Разделно Хранене- част 5

  • 38 715
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 573
упс,грешката е моя,извинявам се за което.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Айде да се запиша вече...Добър вечер!
Не писах,понеже в болницата ми се прецака целия здраволсовен режим с техните яденета...
От днес почнах пак..
Малко по трудничко е ...леко като за първи път.

Калида,пак съм на антибиотици,след 2 дни ги свършвам.Организма ми сигурно е заприличал на токсична бомба...Незнам как ще се изчиствам,цял куп лекарства пия.

Вие как сте мацки?

# 17
  • Мнения: 2 724
Добър вечер мамчета   Grinning.Юзерче, едната сметана мисля че беше хопла, в картонени кутии ,за другата не се сещам в момента,но ще проверя и ще докладвам. Ками ,благодаря ти миличка, като винаги компетентна и изчерпателна  Peace. Направих си огромна салата ,поръсих я с триците и вечерях така .Исайкова ,и аз в един момент бях като тебе- отровена от антибиотици. Правих си прочистване с жито, после с лим. сок и зехтин .Дано поне има ефект от лечението, че при мен нямаше  Sad. wonderful, точно прочистването на Дънов съм правила няколко пъти и е много освежаващо  Peace. Определено има ефект и се чувстваш пълен с енергия. Juig ,с риск да се повторя ,но ще ти кажа ,че аз всеки ден ям хляб бонус, може да опиташ, в началото ще ти се стори странен ,но като свикнеш ,ще ти хареса. Аз задължително го пека на тостера .das,Дани ,радвам се ,че си имам компания за кафенцето  Hug. На всички желая спокойна вечер   Simple Smile.Чао.

# 18
  • Мнения: 903
Здравейте, ама аз докато се включа и вие ще изпишете цялата тема  Laughing
Tuig,добре дошла Hug Радвам се, че се присъединяваш към този прекрасен режим.
Аз напоследък не пиша често ,ама децата още не са се оправили/макар да са по-добре/, а и ме е срам, че през уикенда направих някои сладки прегрешения и кантара пак се стрелна на горе Embarassed Толкова се изнервих с тези притеснения покрай децата, че направо не мога да се контролирам и съм все гладна. Дано скоро да смъкна и то не само каченото сега Praynig
Иначе се чувствам добре. Настройвам се да пробвам житния режим ,ама не знам как ще издържа. Толкова съм гладна, а и трябва да готвя за семейството. Ще гледам поне няколко дни да го направя.
тази вечер правих картофки със зелен боб, а за утре кюфтенца съм замислила. На семейството ще правя гнезда, че брат ми има РД/нищо, че няма да го има/, а може и за мен гнездо, но вместо с яйце, да го напълня със зеленчуци.
Ами това е от мен, вече ще гледам по-често да пиша. А иначе редовно ви чета, не мога без вас.

# 19
  • Мнения: 2 959
...Може ли няколко минути след кафето да се пие фреш от моркови...
Dani, защо да не може?! Като неможеш да го заместиш, можеш да ги приемаш едно подир друго, и все пак си мисля че кафето е точно навик, поне според моя опит. А за мюслитата, ако това е единственият начин да хапваш овесените ядки/ които са в основата му, а са страхотни за енергийно начало на деня/ така го прави, но поне да са без сушените плодове, доста са калорични, замести с свежи. Аз ям често овес. ядки но с вода. Поздравления за напредъка.
...Попаднах на един друг форум и се зачетох и там...
Уондърфул, дай линк към тоз сайт, моля! И аз в последно време се замислям да намаля месото, и то не заради морални подбуди а заради себе си.
...че е по-добре плодовете, които се хапват през деня да са от един и същ вид, ...
Туйг, добре дошла сред нас, дано да Ти хареса! Това за плодовете е по препоръките на Пол Брег/ който смята че така най- малко ще се натоварва стомаха за преработката на разл. видове/, но аз не го спазвам. И не се отдръпвай така от хляба, не е толкоз вреден колкото изглежда, особено ако е пълнозърнест и филийките са препечени. Проблема му е в наличният глутен в него, но препичането на хляба до голяма степен помага. Успех Ти желая, Бременелке!
...до обяд нищо не хапвам, нали така казахте...
Дас, защо така тероризираш стомаха си, оставяйки го на глад сутрин?! То вярно че понякога не сме много гладни но има и трудни моменти, хапвай по някой плод сутрин, разпределяй си храната за деня за да не товариш стомаха с големи порций еднократно. Бързо да оздрявате с Деян и дано прескчите АБ.
...А иначе редовно ви чета, не мога без вас...
ДидиП, благодарим Ти, и на нас ни липсваш някой ден когато не се покажеш с аватара с голямата торта и красивите създания около нея, красиш темата. Изкара ли кътничето? Честит РД на братчето Ти/ с утрешна дата/, да е жив и здрав и да е много щастлив че има прекрасна сестричка.
Исайкова, бързо изчистване на организма желая. Трудно ще е но поне знаеш целта. Как се справиха вкъщи с Кристи в Твое отсъствие?
РеГе31, Ти добре правиш тез масажи, с водорасли, с мед, това са страхотни и силни храни, освен за външна употреба, на тялото Ти ще се отразят перфектно ако ги и хапваш, включвала ли си ги в менюто си? А колко Ти е голяма щерката, де не е тийнейджърка?
Юзерче, и как се чувстваш след масажите, по стегната ли е кожата?
Алексче, а Ти кога ще започваш житното прочистване таз година?
Ками, изчерпателна и точна, Ти си като справочник, как са последователите Ти, приятелските сем- ва, все още ли поддържат РХ?

Редактирам, защото наблюдателното око на Ками веднага усети грешката, имах предвид Алекс.

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 23:08 от Kalida

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Калида,за житното прочистване имаш в предвид Диди,нали Laughing
Иначе нашите приятели още хапват разделно,и още как.Е,имаше и 2 семейства,които подходиха много несериозно заради картофките с месо и подобни"вкусотийки Sick.Но въпрос на личен избор все пак  Wink

Исайкова,добре дошла отново сред нас HugДано бързичко да се пречистиш от токсините и да се чувстваш отново свежа и бодра Wink

Диди,оправяйте се и вие и тези болести да си заминават най-после.Около нас всички са болни от гадния грип.Поне татито се оправи вече.А ние с Калоян сме добре,слава богу  Praynig

# 21
  • Мнения: 10 264
Нямах в предвид че ядките са боклуци в пълния смисъл на думата, просто по начина по-който аз ги предпочитам ми изглеждат така. Но въпреки че са полезни не мога да им намеря място в дневното си меню. Погледнах че организма изисква 4 часа след консумацията им за разтоварване. А вие ядете ли ядки-по кое време, след каква храна, какви видове, пишете подробности?

# 22
  • Мнения: 231
                Здравеите и от мен мами,
 

 КАЛИДА-моето съкровище е на 12 год.

Бих искала да дам един съвет на всички мами ,които като мен не обичат водата-
от няколко месеца имам гадно сърцебиене,изпотяване на краиници,виене на свят и др. подобни неразположения.Не обичам докторите и затова отидох за 1-ви път на ирисова диагностика. Бях скиптично настроена,но все пак отидох.Останах много доволна каза ми за заболявания за които знаех.Бях се настроила за нещо много лошо,а то се оказа,че организма ми е задръстен от-шлака.
Единствения лек за това е ВОДАТА. 
Момичета затова пиите ВОДА не правете моята грешка.
             
                              bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 724
Добро утро на всички!Дани ,das, изпихте ли си сутрешното кафенце? Аз сега го довършвам и след малко ставам от компа. Калида, не съм решила кога и дали ще почвам житото ,защото в къщи ми се цупят ,че и така съм била слаба ,а пък като започна да се чистя, губя по 500 гр на ден. Затова тази година смятам да постя, и това е вид пречистване. По принцип Петър Дънов препоръчва житния режим да се прави началото на февруари или началото на март. Диди, от зъбчето ли бяха тези упорити кашлици или нещо друго? Хайде стига вече с тези болести !Ани33 ,влязохте ли в тинейджърската възраст, слуша ли те или вече има симптомите на заболяването  Laughing? Ками, да докладвам ефекта от житните трици- изчистват идеално, ако някой има проблеми от това естество, горещо ги препоръчвам   Peace!vici75, по принцип обичам всякакви ядки ,но аз съм алергична към мухъл ,а повечето ядки лесно мухлясват, затова наблягам на бадеми, хапвам си и различни семена- тиквено, слънчогледово ,но не много често, а трябва   Naughty.Цунки на всички  Heart Eyes. Чао.

# 24
  • Мнения: 861
РеГе31, Ти добре правиш тез масажи, с водорасли, с мед, това са страхотни и силни храни, освен за външна употреба, на тялото Ти ще се отразят перфектно ако ги и хапваш, включвала ли си ги в менюто си? А колко Ти е голяма щерката, де не е тийнейджърка?

Мед не ям, но виж оняден като си поръчахме китайска храна салатата ми беше с водорасли и зеленчуци  Simple Smile.
Дъщеря ми не е тийнейджърка, март ще навърши 7. Казва се Грета и е в първи клас. Тя е вечно недоволна и нацупена. Денис е на 3 и е другата крайност-винаги усмихнат и любвеобилен.

Калида и Ками, виждам, че вие давате съвети на момичетата и знаете доста по темата. Откога спазвате този режим и отслабвате или поддържате фигурите си?

# 25
  • Мнения: 392
ДидиП - и аз като си остана в къщи за по-дълго време/когато Софи е болна/ ме напада вълчи глад.Ето защо си мисля ,че когато тръгнеш на работа ще ти е по-лесно да устойш на изкушенията.А и когато детенце е болно допълнително се изнервяме и посягаме към неправилните комбинации.
Калида - Много добре се чувствам след масажите.Но незнам дали от тях или от отслабването ми се появиха стрии по краката ,което е доста неприятно.
Ани33 - преди да започна с РХ и аз пиех по много малко вода и постоянно усещах тежест в областта на бъбреците.Сега откакто пия по 2л. на ден тази тежест изчезна.
Вики75 - аз като обядвам например в 12,00 ч. чакам да минат 4 часа и тогава към 16,00 си хапвам по-малко ядки.След това изчаквам до вечерята ,но само 2-3 часа защото става много късно.
Ками - ти си нашата енциклопедия по РХ.Благодарим ти! Hug

# 26
  • Мнения: 4 447
Здравейте мили мами:)

Аз съм кърмачка на месец и 3 седмици. Много искам да увелича кърмата и в това време да не качвам. Онзи ден като се претеглих установих,че съм почла да качвам, а от ражднето бях заковала на 55 и мислех,че няма да мръдна нагоре. Много искам да опитам разделното хранене, понеже една друга кърмеща мама много похвали системата и каза, че кърмата й станала на +, а кг на -. Понеже не съм на ясно какво е туй разделното хранене точно newsm78, ще ви нацелувам всички, ако ми обясните и ми дадете някакво примерно меню, защото умирам на мъка за старите си панталони и дънки.

Благодаря ви искрено и лично Simple Smile)))))))))))))))))))))))

   bouquet

# 27
  • Мнения: 573
Здравейте,мили мами и от мен!
Алекс вече си изпих кафето ,чувствам се бодра,защото от днес започнах да играя тае-бо.Моя малкия много ми се смя.После 15 мин карах велоергометър,след това една ябълка изядох и след 30мин ще си направя един фреш от моркови.За обед нямам и на идея какво ще ям ...Щ е се включа после  Hug

# 28
  • Мнения: 903
Здравейте Hug
Днес съм в чудесно настроение, макар да съм скапана от умора. Джуджетата са направо в стихията си, нямат спиране. Явно цялата работа е била от зъбите. На Таничка проби единия кътник. Остана им гадната хрема, която много ги мъчи милите. Дано се сложи край на тези болести.
Днес двете палавници докопали една тубичка с горчица и нацвъркали из цялата кухня #Crazy Grinning Как няма да съм изморена.
Смъкнала съм 1/2кг. и се чувствам по-добре. Днес поръчах на мъжото да ми купува житцето и да почвам вече. Сега мисля да чета из форумите да се надъхвам и амбицирам Blush
Ками, радвам се, че с мъжът ти и Калоян сте добре, то наистина този грип е страшна работа.
USER 1, наистина е от стоенето в къщи моето, ама май не се очертава скоро да тръгна на работа. Малките много боледуват и май и тази година ще сме си в къщи. Лекарката беше категорична, че преди 2г. никаква ясла, а те навършват август. Есента няма да ги пусна, та май чак другата пролет. Хубавото е, че колкото по-големи са, по лесно ще ми е да излизам с тях. Ама  са доста непослушни и обичат да крещят и се тръшкат на публично място  Embarassed
anche_mamche, РХ е правилното комбиниране на храните, целящо по-доброто им усвояване и преработване, така че да не се натрупват токсини и тлъстини в организма. Това е един прекрасен и здравословен режим, който в никакъв случай не е диета. Имаме готварска книга с мноооого рецепти, които ще ти помогнат да се храниш нормално, без да се ограничаваш от вкусна храна. На първата ни страница в темата има табличка, която ще те ориентира, в случай че нямаш време да четеш из темите ни. Каквото не ти е ясно питай, с удоволствие ще ти отговорим. Успех в РХ и кърменето.
dani_djenkova, много здравословно започваш деня си - браво.
Исайкова, надявам си да си добре ,след престоя в болницата. И аз изпих много хапчета и разбирам как се чувстваш. С времето организма ти ще се изчисти, не се притеснявай. Важното е  здравето ти да се възстанови Praynig

# 29
  • Мнения: 194
Aleks радвам се, че си се чувствала толкова добре от житния режим.
Kalida ето линк към темата "Хранене":
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?s=c2ea3b18b7f4b18e6c3 … &showforum=63
Последователите на Дънов издигат личността му в култ и го наричат учител с главна буква. Това противоречи на моята вяра и религия-източно православие. Но във форумите пишат най-различни хора и има интересни теми.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт