Безработна и самотна майка- какво майчинство?

  • 6 813
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
hanukka, много, много благодаря Simple Smile
а ако започна сега работа на трудов договор , но не успея да изкарам тези 6 месеца стаж, т.е. изляза по-рано в майчинство, този стаж ще ми тече ли и ще започна ли да взимам майчинство , когато и да приключат 6те месеца или изобщо няма смисъл сега да се хващам на работа? това ми е голяма дилема с големи неясноти , а до утре трябва да съм решила.

От 01.01.07г. се прие и следното: Когато майката е осигурена , но не получава обезщетение за бременност и раждане и за отглеждане на малко дете, поради това че няма необходимия осигурителен 6 месечен стаж по КСО, тя има право на месечна помощ за отглеждане на дете при посочените по-горе условия за времето до придобиване на необходимия осигурителен стаж.
Но за съвет, дали да се хващаш на работа и дали ще ти тече стажа, по-добре питай в темата "Майчинството - счетоводно", дават много компетентни съвети Peace

# 16
  • Мнения: 189
ако бащата е признал детето-не сте самотна майка!

# 17
  • Мнения: 1 668
ако бащата е признал детето-не сте самотна майка!
 

това  така ли е защото, от горе написаното раэбрах че дори бащата да е приэнал детето пак се водиш эа самотна майка?

# 18
  • Мнения: 189
така е-майката и бащата не са семейство,но ако го е признал не е самотна майка Peaceтогава дохода се дели САМО МЕЖДУ МАЙКАТА И ДЕТЕТО,НЕ И БАЩАТА ЗАЩОТО НЯМА БРАК

# 19
така е-майката и бащата не са семейство,но ако го е признал не е самотна майка Peaceтогава дохода се дели САМО МЕЖДУ МАЙКАТА И ДЕТЕТО,НЕ И БАЩАТА ЗАЩОТО НЯМА БРАК
Съжалявам, но не съм съгласна с Вас Naughty
Не случайно по-горе лепнах законовото определение на понятието "самотен родител".

Това е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак, отглежда сам деца до 18г. възраст.

Което разтълкувано означава следните три важни неща:
1. самотен родител може да бъде както майката, така и бащата
2. причината поради която е станал "самотен" е, че другият родител е починал, или двамата са се развели, или изобщо не са сключвали брак
3. най-важното е, че каквато и да е причината, тоя родител сам отглежда децата си, така че ако разглеждаме варианта - при несключен брак - това изключва конкубината - в превод -  съжителството на семейни начала;

А дори и бащата да е припознал детето т.е. да си е дал името, това не означава задължително, че живее с майката на детето си и участва в отглеждането му.  Wink
Така че и в трите случая се взимат доходите само на единия родител - на живия, когато другият е починал, на този, който носи родителските права, когато са разведени, или на този, който сам отглежда детето си и е със статут неженен/неомъжена Wink

Като всичко горенаписано трябва да се разглежда в контекста на помощите за деца Simple Smile
Не се връзвайте, в спора се ражда истината Joy

# 20
  • Мнения: 424
каква беше темата, в какви спорове се вкарахте... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт