Поредно запитване от отчаян мъж - как да се подобря

  • 5 084
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
Ти да не се хвърляш на някакви супер-дупер красавици? Че има много такива мъже, той 4ка, тя 10ка, и той се натиска вече и после реве, че жените не го харесват...
Ами да, за мен са 10-ки, обективно не са, ама за мен субективно са. Ама нали за жените външния вид нямаше значение, що да не се хвърлям Grinning
Нещо виждам разминавания спрямо това, което казахте по-рано. Като мъж смятам, че трябва да преследвам това, което искам и ми харесва, а не да се примирявам с нещо, което не ми харесва. Ако не съм й на нивото на външния вид, тогава ще направя всичко възможно да си буустна външния вид, но няма как да направя компромис със себе си и да съм с някоя, която не харесвам - ето това вече е отчаяние и примирение.

Е, ти сериозно ли мислиш, че жените държат особено мъжете да са красиви поне колкото тях? Повечето жени са по-красиви от мъжете/гаджетата си, поне средностатистическите. Защо решаваш, че всичко идва от външния ти вид и при всяко отхвърляне там трябва да подобряваш? И като чета колко интереси имаш и как във всичко си фокусиран върху себе си, за елементарното остава ли ти време и възможности? Да имаш някакъв стабилен професионален и финансов път, който предполага възможности да живееш добре и да привличаш жените, да си самостоятелен, отговорен и т.н.?
Е нали казах едно от хобитата, което е и професия - програмиране (нека се изсипят сега всички стереотипи колко са задръстени и грозни ИТ-тата и как това обяснява всичко, аз не се смятам за типично ИТ без социални умения и неизлизащо от тях).


Цитат
Но разкажи ни например каква ти е "отиграната тактика" за свалка. Ако прецениш, че можеш да поемеш да си критикуван и съветван.

Нямам отиграна тактика, не използвам заучени фрази или pickup lines. Заговарям ги с нещо, което ме е заинтригувало в тях, нещо в конкретната ситуация, което се случва около нас или нещо в тях, което ми е направило впечатление - ако имат някаква готина дреха с надпис или нещо такова. Започвам с лежерен, добронамерен майтап при което спрямо реакцията им разбирам дали има смисъл да продължавам, ако се позасмеят и покажат някакъв сигнал на интерес и разговорът върви, продължаваме. Старая се да съм позитивен и лежерен, с две думи приятна компания.

В други случаи опитвам да си намеря приятелка от обкръжението си - работа, социален кръг и т.н. Там вече се познаваме с момичето и като съм разбрал, че имаме някакви общи интереси я каня на някакво място, на което и на двамата ще ни е забавно.

Не обичам да правя комплименти за външния вид от типа "невероятно красива си", "имаш страхотни очи" и т.н. защото ми звучи доста фалшиво и неоткрояващо се. Предпочитам да направя комплимент за нещо в характера, стила или хобито, което има, защото за разлика от външния вид за който няма никаква нейна заслуга, това е нещо, за което евентуално се е постарала - да стане добра в конкретното хоби и отделно смятам, че ме откроява от 99% от глупаците, които казват "колко си красива, секси" и т.н.

Допълнително на това, предпочитам да не говоря аз много за себе си, какво работя и да парадирам с пари (нарочно карам стара кола, макар да мога да си позволя малко по-добър клас просто защото мразя консумаризма, нямам интерес към скъпа ламарина и не желая да привличам жени, които се разтапят от това).

Като казвам, че не мога да си намеря жена, имам предвид, че не мога да си намеря това, което търся аз. Ако става въпрос да си намеря голд-дигърка, която иска някой, който парадира с пари, коли и се прави на батка - вероятно ще мога, но така ще съм нещастен и не е в това идеята.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 11:59 от aworriedman

# 46
  • Марс
  • Мнения: 618
Аз имам един въпрос, къде точно ги търсиш тия гаджета. В дискотеки и барове или на места, където бихте имали общи интереси? Че свястна в дискотеките не си представям да намериш, поне не и с общи интереси и хобита. А по повод коментара, че дебели не харесваш, нали ти е ясно, че като забременее някой ден жена ти надали ще остане слаба? Тогава ще я изриташ ли?

# 47
  • Мнения: 25
Аз имам един въпрос, къде точно ги търсиш тия гаджета. В дискотеки и барове или на места, където бихте имали общи интереси? Че свястна в дискотеките не си представям да намериш, поне не и с общи интереси и хобита. А по повод коментара, че дебели не харесваш, нали ти е ясно, че като забременее някой ден жена ти надали ще остане слаба? Тогава ще я изриташ ли?

В дискотеки НЕ стъпвам, не мога да понасям чалга и жените там. Навсякъде другаде.

Хаха, жените имат право да не харесват ниски мъже, въпреки че един мъж няма как да промени височината си, ако е нисък, но не дай си Боже мъж да каже, че не харесва дебели жени - въпреки че това нещо се решава с тренировки и хранителен режим и даже е добре за здравето ти. Докато да си нисък или висок, няма нищо общо с това колко си здрав.

Естествено, че няма да я изритам, ако не остане слаба, но в същото време - не мога да обещая, че ще  бъда физически привлечен към нея и това не е нещо, което мога да контролирам. Нима много жени няма да спрат да бъдат привлечени от мъжа си, ако той се отпусне физически, спре да ви помага, изгуби си работата и почне да се излежава пред телевизора като търтей?

Цитат
Защо ли ми се зароди усещане, че авторът леко ни изпитва и темата не е това, за което се представя.

Темата не е ебавка. Естествено, че косата ми не е единственият проблем. Единственият ми цялостен проблем е външният вид като цяло. Всичко друго, което се изисква от мен смятам, че съм променил - достатъчно отговорен съм, с интереси, хобита и стабилна работа, самостоятелен, живея сам и мога да се грижа за себе си.

Проблемът е, че наистина не харесвам външния си вид, косата е едно от 100-те неща, които просто искам да променя за да се почувствам по-добре. Други неща, които не харесвам в себе си са - неизлечим пърхот (смених 10 дерматолога и 15 шампоана, няма ефект, бял прах си пада и това е... нещо, което не понасям), твърде космат съм - говорим за косми по скулите и мъх по ушите, който имам от 16 годишен (напът съм и това да реша с лазерна епилация), голям ми е носът, липса изразени скули и долна челюст, тънки устни, суха кожа и недостатъчно бели и супер добре подредени зъби (макар да ги мия редовно с избелваща паста, да използвам вода за уста, конец, дъвчене на дъвки без захар с ксилитол и т.н.). Въпреки че ходя на фитнес не постигам резултатите, които искам, висок съм 185 см и 80 кг - но нямам ясно изразени плочки, не изглеждам достатъчно мускулест поради височината ми ръцете са ми дълги и трудно изглеждат масивни (докато имам приятели, които са 70 кг, но 170 см и изглеждат доста по-оформени и масивни).

Колкото и да се вглеждам, аз съм си уредил живота много по-добре от мои приятели, които имат гаджета и са женени, нямам половината от моите хобита, не ходят на фитнес, не са и кой знае колко интересни, но просто изглеждат по-добре от мен. Затова съм стигнал до извода, че няма какво друго да е освен външния ми вид.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 12:17 от aworriedman

# 48
  • Мнения: 51
Външния вид вярно отваря всички врати, дори да си с кофти характер, както съм аз например. Голямо л**но съм, ама покрай мен в течение на повече от 20 години е имало много жени. Бях вечния ерген, много исках да си остана така докато умра, но срещнах човек, който хареса в мен нещо повече от външния вид, и се ожених за нея. Преди това жените сами ме търсеха, те ме сваляха, дори когато явно съм показвал, че не ги искам изобщо. Следяли са ме няколко дори. Колкото повече се дърпах, толкова по агресивни ставаха те. Имал съм случаи при които жени са се престрували, че харесват най-добрия ми приятел, само и само да се доберат до мен. Той от своя страна е нисък, изглежда като чичка, а сме на едни години, пие, пуши не спортува, сам си е виновен дето се вика. Аз в момента съм на 40, изглеждам на 30, нямам повече от 20 бели косъма на цялата си глава, и коса си имам достатъчно, и брадата ми е тъмна не е побеляла, среден ръст, светли очи, и тренирам за форма, нямам шкембе, е само малко, ама си е в реда на нещата понеже ям и пия всичко, и се лепят малко от малко. Сега съм женен както вече споменах, и други жени не ме вълнуват, но не спират да ме зяпат и да ми се подхилкват, дори пред съпругата ми. Моя приятел с когото бришехме много преди, винаги се мъчи да сваля жени, но винаги ставаха приятели и му споделяха проблемите си. На мен никоя никога не ми е споделяла, ама щото знае, че не ми пука и целта е друга. Какъв ми е съвета към теб? Не се фиксирай във външния вид, защото той е от огромно значение, но само за плейбоите, които желаят контакти, а не гаджета. За всички останали, както и сам виждаш, рано или късно се намира подходящ човек. Не величай жените, не ги издигай на пиадестал, ти си шефа, ти си водача на стадото, не те! Бъди мъж, пък дори и с няколко кусура, то всеки има някакви. Да не ти пука, ама хич. Аз се ожених точно когато най-малко исках, то не съм искал изобщо семейство, но ей го на. Аз се наиграх вече, излизам в пенсия 😆 Помни, ти си човека у смело в живота докато си млад. На 1000 жени все 10 ще вържат.

# 49
  • Мнения: 11 578
Нула номер пробвал ли си? Как ще изглеждаш.
Само докато те четох, не бих излязла с теб.
Не е косата проблемът.

# 50
  • Мнения: 25
Външния вид вярно отваря всички врати, дори да си с кофти характер, както съм аз например. Голямо л**но съм, ама покрай мен в течение на повече от 20 години е имало много жени. Бях вечния ерген, много исках да си остана така докато умра, но срещнах човек, който хареса в мен нещо повече от външния вид, и се ожених за нея. Преди това жените сами ме търсеха, те ме сваляха, дори когато явно съм показвал, че не ги искам изобщо. Следяли са ме няколко дори. Колкото повече се дърпах, толкова по агресивни ставаха те. Имал съм случаи при които жени са се престрували, че харесват най-добрия ми приятел, само и само да се доберат до мен. Той от своя страна е нисък, изглежда като чичка, а сме на едни години, пие, пуши не спортува, сам си е виновен дето се вика. Аз в момента съм на 40, изглеждам на 30, нямам повече от 20 бели косъма на цялата си глава, и коса си имам достатъчно, и брадата ми е тъмна не е побеляла, среден ръст, светли очи, и тренирам за форма, нямам шкембе, е само малко, ама си е в реда на нещата понеже ям и пия всичко, и се лепят малко от малко. Сега съм женен както вече споменах, и други жени не ме вълнуват, но не спират да ме зяпат и да ми се подхилкват, дори пред съпругата ми. Моя приятел с когото бришехме много преди, винаги се мъчи да сваля жени, но винаги ставаха приятели и му споделяха проблемите си. На мен никоя никога не ми е споделяла, ама щото знае, че не ми пука и целта е друга. Какъв ми е съвета към теб? Не се фиксирай във външния вид, защото той е от огромно значение, но само за плейбоите, които желаят контакти, а не гаджета. За всички останали, както и сам виждаш, рано или късно се намира подходящ човек. Не величай жените, не ги издигай на пиадестал, ти си шефа, ти си водача на стадото, не те! Бъди мъж, пък дори и с няколко кусура, то всеки има някакви. Да не ти пука, ама хич. Аз се ожених точно когато най-малко исках, то не съм искал изобщо семейство, но ей го на. Аз се наиграх вече, излизам в пенсия 😆 Помни, ти си човека у смело в живота докато си млад. На 1000 жени все 10 ще вържат.

Мерси, че сподели това мнение да разбуниш мита, че външният вид нямал значение. Аз съм свидетел на това през студентските си години, съквартирантът ми беше пълен лентяй, кофти характер и т.н. но с външен вид на плейбой и буквално го заговаряха от нищото докато се мотаем заедно, аз бях като невидимия до него. И двамата не им обръщахме внимание, той защото си имаше достатъчно внимание, аз фокусиран в ученето. Само че всеки път когато се засечеше с жена - в лекция, в асансьор, на кафе, събиране - се виждаше с какъв поглед гледат него и как аз оставам настрани... не бях гледан с погнуса или нещо такова... просто бях невидим.

# 51
  • Мнения: 2 237
Докато се фокусираш само върху външния си вид, ще имаш проблеми.
Много жени имат същата драма - умрат от глад и тренировки, станат 57 кила и са все толкова нещастни (и гладни).

Ето, аз открито си казах, че харесвам мъже с посивели коси (ти не си ми таргет,  нито аз на теб, че съм леля), но като бях на 27 пак по такива си падах. Но ти предпочете да обясняваш как жените те отблъсквали заради побелелите коси. Ми, не, не е заради това.

# 52
  • Мнения: 51
По начина ти на разсъждение и изказване съдя, че си повече пич от минимум 60% от мъжете. И съм сигурен, че ти жена ще имаш, само да поискаш наистина. Нямам предвид жена за секс, а за семейство, там се гледат всички други неща, най-важното от които е интелекта. Обаче си прав, външния вид наистина оказва огромно влияние върху живота на човека, сега да кажем, че не е така ще бъде лицемерие. Не е случайно, че в Холивуд актрисите и актьорите повечето са много добре изглеждащи, точно защото почти никой не се интересува специално за там, колко готини като хора са. Но в обикновенния живот не е така. Тук може да изпъкнеш с много неща, например с чувство за хумор, с начина ти на държание, с това, че имаш мнение дори и го отстояваш. Дребните неща са най-истинските в живота, останалото ще изчезне с годините. Рано или късно всеки погрознява. Я виж жените на 40 дето си мислят, че изглеждат на 20 като си турят боклуци в джуките и стават като гъсоци. Толкова жалка история, са. Докато една жена дори не толкова атрактивна може да те вдигне до луната във всякакъв смисъл. Жив и здрав!

# 53
  • Мнения: 5 749
Мерси, че сподели това мнение да разбуниш мита, че външният вид нямал значение. Аз съм свидетел на това през студентските си години, съквартирантът ми беше пълен лентяй, кофти характер и т.н. но с външен вид на плейбой и буквално го заговаряха от нищото докато се мотаем заедно, аз бях като невидимия до него. И двамата не им обръщахме внимание, той защото си имаше достатъчно внимание, аз фокусиран в ученето. Само че всеки път когато се засечеше с жена - в лекция, в асансьор, на кафе, събиране - се виждаше с какъв поглед гледат него и как аз оставам настрани... не бях гледан с погнуса или нещо такова... просто бях невидим.
Aбсолютно същото важи и за момичетата! Не си онеправдан. Така функционира днес светът.

# 54
  • Мнения: 25
Да съм казал, че съм? Не търся вината в тях, а в себе си. Затова опитвам да променя себе си.

# 55
  • Мнения: 5 749
каза ти се - целевата група

# 56
  • Мнения: 12 924
Като те чета, си идеален. Добра професия, добър характер, умен, майтапчия, спортен тип, и ИМАШ КОСА!
Бе тия жени слепи ли са, тъпи ли са, че не се избиват за теб!!!
Някой недостатък нямаш ли, ей така, за колорит?
Може да се плашат, че си прекалено перфектен.

# 57
  • Мнения: 10 938
Може като чуят, че е програмист и за това да се дърпат, защо не? Стереотипът на програмиста и е доста известен и трайно насаден. Честно казано, без да се обиждаш авторе, всички програмисти, които познавам са леко странни.  Накои даже много странни. Имате едно специфично чувство за хумор, не се нрави на всеки. Една приятелка излизаше с програмист - красив, строен, нацепен, елегантен, мил и добър, с добри финанси, обаче.. тотален инвалид в емоционално отношение. Ами не им се получи.. и той си крета сам, вече на 37 години, а иначе на теория е адски добра партия.

# 58
  • Мнения: 19 285
Ами то куцо и сакато стана програмист. И на едно 90% от програмистите златотърсачка няма как да им обърне внимание. А сигурно 30% не печелят повече от продавачка в Лидъл.

П.п. Доколкото схващам, авторът е грозен в лицето. Да, има и жени, и мъже, след които всички се обръщат и ги харесват само защото са красиви, без да ги познават що за хора са, но повечето хора въобще не са в тази категория. Не мога да разбера как хората схващат, че нямат данни за музиканти/певци, или математици, примерно, и не се обиждат, и не хвърлят усилия за храсти, от които заек няма да излезе, ама си мислят, че ако вложат всичките си усилия в това да се разкрасяват, при положение, че нямат данни, постигнат някакъв успех. Резултатът е грозновати поддържани празноглави хора, живеещи кифленски егоистичен живот, въртящ се само около самите тях,  които нито тези, които търсят красиви ще харесат, нито тези, които търсят някакво съдържание, човек, който може да обърне внимание и е емпатичен към околните, и има някакви постижения в сфера, за която има данни.

И в крайна сметка авторът с майка си ли живее?

# 59
  • Мнения: 25
Да, аз съм типичният програмист, живея с майка си, в мазето - носи ми храна, не се показвам на дневна светлина и излизам веднъж месечно. Защо жените не ме харесват? Grinning

Предполагам това искате да чуете - за да си кажете "ЕТО го проблемът". Горе съм написал, че живея сам и се оправям самостоятелно.

Общи условия

Активация на акаунт