бебешко олио или зехтин- до кога се маже бебо?

  • 7 512
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте момичета - моята бебка е алергична към повечето бебшка козметика. Мажем я със зехтин сега. Мога ли да опитам пак със бебешката козметика след 2 месеца например - може ли да не прояви алергия?
Иначе искам да питам до каква възрас бебоците се мажат с олио?

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 973
Аз не съм я мазала никога с олио или зехтин. Мажа с бебешко хидратиращо мляко на Мустела и съм много доволна!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм мазала сина си никога със зехтин, по - голямо доверие имам на изпитана и тествана бебешка козметика, лично мнение. Твоята бебка към ВСИЧКО ли е алергична? Ако си пробвала макс. брой "мазила" и не и понасят добре, а зехтинът - да, не виждам проблем да си я мажеш с него. А докога, това е строго индивидуално. Бебешката кожа е суха по принцип и има нужда от подхранване до един по - късен етап. Ние все още се мажем, но редуваме един ден олио (подхранване), един ден мляко (хидратиране).  Wink

# 3
  • Мнения: 2 039
Първоначално го мазах със зехтин,но след месец взе да се обрива на ситни пъпчици и педито каза,че било от запушени пори от пренамазване,така че минах на олиа и лосиони.Тези дни,обаче,нещо му се лющи кожичката,та взех на Мустела крем за атопична кожа,дано помогне  Praynig

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 765
Мазах до годинката, първоначално с бебешко олио, после с мляко.

Мажи със зехтин щом му понася на бебето, а след няколко месеца може да пробваш с бебешко мляко на Клоран или Мустела за атопична кожа.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 825
Можеш да си мажеш със зехтина до лятото и тогава да пробваш някакво подходящо бебешко мляко.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Толкова ли е суха кожата на детето, че да се налага мазане?
Аз не съм ги мазала и двамата, само гънките през първите дни.

# 7
  • Мнения: 742
Аз също мазах със захтин. От другите мазила се изриваше. Мазах я над година дори и сега я мажа понякога след баня, защото и в много суха кожата само, че вече не с със захтин, а лосион. Wink

# 8
  • Мнения: 1 455
Толкова ли е суха кожата на детето, че да се налага мазане?
Аз не съм ги мазала и двамата, само гънките през първите дни.
  И аз така.Само първите два месеца мазах,после спрях Peace

# 9
  • Мнения: 4 629
Първите няколко месеца мажехме със бебешко олио. След това с лосион. Щом бебето ти е алергично по-добре изчакай по-дълго време преди да опиташ с лосионите

# 10
  • Мнения: 6 461
Здравейте момичета - моята бебка е алергична към повечето бебшка козметика. Мажем я със зехтин сега.
След като сте установили ,че бебче има алергия по-добре продължавайте да омазнявате със зехтин.

# 11
  • Мнения: 146
И аз бих те посъветвала да продължаваш със зехтина още няколко месеца, нека да порасне бебка. Аз съм мазала със сехтин доста време, до към 10 -12 месеца. След това започнах със бюбхен. А за до кога се маже детето само ще покаже. Общо взето докато расте по бързо с хубаво да се маже, след това започваш да разреждаш...
Успех и дано нямате повече проблеми със алергии.

# 12
Здравейте момичета - моята бебка е алергична към повечето бебшка козметика. Мажем я със зехтин сега.
След като сте установили ,че бебче има алергия по-добре продължавайте да омазнявате със зехтин.

 newsm10

# 13
  • Мнения: 4 451
След като ти прави алергии, мажи си я с преварен на водна баня зехтин. Аз даже бих ти препоръчала и сусамово олио, има успокояващ ефект, освен всичко друго. А иначе голямата щерка я мазахме до 1 годинка.

# 14
  • София
  • Мнения: 607
След като имате алергия ,защо не пробваш с хипоалергенни лосиони .На моя приятелка бебо е така и изписаха някакво лосионче специално за алергични бебета .Мисля че е подобро от зехтина. Ние също все още се мажем с олио , защото е зима и кожата на бебетата се изсушава по лесно . Peace

# 15
  • Мнения: 4 621
След като има алергия, най-добре продължи да я мажеш със зехтин, а след няколко месеца пробвай с мляко за тяло Peace

# 16
  • Мнения: 601
До 5-6 месец мажех с преварен зехтин от главата до петите. След това минах едната на Excipial U Hydrolotion, а другата ( тя е с атопичен дерматит) я редувам с Atoderm на Bioderma и A-derma на Exomega. Малко са скъпи, но се родих с тях! Чукам на дърво - кожите са им перфектни!

# 17
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 749
В началото я мазахме 1 месец със зехтин, защото беше преносена и много се лющеше.После я мажех със бебешко олио.Нямали сме проблем  с бебешкото олио.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
След като ти прави алергии, мажи си я с преварен на водна баня зехтин. Аз даже бих ти препоръчала и сусамово олио, има успокояващ ефект, освен всичко друго. А иначе голямата щерка я мазахме до 1 годинка.

Моят син е на 1г и 11м и продължавам да мажа дупето със зехтин,защото от бебешки мазила се обрива.

# 19
  • Мнения: 2 197
Аз съм я мазала със зехтин до 3-тия месец, след това с олио. Продължавам да  мажа дупето при всяко преобличане, а след баня - цялото тяло. Сега е на 9 месеца и 10 дена дена.

