Какво става ако нямаш изолация, а имаш ПВЦ или алуминиева дограма?

  • 3 586
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Имам едни много хубави графики, които за жалост няма как да ви покажа. Та според тях при влажност на въздуха в помещението 50%, температура на въздуха в помещението 20 градуса и външна температура до -5 градуса (тогава температурата на вътрешното стъкло е 12,5 градуса при стъклопакет от 2 четримилиметрови обикновени стъкла) по стъклото няма конденз.
Дано да стана ясно, че както го обясних... Embarassed

 Lady Charm дай повече инфо за тези графики. Това работи ли, някой пробвал ли е?

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Lady Charm дай повече инфо за тези графики. Това работи ли, някой пробвал ли е?

Разбира се, че работи. Да, пробвал го е някой - цяла Германия Sunglasses
Какво по-точно да ти кажа? Аз основното съм го казала в предния си пост - когато температурата на вътрешното стъкло е 12,5 градуса и влажността е 50% няма конденз

# 17
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Янтра, мила, нова ПВЦ или алуминка без изолация е равно на Ниагарски водопад и мухъл! Казвам го от собствен опит. Ние направихме страхотен ремонт по-миналото лято и като дойде зимата - не питай каква вода беше, какво нещо. Не говоря за мухъла! Новсичкото отгоре ни се разлепиха и тапетите под прозорците, защото бяха постоянно мокри. Тази зима нямахме  такъв проблем, защото температурите не са били чак толкова ниски и няма чак такава рязка граница вътре-вънка. На нас не ни стигнаха парите за изолация и оставихме нещата така. Мой съвет е да си сложиш. От няколко фирми ми казаха, че когато има голяма разлика в темп. се получавало това, а с изолация се намалявала съответно разликата.

# 18
  • Мнения: 3 211
Ние пък нямахме конденз никакъв. Само в детската, която е северна и, ако е отоплявано цяла нощ има около 1 пръст изпотено стъкло. Предното лято направихме външна изолация с фибран и тази зима дори не се е изпотявало стъклото, то не е имало и големи студове и нощно време не пускаме нищо.
Дограмата е 4 камерна с КА стъкло и има едни дупчици на самата рамка, от които да изтича евентуален конденз
А, забравих да напиша, че имаме гипсокартон около прозорците с вата, не знам дали е от това.
Във фирмата за дограма ни обясниха, че щом са северни стаи не трябва да е повече камерна дограмата, защото ще се получава конденз.
И направо се учудва като ви чета, и аз живея във Варна, стара тухла, блок, може би сме късметлии Wink

Общи условия

Активация на акаунт