На море в Турция - тема 82

  • 60 393
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 110
Има ли почивали в Turunc Resort в Мармарис, за да сподели? Много интересен хотел като локация. По-скоро бюджетен. Намира се в залив с хубав плаж и невероятни гледки. До Мармарис се ходи с водно такси, ако не искаш да си причиниш завоите по пътя, които са доста екстремни.

# 331
  • Мнения: 63
Здравейте, има ли някой, който е отсядал в Concordia Celes Hotel
 в Алания? Чудим се между него и Xoria Deluxe. Интересува ме плажа и храната как са, чистотата в стаите и на басейните?

# 332
  • Мнения: 261
Някой има ли опит с трансферите от booking  от анталия ?
Там ми предлага с 35% по евтини от всички платформи.
пп. хотела е резервиран чрез букинг.

# 333
  • Мнения: 322
Някой има ли опит с трансферите от booking  от анталия ?
Там ми предлага с 35% по евтини от всички платформи.
пп. хотела е резервиран чрез букинг.

Брей и кой е този хотел?

# 334
  • Мнения: 261
Някой има ли опит с трансферите от booking  от анталия ?
Там ми предлага с 35% по евтини от всички платформи.
пп. хотела е резервиран чрез букинг.

Брей и кой е този хотел?

Не съм сигурна че трансфера е от хотела, резервацията е направена преди седмица и сега ми дава опция трансфер. Melas resort hotel

# 335
  • Берлин
  • Мнения: 4 624
Аз мога да гарантирам сигурността на трансферите в Букинг с над 20 осъществени. Препоръчваният сайт геттрансфер ми е в черния списък. Миналия октомври се обадихме от летището, че полетът ни закъснява с 2 часа и да видим вариантите. Шофьорът ни обясни,че дали ще ни вземе или не, 25 € са му гарантирани. Т.е.няма защо да ни чака. А от съпорта на сайта ме уведомиха, че съм канселирала аз и толкова. На летището в Анталия имаше всякакви варианти за трансфер. Излезе ни 800 лири до Утопия, някъде трийсетина евро тогава. Ползваме трансфери /ако решим с предварителна резервация/ тук:

Цени, удобство и коректност-това са ми впечатленията.

# 336
  • Мнения: 1
Здравейте, тази година реших че и на мен ми е време да направя почивка през лятото в Турция. Като пътуващи без деца, главната цел ще е пълноценна почивка и спокойствие. На този етап загледах Titanic Delux Gold Belek и Selectum Luxury Resort (не е решено да е Белек, просто попадна и на двата точно там). Има ли други хотели от подобен клас, които бихте препоръчали за без деца?
Конкретни изисквания за плаж и т.н. нямаме, по-скоро търся цялостното изживяване (и повтаряйки се - с крайна цел релакс).

# 337
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам дали някой е пътувал с агенция Megatravel? Много изгодни оферти има в сайта им и даже и включват и чартър в офертите им.

# 338
  • София
  • Мнения: 2 880
Здравейте ,някой би ли споделил мнение за SEVEN SEAS SEALIGHT ELITE- Кушадъсъ.Благодаря.

Отдавна не съм чела мнения за него. Той беше доста популярен, когато го откриха и 2-3 години беше посещаван от много българи. После интересът към него замря. Мисля, че вече е с друг собственик и с друго име.
Според мен като територия, водни пързалки, стаи, интериор е съвсем добре, но много зависи какво е обслужването и храната. Ако ви допада като цена и условия, проверете мнения от чужди форуми, които да са скорошни. Търсете го с новото име - Liberty Golf and Resort Kusadasi.

Аз да се включа. Почиваме няколко години вече поред само в този хотел, и все през месец май. За тази година направих резервацията миналия октомври. Нагоре са цените заради новия собственик. Тръпнем в очакване да видим дали ще са по-зле нещата, макар да ни увериха, че реално минава в по-горно ниво на същия сегмент. Решихме да пробваме. Иначе преди беше по-евтин от Корумар, сега се изравниха. Както са и писали - единственият му недостатък е тясната плажна ивица, но пък поне си е собствен плажа. Апропо ние с тия хапещи риби не сме се сблъсквали, пък не знам. п.п. Пътуваме с Версо ние.

# 339
  • София
  • Мнения: 1 441
Здравейте ,някой би ли споделил мнение за SEVEN SEAS SEALIGHT ELITE- Кушадъсъ.Благодаря.


Аз да се включа. Почиваме няколко години вече поред само в този хотел, и все през месец май. За тази година направих резервацията миналия октомври. Нагоре са цените заради новия собственик. Тръпнем в очакване да видим дали ще са по-зле нещата, макар да ни увериха, че реално минава в по-горно ниво на същия сегмент. Решихме да пробваме. Иначе преди беше по-евтин от Корумар, сега се изравниха. Както са и писали - единственият му недостатък е тясната плажна ивица, но пък поне си е собствен плажа. Апропо ние с тия хапещи риби не сме се сблъсквали, пък не знам. п.п. Пътуваме с Версо ние.


Ще се учудя ако сте влизали през май в морето, иначе по принцип във басейните ги няма. Stuck Out Tongue

# 340
  • София
  • Мнения: 2 880
Нали се разбрахме, че е субективно това с морето. Аз не съм много критерий, защото се къпя в морето при 16-17 градуса. Не съм казала никъде, че е топло. Simple Smile Като се върнем май месец ще разкажа за това как се е променил хотела.

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 450
Здравейте, за първи път ще ходим в Турция на море и имам един въпрос.
Ако не носим достатъчно лири, ще можем ли да теглим лири там от техните банкомати с наша карта? И може ли да се плаща директно с нашите карти в магазините?

# 342
  • Мнения: 110
Здравейте, за първи път ще ходим в Турция на море и имам един въпрос.
Ако не носим достатъчно лири, ще можем ли да теглим лири там от техните банкомати с наша карта? И може ли да се плаща директно с нашите карти в магазините?

Добре е да имате лири и евро. Повечето допълнителни екскурзии са в евро. Колко точно вие си преценявате. По принцип може да обменяте на рецепция в хотела. Плащате с карта в магазините, като ви се обменят парите по курса на деня, обявен от вашата банка. Ако теглите пари от банкомат, имате такса, която не е малко. Може да си направите карта Револют, тя мисля, че няма такси.
Аз лично винаги нося в брой лири и евро, както и плащам с карта в магазините. Обменяла съм и в хотела. Не съм теглила от банкомат.

# 343
  • София
  • Мнения: 4 801
Револют има такси при теглене, само да вметна, за да няма неприятно изненадани.

# 344
  • Мнения: 6 338
По спомен, теглене от банкомат е скъпо.Евро не нося,при обявена в него цена,искам да ми я калкулират в лири.Никога не са ми отказвали.Ако е възможно,плащане с карта е най-добре.Но е добре да си имате някакъв кеш във вас.

Общи условия

Активация на акаунт