Кога проговориха вашите деца

  • 2 168
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Те са ти казали вече - много е рано за да се притесняваш.
 Grinning
Викториа е на 1 г и 10м, и тепърва започва да повтаря някои думи.

# 16
  • Мнения: 1 640
На 1г. и 2-3 мес. детето ми произнасяше:кола,мама,тати и още около 5 думи.Проговори точно на 2 г.,като първоначално думите ги съкращаваше,пр.:пепе/пеперуда/,кати/катеричка/,пулонче/панталонче/ и т.н.Сега говори повече,но има и неразбираеми думи все още.
  На твое място нямаше да се безпокоя!Има време,просто много обяснявай по картинките в книгите.МНОГО ОБЯСНЕНИЯ и мн.занимания с детето са нужни!След месеци ще дойдат резултатите!

# 17
  • Мнения: 335
И според мен нямаш причина да се притесняваш  Peace Както всички са казали до тук при всяко дете е индивидуално.И аз имам много познати,чийто деца са проговорили след 2г. и след това не са млъкнали  Wink
А на въпроса ти:ние сме на 1г. и 1м. и мога да кажа че знае около 20 думи и ги използва по предназначение.
Цитат
просто много обяснявай по картинките в книгите.МНОГО ОБЯСНЕНИЯ и мн.занимания с детето са нужни!След месеци ще дойдат резултатите!
напълно съм съгласна  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Ще повторя другите, но мисля че имаш прекалени очаквания за тази възраст на детето...
Калина започна да прави изречения някъде около 1 и 11 м., преди това казваше само отделни думички. И сега все още не всичко й се разбира, макар че не спира да плямпосва... ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 881
До дете си е, няма място за притеснение Laughing

По темата моето дете е от ранно говорящите, на 1, 2 - 1, 3 правеше съчетание от 2-3 думи, а сега говори абсолютно всичко и пее много песнички Blush

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
На 1 г. и малко аз съм говорила абсолютно всичко, включително 'р'. По същия начин и бившия...

Дариа обаче на 2 г. и 2-3 месеца казваше не повече от 5 думи. Майка ми я води на логопед. Обвиняваше ме, че не се занимавам с детето, че бавачките не са се занимавали, че градината... Ами проговори. И то изведнъж. Някак на подскоци взе да говори все повече и повече. Сега е на 2 г. и 7 месеца и се справя...почти Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
ние на 1 г и 3 м  говорехме всичко и доста разбираемо  само някои звуци не бяхя ясни и още не са де

# 22
  • Мнения: 4 736
Объркала съм темите Laughing Извинете  bouquet

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 09:12 от Kasidy

# 23
  • Мнения: 3 360
До дете си е..Малката е на 1г и 7 месеца почти и само повтаря някой думи/около 20/ Rolling Eyesняма място за безпокойство според мен-времето ще покаже Peace

# 24
  • Мнения: 4 451
Много ти е рано да се притесняваш. Моята голямата проговори на 3,8м, но се оказа, че си имаме проблем - хиперактивност с дефицит на внимание. Още се учим. Но при теб случая, разбира се е съвсем друг. Просто ти е мъничко още детенцето.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Объркала съм темите Laughing Извинете  bouquet
Rolling EyesТова май е по темата за витамините  Laughing

по тази тема: Влади (почти на 2 г., без 2 седмици) говори доста, повечето неща му се разбират, но има и много,които само най-близките разбираме- гледа доста предавания и реклами по тел., и попива като гъба  Crazy
Започна да говори наскоро -преди месец-два, с повече думички, на възрасста за която питаш(1г. и 1-2 мес.) казваше 5-6 думички
Не се притеснявай, на всички ни се иска нашите деца да са най-.... Crazy

# 26
  • Мнения: 1 410
Ами на една годинка вече казваше много неща, но доста изопачени. Сега вече на 1г и 7 мес. прави смислени изречения от сорта: "Кой пи ата?" /Кой счупи елхата?/ и "Ке си куче" /Къде си куче?/, но както са ти казали и останалите всичко си е много индивидуално и доста рано а притеснеия.

# 27
  • Мнения: 1 455
Сина ми почти не говореше до 2 годинки.Сега изведнъж проговори.Даже на мен до скоро вместо "МАМО" ми казваше "ПАПО" Joy Вече ми липсма това обръщение.

# 28
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Големият ми син проходи на 9 м. и около годинката знаеше доста думи. Малкият проходи на 1 г. 3 м. и до двегодишна възраст казваше само 2-3 неразбираеми думи. Много се притеснявах, още повече, като правех сравнение с баткото. Но после като отвори една уста, та и до днес /вече сме в пубертета/.

# 29
  • Мнения: 8
GrinningнЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ,НА МОЯТА ПРИЯТЕЛКА СИНА Й ПРОГОВОРИ НА 3г.,всяко дете е различно,моят син каза първата си дума на 8 месеца и сега говори много,макар че говори негови си неща в повечето случаи Joy,но всичко с времето си,като проговори ще ти се иска да млъкне за секунда Praynig baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт