Внимание!!! ДСК-нечувана некоректност, рискувате огромни главоболия!

  • 18 211
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 386
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil

Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .

Ами,не си спомням кое поленце съм попълнила преди N на брой години, а и мисля,че си съгласна с мен,че са длъжни да информират клиентите си за такива неща. Всъщност-заради теб ще проверя така ли е,макар че съм 99% сигурна,че аз съм си попълнила документите правилно,но служителката в този клон си няма ни най-малка представа за тези важни детайли...И затова просто ми отказа да си изтегля парите под предтекст,че 'нямам ПИН'.

# 31
  • Мнения: 3 423
Eдинственото ми вземане-даване с тази т.нар. банка
беше преди 4-5 години, когато влязох в клона на
"Оборище" и "Паун Грозданов" да сменя пари.
Тъкмо си дадох валутата и чаках касиерката да ми
преброи левчетата, като дойде някакъв чичка с мустаци
и ме избута занемяло, ама с красноречив поглед, че
а гъкна, а не хъкна. И в тоз момент нахълта някакъв
друг забързан другар с едно чувалче и е шмугна при
касиерката откъм служебния вход. Аз попитах защо така
се намесват по никое време, все пак моя милост се намира
в сделка, обаче темерутите явно имаха проблеми с
говоренето, щото само изсумтяха нещо и ми казаха да
си затварям човката. Касиерката се пулеше блондински,
а аз им казах, че повече няма и цент да им оставя, а и
ще разтръбя на целия свят колко им е фирмената култура
и как клиентът е с ранг на безгласна буква. М-да, присетих се.
Оттогава не съм влизала в тази банка. Няма и да вляза.
Не костюми да надянат, не мустаци да пуснат за авторитет,
не на "вие" да ми сумтят, празноглавците дрънчат, не тежат
на мястото си и няма сила, която да ги изстреля нагоре.

Съжалявам, ама магентата ми е малко трудна за четене посред нощ,
може утре да се върна да дочета болката ти. Бягай от тези гадове!

# 32
  • Мнения: 75
Наистина ДСК е страшно некоректна банка!Теглих кредит с уговорката,че при откриване на разплащателна сметка,след 1-2м.лихвата ще намалее с 1%.Тъй като така или иначе този 1% не е кой знае колко голямо облекчение,не съм правил на въпрос,дали дейстително лихвата е намаляла след този срок.Вноските правих съвсем коректно винаги на една и съща дата,или последният работен ден преди нея.На осмия или деветия месец при внасянето на сумата,счетоводителката която приемаше парите на гишето измрънка нещо,че съм закъснял но било само един ден и лихвата била много малка.Ставаше въпрос за наистина жълти стотинки и нямаше да обърна внимание,ако тя не го бе повторила няколко пъти.Обясних,че вече поне 5-6 пъти правя вноските на тази дата,и никога преди това не ми е казано,че закъснявам.Отговори ми,че датата ми е тази но компютъра "вземал"операцията предният ден в 24,00ч.Тъй като става въпрос за принципни и упоменоти в договора между мен и тази банка условия,попитах дали лихвата ми е променена.Отговорът беше-НЕ.На въпроса-Защо?получих типовият отговор-не е моя работа,намерете си кредитния инспектор,пуснете при него молба и чакайте и т.н.т.Тогава реших,че ми стига толкова това ежемесечно изнервяне,чакайки сутрин поне 30-40мин.да направя вноската,редовните чиновнически номера-моля, минете на другото гише-точно когато ти е дошъл реда,нямаме връзка,няма ток,не мога да влезна в програмата.........Фирмата в която работя е клиент на БУЛБАНК и ,като дългогодишен и коректен такъв се ползува с някакъв по -особен статут.Договорих рефинансиране на заема ми.За да преведат парите от БУЛБАНК в ДСК трябваше да взема извлечение от сметката с внесените от мен суми,т.е. колко пари съм внесъл и колко още трябва да внеса да покрия цялото си задължение.И-о,чудо-НЯМАЛ СЪМ ПРАВО ДА ПОЛУЧА ТАКАВА ИНФОРМАЦИЯ!!!.Нито за това колко съм внесъл,нито колко остава да внеса,нито за движението по разплащателната ми сметка.Но с некоректните-некоректно.Имам познати,които работят в ДСК и те ми"отвориха"очите колко е оставащата сума,как да я внеса така,че да избегна наказателната лихва от5% за предсрочно погасяване на заема.Иначе може би и аз щях да се оплета в подобни на вашите приключения.На края поискаха някаква немалка/доколкото си спомням/сума за да ми издадат официален документ/с подписи и печат/,че съм погасил заема.И нагли до край.........Не ти завиждам!Успех в съда!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз също имам нещастието да бъда клиент на банка ДСК  Close
Лошото е, че не мога да се откача от тях  Cry
Преди 2 год. теглих потребителски кредит при лихва 10,45%. Миналата година ми отказаха намаляване на лихвения процент и реших да отида в друга банка и да рефинансирам този кредит. Лошото е, че навсякъде ми отказаха Rolling Eyes - не можело да се рефинансира потребителски кредит.
 От няколко месеца ДСК предлага някаква преференциална програма на предприятието, в което работя и така успях да намаля лихвата на 7.95%
Освен всичко друго в договора ми пише, че ако тегля от техен банкомат ми е безплатно, а на месечната извадка излиза, че ми вземат пари  Close

Сега, като чета вашите неволи, се плаша от това което ми предстои, ако случайно ме съкратят и не ми превеждат заплатата при тях.  Cry

marypopins, ти като вече вряла и кипяла, да те попитам - като ми е потребителски кредита /без поръчители/ на какви санкции подлежа при евентуално закъснение от моя страна и могат ли да дойдат да ми описват имуществото ?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 444
Amar,
ще опиша пак при мен как постъпиха.Бях пропуснала 2 вноски, през това време търсих инспектора си, но без резултат.Чак тогава ми се обади един инспектор, обясних му затрудненията си и той ме увери, че в рамките на месец още няма да предприемат нищо.Аз в този месец се ангажирах да внеса поне 5 000лв.Направих го, внесох 11 000лв. и инспектора каза, че всичко е наред, дори вноската ми намаляла и ми издиктува нова сума, която подлежи да внасям ежемесечно.После се оказа, че през това време, т.е. на 2-ят месец неплатена вноска, съм била осъдена.А осъдят ли те, имаш ли изпълнителен лист си длъжен да внесеш или 100% сумата, или 30% и после по 10% всеки месец до погасяването или 3-ти вариант-идват и ти описват имуществото, въпреки че жилището ти не е ипотекирано, ако няма с какво да си обезпечат кредита, нямаш нищо и то подлежи на обявяване на търг и продажба.Съответно на цени, далеч от пазарните, накрая ще ти продадат апартамента за сума, с която можеш да си купиш само кола на старо.Естествено купувачът няма да е случаен.....................
Това, което мен ме шокира е, че няма никакво взаимодействие между отделите им, инспектора твърди, че не е знаел изобщо, че съм дадена на съдия изпълнител.Може да лъже, но след цялата дандания имам нова инспекторка.Разбрах, когато тя ми се обади да ми каже, че ми предстои една вноска.Аз онемях и обясних, че съм със съдебен кредит вече и се издължавам през сметката на съдията.Жената беше много учудена и каза, че на компютъра вижда внасянията ми, но няма никаква информация че е съдебен кредита.Наистина кошмара е пълен.Нечуван хаос.Щом две години ми начисляват такси за обслужване и др. на карти, които никога не съм уведомявана, че ми се полагат и никога не съм взимала, какво повече да говориме. Много е страшно некомпетентни, бездушни непукисти, потънали в анархия, сиво еднообразие и рутина да държат в ръцете си съдбата ти и прехраната на децата ти.Ами ако не бях попаднала на свестен съдия, ако не бяхме колеги все пак и ако беше същият бездушен непукист и просто си беше свършил съвестно работата? Тогава точно за Коледа щяха да дойдат в домът ми хамали и да изнесат всичко, което намерят за продаваемо.Страхотна Коледа и невероятна нова година щях да поднеса на децата си...............добре, че макар и малко, или почти да не се намират, но все още тук-таме са останали истински хора
Бягай от ДСК, не пожелавам никому ад smile3511а, през който преминавам аз, ужасно е.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 381
Amar спокойно можеш да си рефинансираш потребителския кредит пак с потребителски от друга банка. Аз така направих. Първият ми беше в ДСК, а вторият - от Райфайзен. Просто от ДСК си взех бележка за това колко пари дължа до стотинката, написаха, че дължа и лихва 5 на сто за предсрочно погасяване, както и номер на сметка, започваща с цифрата 8, на която да се рефинансира кредитът. За въпросната бележка обаче платих 35 лв., защото такава е таксата и чаках 24 часа, защото трябваше да я подпише шефът на въпросния клон, от който бях таглила заема.

