят АГ отказва да предпише каквото и да е. Смята, че намесата в естествен процес ще ме направи пациент по другата му специалност - онколог.
Не без основание. Прав си е докторът. Замислям се кое е за предпочитане-да съм на хормони, които ми вредят на целия организъм, или да си махна матката, след което пък не се знае какво ще последва? То може още 10 г да имам цикъл, колко да ги пия тези хормони?

# 696
  • Мнения: 20 224
Май само моят АГ отказва да предпише каквото и да е. Смята, че намесата в естествен процес ще ме направи пациент по другата му специалност - онколог.
Хората имат проблеми - кръвоизливи и пр, и за това им се изписват лекарства.
Ако нямаш проблеми от такова естество, нормално е да не ти се изписва нищо.

# 697
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 647
Пролактинът на кой ден е добре да се изследва?? Може ли да се пусне на 21вия заедно с прогестерона??

Карен, и моята АГ така смята, докато нямам оплаквания. Аз обаче на своя глава смятам , ако много ме тормозят топлите вълни да пия Черен кокош. Някак си най безобиден ми се вижда. Пък дали ще има ефект , ще видим.

# 698
  • Мнения: 28 993
Май само моят АГ отказва да предпише каквото и да е. Смята, че намесата в естествен процес ще ме направи пациент по другата му специалност - онколог.
Карън същото казва и моят мамолог за гърдите, който е онколог-мамолог. Но като не спира близо месец какво да се прави...!

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Имам изменения,  иначе не бих следила тази тема.

# 700
  • Мнения: 28 993
Имам изменения,  иначе не бих следила тази тема.
Мен по принцип ме изпраща на кюретаж, но на мен ми предстои така или иначе махане на матка поради смъкване.

# 701
  • Мнения: 20 224
Не вярвам да имаш кръвоизлив например, или да не ти спира дълго време, и твоето АГ да не предприеме нищо.

# 702
  • Мнения: 8 970
Здравейте!
Отдавна не съм писала.
Последният месец се опитвах да се придържам към хранене по Зоната. Уж не е драстично ограничение. Но гледах да консумирам само позволени и здравословни въглехидрати и по принцип нямах нарушения в тази част.
Не знам дали е от това, но цикълът ми нещо се бави... Днес е 37-ми ден и нямам признаци. Преди година се случи закъснение от 40 дни, но от тогава до сега си беше редовен на 28-27-26 дни.
От ЕГН-то ли ще е или от храненето?

# 703
  • Мнения: 20 224
Не вярвам да е от храненето.

# 704
  • Мнения: 325
На колко сте години? Аз също от месец съм без захар и спазвам режим, че се бях поотпуснала, но нямам промяна в цикъла-все същите проблеми.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 14:19 от Ena123

Общи условия

Активация на акаунт