Частни ДГ София - моите впечатления

  • 128 154
  • 645
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Лиорена, много си права, без да си кривя душата
И за мен най-важното е учителката, разбира се не без значение е базата, но най-най-важното са педагозите.
Съвет от мен ако приемаш, Lady Charm, следваща стъпка, като си отсееш фаворитите, запознай се с учителките. 

# 16
  • София
  • Мнения: 6 990
Дъщеря ми също ходи в частна детска градина, и съм ходила само в една от изброените (сетете се коя Laughing) преди да я запиша там където е в момента (не е от списъка).

Кажи къде е де, Лио, особено щом  си доволна.  Нали точно за това е темата Simple Smile

 Simple Smile Peace Аз за 3 години членство във форума се убедих, че не трябва да казвам нещата им с точните имена - опарих се няколко пъти вече, не ме разбирай погрешно, моля те, нищо лично.


Лио,дай жокер ,ние сме схватливи  Mr. Green Няма да правиш директна реклама или антиреклама.Може с номера 1,2,3..може и на бесеница да играем примерно Е..А / и за тази в която си ходила и тази в която е детето сега/ Тази апокрифност още повече ни заинтригува  Laughing

# 17
Моята кума се опари много с Пламъче – избраха я само защото живеят в Борово и им беше много удобно.
Бая разправии си имаха и отстрани беше трудно да им се хване края кой крив кой прав, но като страничен наблюдател бях втрещена от едно – супер непрофесионално отношение и безхаберие!
Не може през ден детето да го връщат с белези и вместо да търсят решение на проблемите ... те държат сметка на родителите.... майката изпадна в нервна криза! да те обвиняват тебе и детето че нещо ви е сбъркано..... абе грозна история, тия трябва да ги затворят.
Пари могат да се правят с много видове бизнеси, но детските заведение на са лъжица за всяка уста Peace!

# 18
  • Мнения: 3 271
Simple Smile Peace Аз за 3 години членство във форума се убедих, че не трябва да казвам нещата им с точните имена - опарих се няколко пъти вече, не ме разбирай погрешно, моля те, нищо лично.

Много си права! По същата причина и аз вече не пиша нещата директно във форума. Ако реша или ме помолят - на лични.

# 19
  • Мнения: 124
Малко лични впечатления за Пламъче:
Септември месец се наложи спешно да търся ясла за сина ми (тогава 1г 4м). Първата, в която отидох беше Пламъче, имаше места и го записах там. Това беше единствената ясла в която отидох, не ми хареса особено много, но жените ми се сториха симпатични и любезни, падаха се на 3 жени 10 деца и се надявах,че ще обръщат много внимание и на моето.
В последствие всичко, което ми се стори хубаво в началото в тази ясла, се оказа погрешно, дори и големия двор, който когато и да сме отишли беше все на сянка, но това е най-малкия проблем на яслата.
Детето ми за първи път отиваше на ясла и както всички деца в началото много плачеше. Вместо да се опитат да го приласкаят по някакъв начин, ни посрещаха с думите:
"Ама ако пак ще ми ревеш цял ден, направо те връщам на баща ти". Наложи се 2 пъти през деня мъжът ми да отиде до яслата и двата пъти децата навън, нашето плаче - но трите лели седнали на пейката и кротко си говорят. Всеки един от 11 дена, в които беше ни го връщаха насинен, нахапан, всеки път ги питаме - защо не го пазят, все пак е най малкия там - не можели едновременно да ги гледат всичките деца, а не им ли е това работата. Взимахме го умрял от глад и жажда. Последния път го бяха оставили наакан. Започна да се буди нощем и да пищи мама, мама водих го на лекар няколко пъти да не би да го боли нещо и според педиатърката му е било стрес от яслата ( една седмица след като спря да ходи там престана да се буди).
Таксата беше 330 лв (без транспорт), естесвено ако детето е болно пари не връщат. Една седмица преди да изтече месеца ни казаха, че повече не искат да го гледат защото много реве и притеснява другите деца. Върнаха ни 50 лв. Та равносметката за 11 дена, в които посещава яслата ( една седмица беше сополив и не го водих) - платихме 280 лв, детето ми се будеше нощем, нарекоха го неконтактен, не искал да свикне там ( не че нещо направиха, за да свикне) и какво ли още не.
 Сега за сравнение го водя в най близакта до нас държавна ясла. Свикна за 3 седмици, сестрите, въпреки че посрещат по 20 и повече деца, са винаги усмихнати, първите 2 седмици си го поемаха на ръце , за да се успокои и да свикне по бързо. И вътре определено изглежда по добре от колкото в пламъче.


# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Само да вметна, че в Щатите децата си спят в същата стая на едни походни кушетчици на 20 см от земята и нямат никакви проблеми, които после се събират в ъгъла
И аз не го разбирам това със спането в отделна стая.
Но тук си е твърдо прието явно.

Не само в Щатите...

Племиниците ми винаги са ходели в частни градини в Южна Африка и въпреки, че спяха на дюшечета или нещо подобно на земята  ги отглеждаха и възпитаваха в пъти по-добре от тукашните градини.

Просто тук се обръща внимание на формата - храна, спане... А там се обръща внимание на съдържанието - децата са в центъра и на всяко се обръща внимание с цялото уважение, на което са способни и с респекта към този малък човек  Peace

Извинявам се, че не е по темата, но точно тази разпаленост на директорките на Чуден свят и на Увекинд ме спечелиха.

# 21
  • Мнения: 5 468
Малко лични впечатления за Пламъче:
...........................
Егати Пламъчето Shocked Tired.

# 22
  • Мнения: 605


И най-важното за мен беше разговора с педагозите, затова и не обикалях повече, защото преди всичко за мен беше важно първото впечатление с хората, които гледат детето ми от 9ч до 17ч.

А първото впечатление пак казвам е най-важно за мен, чисто човешкият контакт ,

И за мен това е най-важно, т.е. най важното са педагозите /т.е. учителките/. Мисля си, че има значение и материалната база, но като гледам в къщи с какви играчки си играят моите деца ....
От моята съседка, живяла в Канада 5 години, знам че там в детската градина децата спят на дюшеци /нещо като тези във фитнес-залите, ползвани за коремни преси/, с ДРЕХИТЕ! и въпреки това се чувстват добре. Не ме притеснява липсата на лукс /т.е. собствено легло и пижама  Grinning/, а отношението на персонала.

На Lady Charm - голям   bouquet. Страхотна работа си свършила! Нашите и двете ходят на държавна ясла и детска градина, но винаги имам опция за смяма, ако намеря нещо по-добро от това. А ти обогатяваш знанията ми за нещо много важно. Отново голямо мерси!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Lady Charm, много добре си систематизирала всичко  bouquet.
За улеснение на търсещите мами обаче, би било от полза да разделиш ДГ в ценови категории. Не е нужно да даваш точната такса. Достатъчно е да ги класифицираш на ДГ с по-ниска, средна и по-висока такса.
Например разликата в таксите на ЕСПА и Слънчево зайче е доста голяма, което е от значение за мн. родители.

# 24
  • Мнения: 1 180
Мислех да си замълча, ама на....Та за "Пламъче" -  големия ми син го записах там - беше на 3 год. и 3 месеца. Мислех, че ще свикне бързо, беше го гледала жена преди това и нямаше проблеми. Да, ама не! Какво го правеха ва това "Пламъче", незнам, но се скъсваше от рев, сутрин го дърпах от колата, а той реве, вкопчен в седалката! Така се дереше, че чак повърна веднъж! От там - аз в къщи рев, рев и само стоях до телефона, да не би да ми се обадят от градината. Отивам да го взимам - винаги беше разгащен, на двора, а като ме видеше и очичките му се насълзяваха!  В крайна сметка се разболя, бронхити, чудеса и приключихме. Пари, естествено не се връщат. Повече не ми се коментира, само ще кажа, че и до ден днешен като чуе за мис .... /няма да й пиша името/ и се стряска. Преместих го в друга градина, пак частна, пак в района - е, там го омагьосаха и там си изкара до предучилищна.

# 25
  • Мнения: 5 255
Запис  Grinning
Lady Charm, ако не те затруднява може ли точни адреси и линкове към сайтове /ако имат такива /знам, че повечето имат, но все пак-може да се постнат в темата//   bouquet.

# 26
  • Мнения: 5 255
...Лапину
....Предлагат транспорт с бус със седалки за деца!!! ....

Това е много добре - скоро се бях замислила как превозват двегодишни деца  newsm78
А с останалите как е  newsm78

# 27
# 28
# 29
  • Sofia
  • Мнения: 926
Страхотна тема. Ще я следя. Hug

Общи условия

Активация на акаунт