Любители на котки - Тема 190

  • 29 367
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 638
Роси_, аз бих сменила лекарката.

Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?
Котето е излязло положително за антитела на котешки коронавирус (да не се бърка с причинителя на ковид и с ковид). В този случай, аз бих направила тест и на другото коте. Ако е отрицателен, отговорът е да, подлагаш го на риск. Дали ще се разболее от фип - Божа работа, но статистиката уж сочи, че след третата годинка шансовете да се разболее от фип намаляват значително.
Може да съжителства с други котета, защото също не е задължително да шедва вируса, както и не се знае кога и през колко време може да го шедва, но пак подлагаш другото коте на риск, ако е отрицателно за антитела на корона.
А ако нашата има антитела, няма ли опасност за нея?
Ако и вашата е носител на корона, опасността се свежда до Божа работа. Т.е., няма гаранция дали някой от двамата няма да се разболее някога от фип. Това става, ако короната мутира.
Ако вашата е отрицателна, да я заразиш с този вирус умишлено (знаейки, че другият е носител на него) и предвид, че няма гаранция дали ще мутира, не би било много окей. Фип се лекува вече, вярно, но е трудна работа - и физически, и психически и финансово... Затова хубаво претеглете рисковете. Може и да не се разболеят никога и двамата, но и ако се разболее тази, която не е имала дотогата контакт с корона...? Ще се обвинявате после... Ако вече е заразена, взимате другия без проблем и вече е на късмет дали някой някога ще се разболее от фип.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 12:22 от amy_nka

# 61
  • Мнения: 846
Аmy, a то всъщност е по-добре моето момиче да няма антитела и да си остане самичка, отколкото да има антитела, нали?
Ако няма антитела и си живее сама, значи ли, че не може да се разболее от ФИП.
Ох, не знам много сме объркани.
И не знаем дали е по-добре да има или няма антитела....
А другото коте отива на село най-вероятно.

# 62
  • Мнения: 787
Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?

Естествено, че може да съжителства с други котки. Просто са му направили тест за корона вирус, който е показал, че има антитела, т.е. е прекарало вируса вече и не е заразно.

Точно както ние си правехме тест за антитела по време на пандемията.

# 63
  • Мнения: 413
Моят дунд яде гранули на Пюрина про план за кастрирани. Не яде много. По-малко от 60 грама на денонощие. Но всичко му се лепи. (прилича на стопанката си).

# 64
  • Мнения: 159
Момичета, Коки няма афти или лиги. Лекарката казва, че може би е настинка. Проблема е, че му е празно стомахчето а му даваме антибиотик и затова не му се яде, понеже му е лошо. Лекарката каза да му даваме само лечебна храна, но преди малко му дадох пауч със сьомга на Уискас, защото това обича. Веднага близна от сосчето, но не е ял. Лечебните храни не иска да ги погледне дори. Той не яде домашно варена храна.
Кити, и аз така го взех Коки за компания на Оливър, но като че ли той му "спря тока". Такъв стрес му налага през тези два месеца, че започна да линее Коки и ето ни сега...
Какво Ви каза лекарката за храната? Лечебна храна има на различни марки. Ако не харесва някоя, пробвайте с друга марка. Според мен все нещо ще му допадне. Бих Ви препоръчала да не взимате големи количества докато не намерите подходящата марка храна. Ние имахме подобен проблем с храненето на нашия котарак. Само, че той беше опериран и заради заболяването си не искаше нищо да яде. И той ядеше само сосчето на пауча и след няколко часа го повръщаше даже. Но след 2-3 дни имаше подобрение. И на него му бяха сложили нещо във вътрешната част на ухото. Някой го беше писал в темата. Това лекарство уж повишавало апетита. И сега не иска да яде на Хилс лечебната храна, а моя е купил 1.5кг от нея и се чудя как да му я дам. Стои гладен, мяука, ама не яде от нея. И аз се принуждавам да му купувам паучове и консерви. Но когато изобщо не ядеше и аз си позволих да му дам 1 пауч, но не лечебен, понеже нямах от лечебните, а той тези си ги харесваше. Просто и аз мисля, че е по-добре така в краен случай, отколкото на гладно да се дават антибиотици. И ние тогава му давахме антибиотици и още даже продължаваме с тях...
Дано бързо да оздравее Вашето коте!
А някой беше попитал дали има лиги? Какво означава това? Понеже на Наруто като му давахме антибиотиците понякога му текваше една лига. Но аз си мислех, че това се случва когато сме му ги давали на гладно, защото като хапнеше и се оправяше.

# 65
  • До морето...
  • Мнения: 267
Моят дунд яде гранули на Пюрина про план за кастрирани. Не яде много. По-малко от 60 грама на денонощие. Но всичко му се лепи. (прилича на стопанката си).
На смесено хранене ли е или само на гранули?Защото моето котаче е на смесено, но последния месец изяжда порцията гранули за денонощие,която е определена, ако  е само на суха храна ,а той не е..😀

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ето данък Сивчо днес:

Късметка яде само гранули, докато ядеше Пурина Проплан за кастрирани котки беше бухта, сега съм при вет с Маслин, чакаме ред и ще питам какво ядат сега, че се шашнах с раната му и изключих...
Ще редактирам после.

# 67
  • Мнения: 10 638
Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?

Естествено, че може да съжителства с други котки. Просто са му направили тест за корона вирус, който е показал, че има антитела, т.е. е прекарало вируса вече и не е заразно.

Точно както ние си правехме тест за антитела по време на пандемията.

Не е точно така. Според проучванията, котките могат да шедват (отделят) вируса незнайно брой пъти през живота си, когато са носители, пък да не са задължително болни от фип. Шедването става чрез изпражненията. Т.е., котка с антитела си е абсолютен заразоносител и може да заразява, ако шедва вируса в изпражненията си. Според проучвнията, не всички котки го шедват, както и няма закономерност при шедването - някоя може да го шедне веднъж в живота си, друга - на всяко пръцкане, трета - няколко пъти в годината...
Пример: мой Джери от къде се зарази? От баба си или от майка си, които след кастрациите най-вероятно са шеднали в резултат от спад в имунитета. Иначе Джери е роден вкъщи, не е излизал никога навън, нямаше от къде да се зарази. Ползва същата тоалетна с баба си и майка си. В момента майка му Пъси е с фип. Баба му Шушу не се е разболявала. Шушу е взета от улицата. Шушу е на 5 години, Пъси е на 4, Джери е на 1 годинка. Джери се разболя с невро фип, Пъси също с невро фип. Паралелно на Джери се разболя Слънчи на 6 години от друго котило (носител, сестричката му почина от мокър фип като бебе на 3 месеца). Джери и Слънчи не са имали контакт.

Кити, не знам какво да ти отговоря. При всички случаи, ако котка не се зарази с корона е по-добре. А, ако е сама и няма контакт с други котки и не излиза навън, няма и от къде да се зарази с корона. Не е ли заразена, няма как да се разболее от ФИП. Заразяването става чрез контакт със заразени изпражнения или пясък, котката се ближе и поглъща вируса.

Единствен вариант на сама котка да се зарази е чрез заразена околна среда, или чрез майка си, ако майката е била носителка и е предала на бебетата си. Затова е хубаво да се направи тест и на Кити и така да вземете решение какво да го правите рижавия сладур.

