Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 18 926
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 456
В пясъчник по-добре не. Казвам го от мой личен опит като дето - хвърлиха ми пясък в очите и едва са ги спасили. Почти година съм виждала в жълто всичко....

Отделно всички улични животни ходят там до тоалетната. Котки, плъхове... За мен пясъчника е 1 място преди плажа по мръсотия. Да не говорим като са малки как всичко си пъхат в устата. А и ако все още предимно лази поне според мен площадките за по-нататък. Като гледам каква чистота е по нашите площадки... Не мерси.

Иначе ние ще сме с обувки (стига да проходи) иначе с ерго раницата. Вече започнах да се оглеждам за такива, но не бързам да купувам. От къде да знам кой номер ще сме... 😀

# 586
  • Мнения: 2 707
Аз скоро ще слагам обувки на малката. Постоянно иска да е права. Краката още не я държат, но тя не, държи да е права. И бие контра като се опитам да я сложа да седне.

# 587
  • Мнения: 390
И аз съм против пясъчниците. Развъдник на мръсотия и вариант за някои чревен вирус, и после обезводняване.
Големия ми така, след две подобни посещения след които последва разстройство, повече не стъпвам.

# 588
  • Мнения: 5 026
Гугълнах и се оказа, че даже си има специални обувки за лезещи деца тип кожена пантофка Grinning То хората са го измислили, ама кой да гледа...

# 589
  • Мнения: 1 381
Точно заради стоенето прав не излизаме без обувки а и в количката за да не му мръзнат краката. Дори за вкъщи му взех пантофи.

# 590
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Пиша ви много притеснена и търся съвет. Днес свекърва ми беше на гости и понеже е диабетичка и взимаме бисквитки без захар, и с натурално какао, та по едно време отидох до тоалетна и като се връщам, тя храни малкия със бисквитки с какао и и фъстъци. Аз нямам алергии, но баща му има алергия към лешници и аз се вкарах яко в филма. Много ви моля, без хейт нито към мен, нито към светлото, дайте съвет за какво да следя, зачервяване, обрив, ако се появи какво да правя? Много ви благодаря!

# 591
  • Мнения: 1 456
Подуване, зачервяване, обрив, признаци на анафилактичен шок (проблеми да поеме въздух). И при най-малкия признак бих отишла веднага в спешното, даже не знам дали не бих хукнала веднага. Не само фъстъка, а и какаото е алерген. Има и алергии към подсладители и консерванти, които 100% ги има в бисквитките.

И не е хейт, обаче тази е за бой защото го храни, ама ако стане нещо на детето какво ще направи? Ще каже извинявай и това като, че ли ще оправи нещата, а белята станала вече... Не е хейт, но така виждам аз нещата.

# 592
  • Мнения: 14
Здравейте! Отдавна не ми е оставало време да се включвам в темите, но реших да попитам има ли бебоци вече изпробвали гравитацията… защото ние го направихме и усетих как живота ми се скъси драстично…

# 593
  • Мнения: 390
Обадете се на педиатър и попитайте за какво да следите или ако е нужно да дадете противоалергичен сироп, в случай че се притеснявате.

# 594
  • Мнения: 47
Здравейте, мами! Пиша ви много притеснена и търся съвет. Днес свекърва ми беше на гости и понеже е диабетичка и взимаме бисквитки без захар, и с натурално какао, та по едно време отидох до тоалетна и като се връщам, тя храни малкия със бисквитки с какао и и фъстъци. Аз нямам алергии, но баща му има алергия към лешници и аз се вкарах яко в филма. Много ви моля, без хейт нито към мен, нито към светлото, дайте съвет за какво да следя, зачервяване, обрив, ако се появи какво да правя? Много ви благодаря!

Следиш за признаците, които ти каза Минти. И съвет - ако с разговори не се получават нещата (както при нас) - дръж свекървата далече от детето…. Като се обърне каруцата - пътища много. Детето е най-важно.

Здравейте! Отдавна не ми е оставало време да се включвам в темите, но реших да попитам има ли бебоци вече изпробвали гравитацията… защото ние го направихме и усетих как живота ми се скъси драстично…
Тъкмо 2 пъти - на 6 месеца от люлката-шезлонг и вчера от спалнята… 🫣
Порева малко и има лека раничка на главата, но иначе нищо друго. Ако те притеснява - звънни на личния лекар. Следи за повръщане, поне първите 24 ч., виж дали и 2-те зеници реагират еднакво на светлина, обръщай внимание ако има нещо необичайно в поведението. Но общо взето това са признаците на сътресението. Стискам палци всичко да е наред! ❤

# 595
  • Мнения: 1 766
Мами, привет!
Писах в друга група, но да попитам и Вас, някоя давала ли е вече цвекло? Едновременно много полезно и магнит за нитрати за разлика от земната ябълка, която отблъсква тези последните 😊.

# 596
  • Мнения: 47
Мами, привет!
Писах в друга група, но да попитам и Вас, някоя давала ли е вече цвекло? Едновременно много полезно и магнит за нитрати за разлика от земната ябълка, която отблъсква тези последните 😊.

Аз дадох готово пюре на Gerber с ябълки и цвекло. Не съм го купувала, чистила и пюрирала аз. Не мисля да повтаряме…. Вкъщи не го ядем, на малката също не ѝ хареса и с риск да прозвучи отвратително - цвеклото цял живот ми е миришело на прясно изкопан гроб… 🤮🤮

# 597
  • Мнения: 362
Аз ѝ давам от време на време, сварено на пара или го влагам в печива. Вкъщи го обичаме, така че зависи от родителите дали ще го яде детето или не.

# 598
  • Мнения: 417
Аз също предлагам цвекло в домашните пюрета. Сина ми го харесва, за разлика от мен 😁
Най-често в комбинация с морков и още някакъв зеленчук.

# 599
  • Мнения: 1 381
И аз дадох няколко пъти цвекло. Сварих го на пара, става доста по- бавно от другите зеленчуци. Беше домашно от градината на майка ми. Не го хареса много първия път, за това следващите пъти слагах по- малко като количество в сравнение с другите зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт