Раждане в Окръжна болница София? За и Против?

  • 25 704
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 625
Да кажа по темата - ДА ще раждам пак в Окръжна болница! За интериора какво да кажа - сравнително чисто беше, не  е супер лукс, но за няколко дни нищо няма да ни стане. Персонала е горе-долу любезен /правя сравнвнение с Втора градска/! За самото раждане може лекарите да не са супер мили, но никой няма да те остави сама да раждаш! От всички болници, изключвам частните опоределено избирам Окръжна!
Колкото до д-р Жекова и друг път съм казвала, че може и да е най-страхотния професионалист, но по-истерична и груба лекарка от нея не съм срещала!

# 16
  • Мнения: 660
За Жекова-абе да Ви кажа честно не знам колко е истерична,ама май наистина е много заета,примерно мен ме прати сега в понеделник,дори не тя ами асистента и че тя беше в операция и не можа да излезе въпреки че имахме уговорка за въпоснит ден,та исках да кажа че понеже нямали ЖК в Окръжна ме пратиха в 17ДКЦ,да ми следи бременността дори някаква д-р Иванова,която не ми говори нищо,ама ще отида да видя каква е хавата там,което ми е малко странно,като се бяхме разбрали тя да ми води бременността и да раждам при нея,тя казала на асистената че раждането ще е при нея,нотрябва да ходя за прегледи в 17 Поликлиника и ако има усложнения да и нося тогава на нея изследванията,малко размотаване ми излглежда,ама ще видим дано не се налага да правя панаири.За частните клиники се отказах,проучила съм ги и мисля че нямат до там добри специалисти,за обстановката както казах важно ми е да е ЧИСТО,защото е много важно за бъдещото бебе,наплашила сък се от БГ болниците много са занемарени,а в чужбина те са едно от местата където са най луксозни като сгради Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 619
iranikolovaЖекова ми е много близка,а още повече акушер Мишева с която са в екип.Когато бях бременна мен също ме изпрати при д-р Иванова за наблюдаване на бременноста.Изключително съм доволна от нея-невероятно мила,отживчива,обяснява ти всичко подробно.Случими се 2 пъти под ред да ми изгубят болничния в службата и д-р Иванова без никакъв проблем ми го издаваше отново и отново.Мога да кажа,че е невероятна.Раждала съм секцио при Жекова-престоя ми беше 7 дни в б-цата.И мога пак да кажа че спомените са ми само добри.Условията също са добри-чисто е,готвят добре акосе храниш там(на мен ми се наложи)За ВИП-говори с Жекова,акушерката Мишева ги решава тия неща.Не се заплаща до колкото разбрах.Аз бях във ВИП-с бокса(две стаи една до друда) с по 2 легла и една обща баня с тоалетна.И въпреки това общата баня за отделението е една,а тоалетните 2.Отделението е малко,което му придава много положителни неща.Подържа се чисто.Аз съм от мноооого гнусливите хора и имам добри впечатления.А що се отнася до Жекова-ами факта,че е завеждаща отделението напълно оправдава заетостта и!Тя хвърчи постоянно из отделението и въпреки,че бях нейн човек не се радвах много на нейното внимание,но то пък компенсираха всичко останали-сестри,санитарки и т.н. Не се притеснявайм,че няма да ти води тя бременността! За нея гарантирам,че е изключително свестен човек и отговорен лекар.Никога няма да остави пациент в беда.А имаше изказване по-горе относно това ,че е истеричка-МОООЛЯ ВИ!Това е един много борбен човек.Нагледах се на много неща и случай с престоя си там-ами всички са истерици когато имат родилка-това е един добър метод за едно бързо и успешно раждане.Между истерици и грубяни има голяяяма разлика.Няма доктор който да не крещи по време на израждане.Така се стимулира и самата родилка.Успех! И смело напред.Мястото е добро!

# 18
  • Мнения: 1 426
Жекова не е завеждащ отделение.

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз родих там,много съм доволна от д-р Дачева и целия персонал.Ако реша да имам друго бебче пак при нея ще родя! Peace

# 20
  • Мнения: 3 825
Присъединявам се към положителните мнения както за Окръжна, така  и за Д-р Иванова. Единстено попитай дали има ВИП-стаи, мисля, че има една такава с две легла. Аз раждах там юли и единственото неприятно нещо беше, че бяхме много  - 6 родилки+6 бебета в стаята.

# 21
  • София
  • Мнения: 625
А имаше изказване по-горе относно това ,че е истеричка-МОООЛЯ ВИ!Това е един много борбен човек.Нагледах се на много неща и случай с престоя си там-ами всички са истерици когато имат родилка-това е един добър метод за едно бързо и успешно раждане.Между истерици и грубяни има голяяяма разлика.Няма доктор който да не крещи по време на израждане.Така се стимулира и самата родилка.Успех!
Ей, много се дразня когато някоя майка раждала секцио вземе да се превъзнася от лекар, че и оценка дава как трябва да протича едно нормално раждане! Все едно аз да започна да се обяснявам как се ражда секцио при условие, че и понятие си нямам! Ако за едно секцио е необходимо лекаря да е добър оператор, то за едно нормално раждане е необходимо лекаря да има и подход! В това отношение въпросната лекарка има много да учи за отношенията между хората! За протокола не съм лигла и крясъците и освен, че не ме стимулираха ме стресираха и накараха да изпадна в ужас като разбрах че съм пак бременна, спомняйки си кошмара който изживях! Единственото за което съм благодарна по-скоро на господ отколкото на д-р Жекова е, че и аз и детето ми сме добре! А също така искам да отбележа, че ми крещя примерно че съм се разкъсала и трябвало сега да ме шие! Щото пък аз имах такъв мерак да се разкъсам! Айде не се изказвайте неподготвени само защото Вие сте имали късмет!