# 68
  • Мнения: 846
Amy, ще ходи на село.
Не ми се поема този риск. Докторката каза, че е около 30 %, което ми се струва страшно много.
А само, ако знаете колко е прекрасна и как геройски се е държала по време на прегледите и само е мъркала миличката ❤️ и се е навирала в ръцете на докторката, жадна за любов. Sad
Тъжно ми е, но по-добре да плача за нея, отколкото за Кити!
Тест след тест всеки е бил отрицателен и накрая е светнал този за ковид, съдба.....
ПП питахме дали да водим нашето момиче, просто ей така, за да знаем дали има опасност от ФИП, но докторката е казала, че няма нужда да я стресираме. Утре като взимаме Ейми/така се казва рижия 🍬, ще говорим с доктора на Кити на когото имаме най-голямо доверие.
Има ли сред вас, такива, които са си тествали профилактично животинките?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Привет, храната, с която Късметка отслабна е Gemon, за кастрирани котки.
Маслин го оставих в клиниката, нещо го е ухапало, има две дупки от зъби (малка челюст) и абсцес. Не е Сивчо защото той няма толкова сила да хапе, и зъби кой знае колко няма. Док се съмнява да не е бил стрелян, но в нашия квартал няма такива хора, а и Маслин не ходи далеч.
На около 4 дни е белята, докато видя под черната котешка мишница...

# 70
  • Мнения: 4 015
С благодарност за темата и информация към Ну Заяц:
https://www.emag.bg/pyteka-za-kotki-the-little-cat-cat-planet-v1 … Hpheg0kIXmNfcfklo
 И едно много напълняло данъче. Напоследък й викаме "Крушка", защото, седне ли, придобива формата на пухеста круша.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 18:29 от Шарлот

# 71
  • Мнения: 634
Шарлот, Марса е същия тюлен, много са сладки зимата-Шишо Бакшишо:blue_heart:
Пратих линка от емаг на ММ, чакам коментар от него.
Прибираме се с детето преди малко и в катиото е дискотека.

# 72
  • Мнения: 4 225
Perfect Fit, хубава храна ли е?

Може ли малко помощ, защото май съм сляпа и малоумна🤭 Искам да им поръчам такива, но не откривам къде трябва да напиша данните им 🥺🤦
 Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN1.53  40%OFF | Personalized Pet Dog Tag Engraved Dog Collar Silicone Stainless Steel Anti-Lost Dog Id Tag Pet Nameplate Tags for Dog Cat
https://a.aliexpress.com/_mN9jzo4

# 73
  • Мнения: 10 638
Amy, ще ходи на село.
Не ми се поема този риск. Докторката каза, че е около 30 %, което ми се струва страшно много.
А само, ако знаете колко е прекрасна и как геройски се е държала по време на прегледите и само е мъркала миличката ❤️ и се е навирала в ръцете на докторката, жадна за любов. Sad
Тъжно ми е, но по-добре да плача за нея, отколкото за Кити!
Тест след тест всеки е бил отрицателен и накрая е светнал този за ковид, съдба.....
ПП питахме дали да водим нашето момиче, просто ей така, за да знаем дали има опасност от ФИП, но докторката е казала, че няма нужда да я стресираме. Утре като взимаме Ейми/така се казва рижия 🍬, ще говорим с доктора на Кити на когото имаме най-голямо доверие.
Има ли сред вас, такива, които са си тествали профилактично животинките?
Ехее, това в моя чест ли името... Grinning Wink Мислех си, че е момченце... Ами, ако и Кити е носител (представи си)...?
Аз правя редовно профилактични изследвания на моите възрастни котки, веднъж в годината. При съмнения, при болни, за да знам кой как да изолирам... И за токсоплазмоза даже съм правила на сениорката. За един такъв бърз тест се иска точно 1 капка кръв. Ако Кити не обича да ходи на вет, обаче, и сте решили, че рижата Ейми ще е добре на село, може да ѝ го спестите... Но следващия път като искате да вземете ново коте, пак пред същата дилема ще бъдете изправени... По-добре от сега да си изясните нещата с мъжа ти. Simple Smile

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6 879
Привет! Simple Smile
Аз по различна тема. Какво мислите за къпането на котките?
От няколко дена ми се върти в главата, дали да не го изкъпя.
Питах ветеринарката, още като го взехме Тео, и тя каза да не го къпя никога. Освен ако не се нацапал с нещо което не може или не трябва сам да почисти от себе си. Падал им много имунитета ми каза.
Та, къпете ли ги вашите другарчета или не? Гледам продават шампоани, това, онова ... значи не е забранено.

Общи условия

Активация на акаунт