детска кухня и хигиенна

  • 1 720
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Не, не се страхувям. Проверките от ХЕИ относно хигиената са много строги, а за продуктите задължително се изисква сертификат за произход и качество.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 7 041
От девет месечен е на кухня, не се притеснявам. Супите започнаха да не ми харесват-почти вода са си, но второто е хубаво. Много майки имат твоите притеснения, ти пробвай с кухнята и ще си изградиш лично мнение, може пък на детенце много да му хареса и ти да се убедиш, че няма проблеми с хигиената.

# 17
  • Мнения: 351
Аз също взимам храна от кухнята вече 7 месеца. Отначало бях доволна. Сега смениха кухнята-майка, от която ни  носят храната и мисля да се отказвам. Месо почти няма. Аз й варя допълнително и го прибавям. Много от храните не ги харесва малката. За хигиената не се притеснявам толкова, колкото за качеството на храната.Намалиха и разнообразието.

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не ме притеснява; хигиената в нашата кухня е на ниво;
нямам оплаквания, не съм чувала и мами да се оплакват

# 19
  • Мнения: 683
Не съм се притеснявала. Взимах 1 г. храна от детската кухня и не съм имала никакви проблеми.
I az  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 981
И аз взимах храна първо от държавна после и от частна кухня.
Никъде не съм имала проблеми,малката си изяжда всичко.Само кремчетата ги оставя но тях никой не ги обича.

# 21
  • Мнения: 1 878
Поддържат не по-лоша от яслите, градините и т.н. обществени заведения дето все ще се срещнете така че..........я си се възползвай спокойно от удобствата на кухнята  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 5 362
Никога не съм се съмнявала в хигиената на ДК.
Нямам оплаквания.
Бурканчетата обаче са си мои,които си нося всеки ден.Явно във всеки град е различно.

# 23
  • Мнения: 115
Аз също се притеснявах и даже бях категорична, че няма да го запиша, но сега ела да видиш. Записах го, много е вкусно и разнообразно /това което ти не можеш да осигуриш/. Много съм доволна

# 24
  • Мнения: 2 956
Аз съм доволна от кухнята, вкусна е и нямам оплаквания от хигиената.
И аз така. Засега поне  Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 134
Аз съм много доволна. Хем за сина ми има разнообразна, прясна храна всеки ден, хем аз не се потя над печката два часа.

# 26
  • Мнения: 3 042
Никога не ме е претиснявала хигиената в детската кухня. Все пак има контрол от ХЕИ.

Навременто на щерката съм взимала храна почти 2г от кухня и не съм имала проблеми.

На малкият взимам храна вече 1,5г и също нямам никакви проблеми.

А бурканчетата при нас всеки си носи т.е. сипват в наши бурканчета за индивидуално ползване. Wink

# 27
  • Мнения: 4 392
Разбира се, че се страхувам. Никога не съм я записвала на кухня.
А и без това щях да изхвълям първото и третото.
Peace

# 28
  • Мнения: 7 640
 
Аз съм много доволна. Хем за сина ми има разнообразна, прясна храна всеки ден, хем аз не се потя над печката два часа.
не се притеснявам, улеснявам се.

А страхуващите се от хигиената трябва въобще да не дават на децата си нищо купено отвън или поръчано в заведение.
На възрастта, подходяща за ДК, децата вече ядат какво ли не от земята, не мисля, че майката ще ги спре така или иначе.

# 29
  • Мнения: 46 520
Никога не ме е претиснявала хигиената в детската кухня. Все пак има контрол от ХЕИ ...

Има, но понякога започва след като децата вече са в болница  Confused миналата година точно във Враца имаше такъв случай:

"В Регионалната инспекция по опазване и контрол на общественото здраве, Враца е постъпила информация за възникнал епидемичен взрив от ентероколит при деца, консумирали храна от една и съща детска млечна кухня в града.
   За периода 28 – 30 януари 2006 г. със субективни оплаквания от висока температура и диарични изхождания са заболели общо 7 деца на възраст от 8 месеца до 6 години. Всички те са били своевременно хоспитализирани в Детско и Инфекциозно отделение на МБАЛ – Враца.
   Взети са проби за микробиологично изследване от храна, повърхности, посуда, ръце и работно облекло на обслужващия персонал в млечната кухня. Издадено е предписание за извършване на хигиенни мероприятия в кухнята и са съставени актове на виновните лица. Предприети са необходимите профилактични и противоепидемични мерки. Епидемиологичното проучване продължава."


Копирано от тук.

Общи условия

Активация на акаунт