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 20:35 от anya

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
И двамата ги раждах там. Нормално, без уговорка, без упойка. Баткото в делничен ден по обяд. Малкия нощес в 5 петък срещу събота (беше третото бебе след ремонта).
С първото ме изражда Жекова. Всеки гинеколог след това ми казваше, че бая са ме резнали. Сега като си говорихме с лекарката (Лазарова) докато ме шиеше, че предишната епизиотомия била много голяма и кой ме е израждал и като казах се спогледаха многозначително с акушерката.
И подкрепям anya, че Жекова не удачен избор за нормално раждане.
Иначе и акушерки и доктори имат нормално отношение, битовите условия са съвсем нормални, банята има ръчен душ, чисто е.
От 2003 разликата е, че не навикват като храниш бебо, когато искаш, вода не предлагат, за АМ питат. Опитаха се да ми направят забележка, че бебето спеше при мен, но бяха учтиво парирани.
anya, вторият път беше и по-бързо (пак са си силни болките, но са за по-кратко) и по-осъзнато от мен. Реагирах много по-адекватно по време на целия процес.
Аз раждах там юли и единственото неприятно нещо беше, че бяхме много  - 6 родилки+6 бебета в стаята.
Аз пък бях сама и изкукуригах и си тръгнах по-рано срещу подпис. Искаха да ме държат 5 дни.

И за финал: Всичко е късмет. Малкия беше с двойно увита пъпна връв, но пък дълга. И както каза докторката - Късмет за вас, късмет и за нас...щото, ако беше къса....

# 23
  • Мнения: 1
аз също раждах секцио в окръжна болница март месец гинекожката ми там е завеждащ патологията.всичко беше на 6.с отличен екип бях и съм много доволна и ХАДЖИЕВА И ЖЕКОВА СА ЕДНИ МНОГО ДОБРИ професионалисти!!! акушерките в родилното са много мили и добри но не мога да кажа същото за неонатоложките.ИМАХА ОТВРАТИТЕЛНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ БЕБЕШОРИТЕ  #2gunfire #2gunfire Laughing ЗА ЕДНА МОГА ДА КАЖА ЧЕ НЕ Е БЕЗХАБЕРНА КАЗВА СЕ ЕЛЗА КУЗДОВА

# 24
  • Мнения: 1 531
в нашия блок са две дечица, контингент на клиниката по ДЦП в Красна поляна, за съжаление едното е моето. и двете са родени в Окръжна болница. и двете са, поради грешка при воденето на раждането. елате да ги видите как страдат и двете и как се мъчат всеки ден.

# 25
  • Мнения: 660
в нашия блок са две дечица, контингент на клиниката по ДЦП в Красна поляна, за съжаление едното е моето. и двете са родени в Окръжна болница. и двете са, поради грешка при воденето на раждането. елате да ги видите как страдат и двете и как се мъчат всеки ден.
Ей това  е много кофти-ужас дано не се случва на никой повече,съжалявам наистина за това,дано все пак да се оправят дечицата Ви newsm17

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 11:16 от iranikolova

# 26
  • Мнения: 660
Накарахте ме да се чудя сега,верно че момичетата които са раждали секцио са доволни,но пък аз мисля мойто раждане да е нормално,ако разбира се не се наложи обратното поради независещи от мен причини,ще умувам пак май още имам време поне:) newsm12

# 27
  • Мнения: 1 531
в нашия блок са две дечица, контингент на клиниката по ДЦП в Красна поляна, за съжаление едното е моето. и двете са родени в Окръжна болница. и двете са, поради грешка при воденето на раждането. елате да ги видите как страдат и двете и как се мъчат всеки ден.
Ей това  е много кофти-ужас дано не се случва на никой повече,съжалявам наистина за това,дано все пак да се оправят дечицата Ви newsm17

миличка, няма да се оправят. моето ще е с тежка степен на инвалидност, а да го видиш какво хубаво и умничко момченце е. на другото момиче момиченцето освен с тежката инвалидност е и с умствено изоставане. опитват се да я приучат на относителна самостоятелонсот и да може да говори елементарно. а е красавица - русокоса, синеока, като кукла.
само едно ще ви посъветвам момичета, като се уговаряте с лекар, нека да има доблестта поне ръкавици да си сложи и да се намеси, ако е нужно, а не да гледа отстрани. изисквайте го!!!!!!

# 28
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
миличка, няма да се оправят. моето ще е с тежка степен на инвалидност, а да го видиш какво хубаво и умничко момченце е. на другото момиче момиченцето освен с тежката инвалидност е и с умствено изоставане. опитват се да я приучат на относителна самостоятелонсот и да може да говори елементарно. а е красавица - русокоса, синеока, като кукла.
само едно ще ви посъветвам момичета, като се уговаряте с лекар, нека да има доблестта поне ръкавици да си сложи и да се намеси, ако е нужно, а не да гледа отстрани. изисквайте го!!!!!!
Съжалявам за това, което ви е сполетяло!
При кои лекари се е случило? Може ли повече подробности около раждането ти (дано не ти е неприятно, че питам така подробно, но наистина ме караш да се замислям).

# 29
  • София
  • Мнения: 6 559
За. Защо-  писала съм много по темата в различни теми . Ако имаш конкретни въпроси - питай Grinning

Общи условия

Активация на акаунт