# 20
# 21
  • Мнения: 3 456
Мазах до годинката, първоначално с бебешко олио, после с мляко.

Мажи със зехтин щом му понася на бебето, а след няколко месеца може да пробваш с бебешко мляко на Клоран или Мустела за атопична кожа.

Peace

# 22
  • Мнения: 1 146
Първите 2-3 месеца мазах само със зехтин. После минах на Бюбхен. Продължавай със зехтина, според мен Wink

# 23
  • Мнения: 999
След като има алергия, най-добре продължи да я мажеш със зехтин, а след няколко месеца пробвай с мляко за тяло Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 990
От самото начало до сега само с козметиката на Бюбхен.

# 25
  • Мнения: 535
Аз все още мажа с олиото на Бюбхен, имам и мляко. Отначало мажех като теб със зехтин, но към 5ти месец минахме на Бюбхен и съм страшно доволна!

# 26
  • Мнения: 1 691
Толкова ли е суха кожата на детето, че да се налага мазане?
Аз не съм ги мазала и двамата, само гънките през първите дни.
  И аз така.Само първите два месеца мазах,после спрях Peace
И аз така. След втория месец мажа гънките от дъжд на вятър със зехтин.

# 27
  • Мнения: 508
Мажа с преварен зехтин, защото се обрина от Бюбхен и не посмях да ползвам козметика, каквато и да е. Сега мажа проблемните места като раменца и крачета с Атодерма на Биоедерма. Мисля след месец да пробвам серията на Мюстела

# 28
  • Мнения: 1 680
И двамата съм ги мазала със зехтин, в редки случаи с бебешко олио-подарен.
Баткото е с атопичен дерматит и след 6 месец минахме на медцинска козметика.
Малката я мазах само 2-3 месеца и престанах - кожата й беше достатъчно мека и еластична и затова реших да спра.

# 29
  • Мнения: 5 362
До 3-я месец мазах със зехтин,след това с бебешко олио,а на 10-я спрях въобще да мажа.

# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мазала съм с бебешко олио до 1 годинка.

# 31
  • Мнения: 3 360
Зехтин първите 3-4 месеца,после -мляко.

# 32
  • София
  • Мнения: 480
До 4-5 месец мажех с бебешко олио, после минахме на т.мляко. Щом зехтина и понася на бебка си продължи да мажеш с него.

# 33
  • Мнения: 24 467
Едно малко по- различно мнение: чела съм, че мазането, независимо с какъв продукт, запушва порите и няма полезен ефект, не помага на нищо. Не съм мазала нито едно от децата, оставяла съм кожата чиста и по- често децата голи. Не са имали кожни проблеми никога, дори еритема на дупето не са имали. Не слагам пудри, нито кремове. Само при разстройство след измиване мажа с крем "Бочко" със смрадлика. Но аз съм привърженик на възможно най- малката намеса на организма, включително и детския и само споделям своя опит. Не натрапвам мнения.

# 34
  • Мнения: 3 500
Лятото я мажех с бебешко мляко на Бюбхен, сега - с бебешко олио.Все още я мажа.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 818
 Мажа с Бюбхен и съм страшно доволна!  Peace
 

# 36
  • Мнения: 2 152
Ние мажехме до 3-ия месец със зехтин Коста Доро, сега минахме на олио Мустела, много е хубаво Peace

Маже се мисля до годинка, годинка и нещо newsm78

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Бебешко олио един месец. След това дерматолог ме посъветва да използвам само бебешко мляко. Мазах до годинката, сега от време на време за разкош  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 956
Страхотно съм доволна от този лосион ...моята бебка се лющеше много по едно време и след като почнах да я мажа с това се оправи и сега нямаме проблеми.

# 39
  • Мнения: 116
След като ни изписаха от болницата кожата на дъщеря ми беше суха  и на люспичики все едно се белеше. С преварен зехтин съм я мазала само и се оправи за няколко дена. До 6 месеца съм я мазала след това ползвах на Бюбхен балсам за тяло.

# 40
  • Мнения: 1 455
Едно малко по- различно мнение: чела съм, че мазането, независимо с какъв продукт, запушва порите и няма полезен ефект, не помага на нищо. Не съм мазала нито едно от децата, оставяла съм кожата чиста и по- често децата голи. Не са имали кожни проблеми никога, дори еритема на дупето не са имали. Не слагам пудри, нито кремове. Само при разстройство след измиване мажа с крем "Бочко" със смрадлика. Но аз съм привърженик на възможно най- малката намеса на организма, включително и детския и само споделям своя опит. Не натрапвам мнения.
  Така е и според мен,напълно съм съгласна...,но като се замислиш вече в такъв свят живееме,че на всеки се втълпява необходимостта от едно или друго,особенно пък в здравната индустрия.Нали трябва да се купува. Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 1 423
Можеш да си мажеш със зехтина до лятото и тогава да пробваш някакво подходящо бебешко мляко.
Моя син е на четири месеца и аз го мажа със преварен зехтин, но лятото мисля да ползвам някакво мляко ( например на Мустела)  Peace

# 42
За олиото -аз се мажа и до ден дне6ен Сега съм на вълна Бейби Ку4оло- италианско олио хипоалерги4но и на растителна основа Наистина е разко6но

# 43
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Препоръчва се през студените месеци да се маже с олио /зехтин/, защото загрява, а като се стопли времето в тоалетно мляко или лосион за овлажняване.

Общи условия

Активация на акаунт