# 36
  • Мнения: 560
А,и парите ми си стоят  блокирани....

Що па да са блокирани??? newsm78 newsm78
Всяка карта си има банкова сметка с договор и ти си имаш лична карта-теглиш от банката!

# 37
  • Мнения: 109
Като чета единственото,което виждам е ,че навсякъде е еднакво.Аз проблем с ДСК нямам.Имам 3год кредит за 5000лв и ми остава още 7 месеца.Лятото закъснях с 3 вноски и те коректно ми се обаждаха около 5 пъти да ме подсетят.
Същевременно съм гарант на мой роднина пак за 5000лв ,но в ОББ.Тоз человечец го съкратили  и преместили за 4 месеца и той не е плащал за този период.Развръзката-70% от моята заплата е запорена всеки месец до издължаване на сумата + разноските по някакво дело+адвокатския хонорар на частен съдия изпълнител.Никой не си е направил труда да вдигне един телефон нито в къщи,нито в работата ми.А работя в огромна бюджетна организация.
Така,че смятам ,че всички банки са еднакви,но за съжаление на някои ни се налага да теглим кредити.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
suny75, сериозно ли имаш тримесечно закъснение без никакви последствия, само коректно обаждане и подсещане? Питам съвсем сериозно.Не проумявам, грешка ли е или аршина им е различен за всеки?Не мога да се примиря, че просто аз съм "Марко Тотев", все пак това е банка, с устав, правила и система на работа, не става въпрос за заложна къща, днес тъй-утре иначе. Не, много ме разстрои написаното от теб.

# 39
  • Мнения: 75
Suny75,за един и същи клон на банка ДСК ли говорим?Не ми се вярва!И аз съм от Младост.

# 40
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз си изтеглих и закрих сметката там.Омръзна ми да вися на опашки и да чакам.Клиента за тях наистина не е нищо.Жалко.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 956
marypopins,  kia  благодаря, че ми обяснихте как стоят нещата   bouquet
Ще пробвам да се отърва от ДСК Close

Може би образуват дело в зависимост от сумата newsm78
При 5000 лв. да са по-склонни да забавят нещата, но при по големи суми / аз имам да има връщам 16000 лв  Rolling Eyes/ - още на 2-3 месец  #2gunfire

# 42
  • Мнения: 764
Ami samo kato si predstavia,4e edna moia poznata,koiato sigurno si pise imeto s greski,predi vreme bese uredena na rabota v DSK,mi stava iasni kakvo ste e pologenieto v bankata.A skoro razbrah 4e i bila povisena-ami taka s ministar zad garba si vseki nekadarnik stava bankov 4inovnik.Da givee Bylgaria!

# 43
  • Мнения: 3 537
Да ви кажа,как постъпиха миналата година с нас. Mr. Green
Понеже теглихме от ДСК жилищен кредит,трябваше всяка година да правим застраховка на жилището,в случай на пожар или нещо друго.Миналата година ни пращат писмо,с което ни известяват,че в тридневен срок трябва да отидем пак да направим застраховка.Понеже аз не бях в града,а моят мъж тръгваше тогава на работа в 6 сутринта,до 7 вечерта ,решихме той да си тръгне по-рано от работа през последният ден от срока.Обаче хората звъняли,звъняли на дом. телефон,никой не вдига и се обадили на гаранта ни,т. е- на моята леля.Казали и,веднага да отиде и да направи застраховка,защото ще имаме много големи неприятности.И леля хваща такси от селото си ,отива в банката и прави застраховката.Тъкмо си е тръгнала и отива и моят мъж,също прави застраховка,никой не му казва,че вече е направена една.
Това става в последният ден на срока,който ни дадоха.Прибира се в къщи,леля звъни да каже че е оправила всичко,да не притесняваме.
Той ядосан се връща в банката.Ами да,станала е грешка!Много неприятно!Но всичко ще се оправи,ако дойде жената до края на работното време,ще и върнат парите! #2gunfire
Да дойде,ама как да дойде,като и такси да хване от село,банката вече ще е затворила.
След това моят мъж се ядоса и погасихме целият заем.И без това се канехме да го погасяме.Повече няма да стъпим там! Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 1 418
Оооо,и аз съм недоволна от тях.Наложи се преди години с бившият ми съпруг да теглим жилищен кредит-ми направиха ни на маймуни.На всичкото отгоре лихвата беше умопомрачаваща.От тогава наистина не влизам в тази банка.Ужасни са!Много съм доволна(в този ред на мисли)от "Биохим".Коректно,любезно и компетентно обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт