Той ми е преподавател, а се опитва да преспи с мен!

  • 5 808
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ние имахме специални затворени групи във Фейсбук с информация за всички курсове (не групови чатове), но само за студентите. С преподаватели комуникация - лично, по телефон или имейл. Курсови материали в платформи или по имейл.

Не мога да си представя дори професори и преподаватели да имат достъп до лични профили, камо ли пък те да изпращат покани.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 536
Нямаме такива в групата без фейсбук профил. Груповите чатове са масова практика при повечето ни преподаватели. Там ни съобщават, когато ще закъснеят за упражнение, да кажем, или когато въпросното упражнение се отлага за друг ден и час.

С отговорника на групата дори си обменят телефонни номера, за да може, ако има нещо спешно, директно да звънне, а не да пише. Добре, че аз не съм отговорник...

Как се държи на живо? Оглежда студентките си похотливо. Усмихва се предизвикателно. Това се забелязва дори от мъжката част на групата. Мен лично веднъж, по време на упражнение, се опита да ме придърпа и прегърне (в болнична стая пред пациенти). Липсвала съм му била, когато отсъствам (предходната седмица пътувах извън страната). Отдръпнах се и забързах крачка към коридора, за да се присъединя към останалите.

В такъв случай се замислете за подаване на сигнал, този си изглежда все едно е свикнал да си "гони" своето и може даже после да направи проблеми, че не го е получил.

# 77
  • Мнения: X
Много ме съмнява и мен вече историята да е истинска, подобно на изразените от други съфорумки мнения, но според мен в такъв случай могат да се направят и други неща преди да се подаде сигнал към университетските власти или висшестоящи. Решителна комуникация, че подобно поведение е абсолютно нежелано, недопустимо (за преподавател) и даване да се разбере, че студентката няма да мълчи и понася безропотно, че има кой да я защити. Аз бих заплашила леко с намек, че ще съотнеса проблема до родителско тяло, което да прецени дали да се инволвират други инстанции.

Лично не съм имала проблем с преподавател, но един съсед беше решил по едно време, че съм му приятелка (писала съм и в други теми), та, не ме остави на мира, докато не го заплаших, че сериозно ще се разправя с мои приятели, ако продължава по същия начин.

# 78
  • Мнения: 21 772
Аз все пак си поддъджам предложението да се обърне към шефа на катедрата, или декана, устно засега. 

Това фриволно поведение и лиготии са несъвместими с работата му на преподавател.  Ако го скастри висшестоящ ще си прибере пипалата, не само към нея, а по принцип..

# 79
  • Мнения: 5 071
Можеш да събереш чатове с теб и твои колежки, щом си виждала, че има такива, и да направиш скрийншотове / принтираш и от някакъв нов имейл да ги пратиш анонимно на декана.

# 80
  • Мнения: X
Ако историята е истинска, аз бих направила консултация при адвокат със съответна насоченост да ме посъветва какви са ми правата, какво е положението с подобни оплаквания, какви последици би имало за мен и за развитието ми в университета, ако се подаде официален сигнал.

# 81
  • Мнения: 3 591
Подавала съм оплаквания в "бяла държава" (Германия) срещу шеф и един преподавател. Срещу шефа оплакването беше за физическо насилие като дори имах свидетел. И знаете ли какво стана?
Шефа си остана на работа, мен ме преместиха. Преподавателката (срещу нея пуснах оплакване за дискриминация) тя си остана на работа, но имаше неопровержими доказателства (писмени) за дискриминацията й. После внимаваше много с мен докато не завърших - НО нито за нея нито за шефа ми имаше последици. Останаха си на работа.
А я си представи без всякакви доказателства да вдигнеш патардия до небесата? Гарван, гарван око не вади.

# 82
  • Мнения: X
Ако има черно на бяло словоизлиянията за гушкане и докосване по интимни места, това биха били доказателства за сексуален тормоз, ако(!) има категорични реплики от нейна страна, че подобно поведение е нежелано. Полицията може да проследи съобщенията му и да се докаже достоверност, ако действително ги е писал той. Това знам със 100% сигурност, че го могат властите.  

Но ако няма категорична заявеност от нейна страна за нежелани намеци и сексуални коментари, той може да каже "ами сваляме се тука с една колежка-студентка, взаимно е".

Скрит текст:
Не мога да си представя, обаче, че лекар-преподавател ще бъде толкова тъп да го напише това черно на бяло.

Последна редакция: чт, 21 дек 2023, 16:28 от Анонимен

# 83
  • Мнения: 12 950
Значи, то си е нож с две остриета.
...
Изтрих малко лична информация. Който чел, чел.

Ако си моя дъщеря, бих пратила баща ти да говори с преподавателя. Той ще отрече, но ще се стресне.
Не бих посъветвала моя дъщеря да прави такова оплакване до декани и прочие. Това не е пети клас, решава се бъдещето ти.
Има една пословица: Независимо дали гърнето удря камъка, или камъка удря гърнето, все е лошо за гърнето.

А от там нататък всеки да си решава.

Последна редакция: чт, 21 дек 2023, 16:34 от Uncommon

# 84
  • Мнения: 3 591
Bizzie и аз мисля, че едва ли в чатовете ще има нещо чак толкова фрапиращо освен, ако тоя не е абсолютно побъркан.
Факта, че все още е на работа може би значи, че знае как да се държи, за да не си задейства уволнението.
За това авторката трябва да е абсолютно сигурна за това, което пише, че да не я изкарат нея злодея, а него жертвата.

# 85
  • Мнения: 1 492
Хора спрете се, той нищо не и е направил, пробвал я да я сваля, това не е престъпление. Авторката нещо много се вълнева, отрязва го и не се занимава с него, не пише и точка. Какви адвокати, какви оплаквания, нито я е изнудвал, насилсвал нищо.  Всичко е нейна проекция, ако това се отрази на оценките й, ако въобще това стои, като проблем, ощетена е, насаме са й и е посегнал, но тук има само предложение от негова страна. Защо си чата с него, сближава дистанцията, дава информация, че ще пътува. С такива хора само делови контакти с ясна граница. Човек не трябва сам за се бута, където хем не иска и се оплаква, но си говорят извън работа за пътувания.

# 86
  • София
  • Мнения: 13 142
В някои западни държави, опитът му да я сваля се води сексуален тормоз, защото той е на по-висока длъжност и това значи злоупотреба с власт. В България, обаче, най-много тя да го отнесе. Реакциите на много от пишещите също са показателни за отношението ни тук към такива ситуации.

# 87
  • Мнения: X
Темата според мен е релевантна и важна, защото никой не е застрахован срещу сексуален тормоз от авторитетна личност и злоупотреба с власт (в училище, университет, на работното място), и се замислих, наистина, какво може да се направи в такъв случай. Може самият той, сестра, братовчедка, приятелка, дъщеря да бъдат засегнати. Не, че нямам съмнения в истиността на конкретната ситуация.

# 88
  • Мнения: 21 772
Хора спрете се, той нищо не и е направил, пробвал я да я сваля, това не е престъпление. Авторката нещо много се вълнева, отрязва го и не се занимава с него, не пише и точка. Какви адвокати, какви оплаквания, нито я е изнудвал, насилсвал нищо.  Всичко е нейна проекция, ако това се отрази на оценките й, ако въобще това стои, като проблем, ощетена е, насаме са й и е посегнал, но тук има само предложение от негова страна. Защо си чата с него, сближава дистанцията, дава информация, че ще пътува. С такива хора само делови контакти с ясна граница. Човек не трябва сам за се бута, където хем не иска и се оплаква, но си говорят извън работа за пътувания.

О, престъпление е. Той е фигура с власт и намеците му, да не говорим за физически контакт са направо сексуален тормоз, независимо тя как е отвърнала.

Нещата вече не са като едно време, когато всеки шеф може да оглежда подчинените си и да им пуска мръсни шегички.

Всеки ВУЗ има етичен кодекс за поведение на академичния и преподавателския състав, в който задължително има точка, че всеки служител се стреми да не оставя и сянка от съмнение за сексуален тормоз, или неподходящо отношение към колега, или студент. Има назначени  етични комисии, които разглеждат такова поведение. Може да му създаде сериозни неприятности.

Ние тук не нищим дали неговото поведение е укоримо, ясно, че е недопустимо. По скоро търсим как да не си създаде неприятности и да не пострада самата тя.

Последна редакция: пт, 22 дек 2023, 14:57 от Iris04

# 89
  • Мнения: 1 492
Хора спрете се, той нищо не и е направил, пробвал я да я сваля, това не е престъпление. Авторката нещо много се вълнева, отрязва го и не се занимава с него, не пише и точка. Какви адвокати, какви оплаквания, нито я е изнудвал, насилсвал нищо.  Всичко е нейна проекция, ако това се отрази на оценките й, ако въобще това стои, като проблем, ощетена е, насаме са й и е посегнал, но тук има само предложение от негова страна. Защо си чата с него, сближава дистанцията, дава информация, че ще пътува. С такива хора само делови контакти с ясна граница. Човек не трябва сам за се бута, където хем не иска и се оплаква, но си говорят извън работа за пътувания.

О, престъпление е. Той е фигура с власт и намеците му, да не говорим за физически контакт са направо сексуален тормоз, независимо тя как е отвърнала.

Нещата вече не са като едно време, когато всеки шеф може да оглежда подчинените си и да им пуска мръсни шегички.

Можем да контролираме само себе си и собственото си поведение, както и ясни граници какво може и какво не. Контакта на авторката по нейно желание е да пише с него, споделя за почивки и т.н. Хем така, хем иначе. Нямаш ли ясна позиция, даваш грешни сигнали. Освен, че е похотлив и нейни теории бих добавила доста детински и наивни в стил другите как оглеждал, което нея въобще не я касае, но се вълнува.  Има всякакви хора, трябва да ли да отговаряме на всеки порив и желание, в стил ами той ме кани  като е нощна смяна. Ами да кани, не отива и точка. Да, ако и навреди реално, оставяйки двойка примерно, матипулирайки, че няма да си вземе изпита и тогава остра реакция, оплаквания, доказателства, но иначе някой нещо си казал.

Общи условия

Активация на акаунт