5 в1

  • 1 885
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 352
................все не е като на мама.........

Ей така като ми каже и го пращам при мама му там да яде smile3513

djily , много хубави деца имаш Heart Eyes.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Как се научихте да готвите? Мама ми даде основата, аз се развих нататък
Кога - след като се омъжихте? Доста преди да се задомя. На 10 години сготвих първата си гозба -грах.
Любимо ядене  - на теб, на мъжО, на детето? Кое готвите най-често? Вкъщи се консумират основно безмесни ястия и риба. Любимият си пада по картофи във всички възможни вариации.
... от свекървата..... Няма такова нещо, нищо не съм научила  от нея.

# 17
  • Мнения: 872
От майка ми съм се научила да готвя някои неща,то май повечето сме така. От книги търся нещо интересно, но ако е много завъртяно и ми се вижда трудно,не изпълнявам рецептата едно към едно. От приятелки - нещо изпитано,ако пък съм го и опитала и ми е харесало-още по-добре.
Любими са ни картофките, приготвени във всякакви вариянти и пилешкото месо, в повечето му вариянти.
За десертите не ни съвпадат много вкусовете, мъжа ми обича много сладки неща да яде.Аз не че не ям, но мога и без тях.

# 18
  • Мнения: 2 550
Научих се от форума...харесвам си рецепта и готвя.
И то все лесни неща...затова съм и фен на Леовите рецепти, въпреки че и тях не винаги ги правя хубаво Simple Smile
Яхнии, супи, манджи със сосове и т.н. не знам как се готвят  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 113
Научих се да готвя когато станах студентка. Преди това не знаех как да си изпържа дори едни яйца. Учи ме майка ми, по телефона ... първият ми боб след 3 часово варене остана твърд като камъчета  Simple Smile
Всички любими ястия на мъжът ми са с месо, най-вече свинско.
Свекърва ми прави страхотни сладкиши, иначе за основни ястия хич я няма.
Напоследък готвя много неща с рецепти от форума.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
До скоро не можех да готвя.Всичко което съм научила е тук от Готварският форум.Всеки ден научавам по нещо ново.

# 21
  • Мнения: 1 446
Готвя от дете. За първи път направих кекс подарък за 8-ми март за мама , когато бяв в 3-ти клас т.е. 9г. По телефона ми помагаше баба. Винаги ми е било интересно и съм ги наблюдавала бабите , майка и татко. Все кулинари в нашата къща. Имам и книги , но не обичам точните дози.
Любими ястия мръвки в различни комбинации и форми. Много и разни манджурии. Мъжа ми обича и много слъдки неща , аз и детето не сме фенове. Торти и сладкиши правя изклячително он форума. Благодаря  bouquet
От свекървата не мога да науча нищо - не е добра в кухнята. Не влага живот.

# 22
  • Мнения: 1 352
Сега ще ви разкажа как за първи път готвих боб:


Слагам аз една тенджера с вода на котлона, слагам боб (направо от пакета) и оставям да заври. Вися над тенджерата, абе малее ми този боб Rolling Eyes. Слагам още, пак ми малее, пак слагам. По едно време като започна да ври водата и да извират ония ми ти зърна от тенджерата, хайде събирай с лъжицата зърната. От тогава се научих как се готви боб.

По аналогичен начин направих и супа с фиде за първи път, всички се сещат какво се получи Tired.

# 23
  • Мнения: 3 647
на 10 години  първата ми манджа - неволята - нямаше кой просто
  от мама после и в училище
Кога - след като се омъжихте? Или вече знаехте, че любовта на мъжа минава през стомаха.
второто

Любимо ядене  - на теб, на мъжО, на детето? Кое готвите най-често?
ами доста неща са ми любими но май не мога без пържени картофи



Леле - щях да забравя най-важното  - от свекървата. Мама така го прави.

тцък от тях нищо

# 24
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Научих се сама след като се омъжих,все още има какво да науча но се справям.Любимата на мене и детето е гъбена супа,рецептата си е моя дори днес пак иска да и я готвя.На мъжо е зелева манджа с пиле вътре,той сам си я приготвя ,защото аз не понасям зеле.

# 25
  • Мнения: 177
Ами докато zавърШа училиЩе можех да правя само един кекс, zаЩото винаги помагах на майка ми. Последната година в училиЩе се научих да правя мусака и спагети болонеzе. И това беШе. НиЩо повече. Когато zапочнах да "студентствам", в началото бях много zле, все на готови неЩа раzчитах. Но нали неволята учи, та и аz се научих. Вече мога смело да твърдя, че умея да готва доста неЩа и то доста сполучливо. Сладките неЩа готвя основно по книга, но ми се отдават, сигурно съм го налседила от мама. А от почти година влиzам във форума и той съЩо много е допринесъл zа раzвитието на кулинарните ми умения.
Любими неЩа имам много, най-вече сладки неЩа. Иначе всичко Що е с картофи и по въzможност беz месо, много го уважавам. Свекърва оЩе нямам, но евентуалната бъдеЩа такава май няма да може да ме научи на ниЩо съЩествено.

# 26
  • Мнения: 1 436
Като дете майка ми ме научи да правя сладкиши и палачинки, а баба ми ме е учила да правя баници. Сериозни манджи се научих да готвя като студентка, общо взето сама, със съвети от мама по имейла  Crazy. Месо започнах да готвя чак като заживяхме заедно с мъжа ми. Доста прилична готвачка съм, но има още какво да се уча - и като техника, и като репертоар  Grinning

За любимо ядене, най-обичам палачинки  Mr. Green. Мъжът ми обича повечето манджи, които готвя. Доволен е от всичко, стига да не се налага да яде едно и също повече от два пъти в една седмица и да има месо  Simple Smile. Досега май само веднъж не е харесал манджата - беше едно зеле със свинско.

Със свеки, слава Богу, не се състезавам. Мъжът ми твърди, че доста пъти загаря яденето или "готви от магазина". Колкото пъти съм яла у тях все е хубаво, но не се бутам между шамарите да оборвам мъжа ми на тази тема  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 251
Научих се от майка ми-тя е професионален готвач и за много от тънкостите при направата на нещо, съм се съветвала с нея. Има още неща, които уча в процес на приготвяне или експериментиране.
Любимото ни ядене е рибата в различни вариации, всички в къщи я обожаваме.
От свекърва ми научих много рецепти за туршии и люти чушки/ заради съпруга ми, че в моето семейство не са много на почит/- тя е майстор в приготвянето им.

# 28
  • Мнения: 119
Сама съм се научила, след като се отделих. Абсолютно експериментално, без книги... то и затова до ден днешен прилагам някакви странни технологии  Blush Всъщност, не може да се каже, че съм се и научила - не помня рецепти и всеки път ми е като за първи път, не съм сигурна в крайния резултат  Simple Smile Лошото е, че понякога правя сполучливи комбинации, които не мога да повторя никога повече...
Всички в къщи... сме с много различни вкусове, но никой никога не отказва пържени картофи.
е как можа да ми вземеш думите от устата  Laughing благодаря ти, че ми спести писането   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт