КОЙ ДА ЗНАЕ? - Тема 1

  • 30 595
  • 446
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 217
Дават храна между всички предавания, както и безплатни напитки. Поне при други предавания, на които съм ходил като публика преди време даваха. Ако снимките приключат късно, дават и пари за такси, като ги групират по 4 души и по райони. То идеята не е с това да си изкарваш хляба, а да ходиш чат пат. Пенсионерите имат повече време  и ходят, видно е от публиката на Стани богат, хахаха

# 61
  • София
  • Мнения: 1 926
А как се "става" публика?
Аз бих жертвал една седмица за СБ, да видя кое как е на място и да почувствам обстановката (тая година може и да ми дойде ред за стола).
Тук в новото шоо - като самата публика взима парите - хептен ми е интересно как се става част от нея.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 21:56 от EmBrother

# 62
  • Мнения: 534
Въпросите са ми интересни.
Но това излишно плямпане и шоу между тях, малко ме натоварва .... малко лигня излишна ако мога така да кажа. Искаше ми се повече въпроси и по-малко излишно плямпане.
А идеята на това публиката да им печели парите (или съответно нищо) е малко странно измисено но както и да е. За момента ще гледам, защото няма какво друго.

# 63
  • Мнения: 11 217
И на мен това ми се иска, но... засега няма начин. Поне на Милица да й изрежат повечето от глупостите. Първите броеве на предаването са по 56-59 мин. , а трябва да са 45 мин. по стандарт, заради рекламите.  Ако бяха резнали на Милица лиготиите, щеше да е екстра Wink Но въпросите са интересни.
А как се "става" публика?
То няма никъде официално обява.
Скрит текст:
При мен това беше доооста отдавна, една приятелка ме викна (тя е ходила няколко пъти) и ме заведе. Те си имат списъци с доста хора, те пък викат свои хора. И така. Не е обявено.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 23:37 от diziler

# 64
  • Мнения: 41 351
Не ми харесва и профилът на въпросите - не са от сфера на наука или обща култура, а са изровени куриози. Това може да е забавно (според авторите), но не е ценно познание.

# 65
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Лигаво ми е предаването, а харесвах много Милица.

# 66
  • Мнения: 11 217
Глория Джуниър проговори чак в края на предаването, досега мълча Grinning Grinning Grinning

Това за Русия/САЩ го знаех и аз, самият Берингов проток не е толкова тесен, няма как да е само 4 км, но в него има острови и два от тези острови са на 4 км един от друг, а като замръзне всичко и вълците от двете държави си ходят на гости по леда. Същото е и на архипелага Шпицберген при норвежко-руската граница Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 12 500
Симона изобщо не трябваше да идва днес. Милица сама си разсъждава и отговаря.

# 68
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Аз не разбирам и друго - екипа не може ли да смята? Или не съм разбрала правилата за удвояването на последнозаложената сума? Бяха на 1200. Заложиха 601. Последната не се ли удвоява?

# 69
  • Мнения: 3 744
не, прибавя се

# 70
  • София
  • Мнения: 1 926
Днес публиката спечели х 48 лв. (този път лично пресметнати с наличните данни). Споделеният по-рано из темата резултат 4:1 явно ще е верен.
Благодаря на @diziler / @Niya за отговорите на чуденката ми. Честно, ще чета и отговоря после (или утре сутрин), искам бързо да драсна нЕкои обобщения - все пак, вече 3-4 броя шоо и за мен чуденките се оформят като констатации. След тази вечер. Щото ме напъва отвътре. Stuck Out Tongue
- FX Camera (т.е. Тупарев-Тушев) правят и СБ, и сега това. Вероятно екипите са всъщност, екипът. Което обяснява малоумно зададени (съставени) въпроси и в двата куиза. СБ върви от повече време (макар първо да е на СИА Адвъртайз.) и уж са се понаучили - гафовете във въпросите са дразнещи - когато ги има (и продукцията все си ги оправдава - както последно мин.год. за небостъргачите), но по-редки. В КДЗ са по-често малоумни (определението си е мое) - и прилежащите им отговори - също.
- предаването - всъщност - като куиз/викторина/знания ли да го отчитаме - или както върви: като под шапката на "Хумор,сатира, забава"? С артисти и водещ Кадиев?
- (повтарям се) Ние у дома харесваме Гладнишка. Ама не и в това амплоа - 5 пъти седмично (понеже го гледаме, за сега), хиперактивна и тотално загърбваща госта/партньора в отбора. Отчитам (обаче), че е подготвена - повече от Пъдев. Или си е научила, каквото са й дали, или е прочела каквото-там. И даже често ми харесва как разсъждава.
- за разлика от СБ, по моему отново, колкото и малоумни (Божее!, може би - шегаджийски?) да са въпроси/отговори - има по-опростена логика в тях: за хора с над средната обща култура (но и с чувство за хумор и разкрепостено мислене).
- гостите към капитаните - каква им е ролята? Или както дойде? Понеже Караджов мълча като пукел, на Овчаров пък не му дадоха дума, днес "Климатика" свърши добра работа (и за любопитния драг зрител).
- Колко ли ще продължи това? И по кое време ще има новозаснет материал в СБ (което свършва час преди КДЗ - но могат да повтарят като една "Черешка" няколко месеца...). Неведоми са ходовете Тупареви, тук не се наемам да гадая.
- Кога ще участва публиката? Засега: веднъж от 4 вечери. Или - като ход с мисъл за отнетия жокер в СБ - хем ще я има като опция, хем няма да я ползват повече от 1:5 пъти (примерно), за да е ясно, че реално не я броят за жокер (стига им да си взимат 40-те лева епизодично, ама ха).
Имам още, но е излишно - да си споделяме само ние тук.
Към продукцията (ако някой за тях хвърля едно око при нас): Такова, каквото го гледаме тия няколко вечери - по-добре го позиционирайте в съб/нед в късен следобед като "забавно-образователно предаване". Озаптете малко Милица, но дообразовайте малко Пъдев. Прецизирайте си видео-отговорите (тази вечер показахте змия и гущер вместо двойнодишаща риба, освен онова, дето сте му нямали правата за показ от преди ден-два). Публиката да участва по-активно (да я виждаме). Когато гост-участникът е физик (образно казано) - нека капитанът да избира въпроси от "музика" или "хайлайф" (да речем).
Тъй може и да погледаме още някое време.
В нашата къща след 16.01 го спираме - по разните "дискавърита" започват новите сезони на далеч по-смислени неща.

# 71
  • Другата България
  • Мнения: 37 654
На мен въпросите ми допадат, научавам интересни неща.
Но Милица не се търпи.
Днес буквално играеше сама.
Чак харесах Пъдев, който признавам, видях за първи път в това шоу.

# 72
  • Мнения: 6 493
Гледам и аз, с тези повторения на Черешката обърнах на БТВ.Smiley

Нещо в самия замисъл на шоуто ми е странен. Защо е тази публика? - като жокер рядко се ползва, шоуто очевидно не е за да се печелят големи суми, а си е повечко за забавление с размислите и избора на отговор. Публиката също явно избира зад кого да застане, така че някои късметлии ще са по-късметлии от други.
Публика с кауза и даряване на сумата би било по-добре, но е възможно да не влиза в "правата" на формата. Може би ще изглежда празно студиото с по-малко хора, то и тези след представянето не ги виждаме...

Милица си я харесвам, само мааалко да обере шоу-експанзията, умна е, природно интелигентна, четяща, съобразителна!
Пъдев го виждам за пръв път, приятен мъж, без особени знания в която и да е област, съдейки по разсъжденията му и опитите да замаскира с шеги незнанието си.

Хубавото на предаването е че е само час, но пак цяла седмица идва множко. Ако се излъчва в почивните дни би било чудесно.

Да добавя, че и хумора на Кадиев харесвам. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 821
Според мен въпросите, по-точно отговорите са некоректно изписани/зададени, да не кажа неграмотно смислово.
Светваш какво се има предвид като пуснат видеото...

# 74
  • Мнения: 11 217
Пъдев го виждам за пръв път
И други хора писаха, че виждат Гъдев за първи път, което е леко странно. Той стана доста популярен покрай сериала "Татковци" (който аз конкретно не съм гледал), но гостуваше къде ли не по телевизиите. И сутрешен коментатор беше в "Преди обед", гледал съм го в театрални постановки, в Малкия градски театър зад канала.
Мисля, че вече е известно тв лице.

Общи условия

Активация на акаунт